Polacy w Szwajcarii

(Forum of Polish Community in Switzerland)
Teraz jest Cz 18 gru 2014 05:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 31 lip 2007 17:22 
Bywalec
Bywalec

Witam, Szwajcarie odwiedzam jak narazie w celu turystycznym. Zamiar zamieszkania na stale zrealizuje za okolo roczek. Mam do was(jako stalych bywalcow) pytnie. Jak (gdzie) najlepiej zaczac uczyc sie niemieckiego (oczywiscie od podstaw ) :( Wakacjuje w kantonie Bern

Tytuł:
PostNapisane: Śr 01 sie 2007 00:16 
Rezydent
Rezydent

Gadu: 2340744
Jak dla mnie Klubschule Migros jest do tej pory nie do pobicia. Tylko nie wiem czy oni w wakacje tez maja kursy.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 01 sie 2007 17:08 
Bywalec
Bywalec

Dziekuje bardzo, zawsze to jakas podpowiedz :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt 10 sie 2007 19:56 
Bywalec
Bywalec

witam, mozesz nie uwierzyc ale nauczylam sie niemieckiego w szwajcarii w ciagu pol roku uczeszczajac do szkoly Bellingua w zurichu!! oni sa fenomenalni! co prawda poza szkola poswiecalam kilka dodatkowych godzin na tzw. 'self study', ale to normalne. poza tym jesli uczysz sie jezyka bez bierzacej praktyki to zadna szkola ci nie pomoze. jeslo chodzi jednak o nauke jezyka od podstaw ta szkola jest fenomenalna. bellingua oferuje swietne warunki - male grupy, profesjonalnie przygotowana kadra, nauka jezyka 'praktycznego' (poza sucha teoria..) polecam!

Tytuł:
PostNapisane: Pt 24 sie 2007 15:51 
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Klubschule jest ok. ale zalezy gdzie. W niemieckojezycznej czesci i nie ma co ukrywac bogatej Luzern do klubschule uczeszcza duzo ludzi nastawionych na dalsze samoksztalcenie, nauke jezyka jako hobby itd. W Biel niestety spotkalam sie z zupelnie innym podejsciem mojej grupy do nauki jezyka (francuskiego). Bylo kilka osob wyslanych "z urzedu", ktore zupelnie nie chodzily, i moze z dwie osoby, ktore prywatnie placily za kurs i jakos sie przykladaly. Poza tym o dziwo w Biel inlingua, cieszaca sie dosyc dobra renoma jest tansza niz migros. Narazie mam doswiadczenia tylko z Migros i polecam srednio, zobacze jak bedzie w inlingua to sie wypowiem. Wydaje mi sie, ze to jest raczej szczescie do jakiej sie grupy trafi.

z pozdrowieniami

Bernadeta

Tytuł:
PostNapisane: Wt 28 sie 2007 08:33 
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Gadu: 0
Z mojego doswiadczenia:

Klubschule Migros - tani, dosyc ciekawe materialy, ale: duze grupy, czesto sporo uczniow nie zamierzajacych sie wcale uczyc - gospodynie domowe wyslane przez mezow, bedace po 11 lat w szwajcarii i chodzace na niemiecki od podstaw, bardzo spowalniajace nauke, duza czesc lekcji poswiecona sluchaniu plyt z dialogami (mozna to zrobic w domu nie zuzywajac czasu na lekcji). Nie polecam. (dot. Klubschule w Thun)

Inlingua (Bern) - sporo drozsza, polecona mi przez znajomych szwajcarow. Mniejsze grupy, duuuzo konwersacji, bardziej zmotywowani uczniowie (byc moze ze wzgledu na cene kursu).

Tytuł:
PostNapisane: Wt 28 sie 2007 09:17 
Rezydent
Rezydent

Z mojego podwórka: Klubschule Migros Luzern, kurs B1.
Grupa 10 osób, ludzie dość zmotywowani do nauki. Bardzo miła atmosfera.
Jedynie mógłbym mieć uwagę do tego, że nauczycielka ma dość sporą tolerancję na błędy w naszych wypowiedziach. Może się jej nie chce rozbijać każdego zdania, a może sporo błędów uchodzi bo dla niej niemiecki to też język obcy (jest Szwajcarką). Raz mieliśmy zastępstwo z Niemką z Hamburga i ta pokazała klasę korygując gramatykę.

Jednak ogólnie jestem zadowolony i mogę polecić tą szkołę.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 28 sie 2007 09:39 
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

ja rowniez uczylam sie jezyka niemieckiego w migros klubschule. Uczylam sie dosyc niesystematycznie (robilam dluzsze przerwy w nauce miedzy poszczegolnymi stopniami zaawansowanie) totez przebrnelam przez wiele grup i chyba 5 roznych nauczycieli. I oczywiscie potwierdzam to co juz gdzies wyzej napisano, iz wiele zalezy od grupy i "wykladowcy". Tylko raz trafilam na nudnego, niedouczonego nauczyciela ktory traktowal swoja prace jako zlo konieczne. Przyszedl, "odpekal", puszczal nas do domu 10 minut wczesniej. Pozostali nauczyciele z jakimi sie zetknelam w tej szkole byli ok (mam do czego porownywac, wczesniej uczylam sie jezyka w samych Niemczech i niestety zaden spotkany w Zurichu wykladowca jezyka nie przebije swoja wiedza, zapalem i talentem do wpajania innym wiedzy nauczyciela z ktorym pol roku - bez jakiejkolwiek minuty znudzenia, uczylam sie jezyka niemieckiego na uniwersytecie w Mainz. Pewnie z tego powodu pisze, iz Ci spotkani w Migros sa tylko ok). Co do grup- ja osobiscie wole takie troszke wieksze, powiedzmy 8 osobowe w zwyz. Lubie posluchac sobie o innych ciekawych krajach, kulturach i obyczajach. Moze kurs niemieckiego nie jest ku temu odpowiednim miejscem, zwazywszy jednak iz opowiesci uskuteczniane sa wlasnie w tym jezyku mozna to uznac za pewna forme nauki, dodatkowo wzbogacona o poznawanie nowych, ciekawych ludzi. Zauwazylam iz na poczatkowych kursach (A1-do B) jest dosyc sporo ludzi, pozniej natomiast, im wyzszy poziom- ludzi tak jakby mniej zainteresowanych. Moja ostatnia grupa to w porywach 6 osob, na koncu zostaly 4 osoby (wizy sie 2 rosjana skonczyly i musieli wracac w trakcie kursu do domu).
Generalnie polecam.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 28 sie 2007 09:42 
Domownik
Domownik

ma ktos doswiadczenia z kursami online ?
np tutaj
http://42.pl/u/u9D_skolka_onlinowa

hrhr :) fajny skrocacz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 28 sie 2007 12:06 
Rezydent
Rezydent

Gadu: 2340744
Bernard napisał(a):
nauczycielka ma dość sporą tolerancję na błędy w naszych wypowiedziach

Nie wiem jak duza, ale to wynika z polityki migro. Najwiekszy nacisk kladzie sie na to, zeby jak najszybciej i w miare plynnie poslugiwac sie jezykiem. Stopien poprawnosci odgrywa role drugoplanowa. Wazniejsza niz bezbledna gramatyka jest komunikatywnosc.
My natomiast przyzwyczajeni jestesmy do szlifowania gramatyki, na ktora nawet sami szwajcarzy nie zwracaja az takiej uwagi.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 29 sie 2007 13:18 
Bywalec
Bywalec

Dziekuje za mase odpowiedzi napewno sie przydadzą. Jak tylko wróce z urlopu to sie biore za rozgladanie. Napewno bedzie to cos w Bern bo to najbliżej mojego miejsca zamieszkania.

Pozdrawiam :D

Tytuł:
PostNapisane: Wt 09 paź 2007 13:03 
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

witam serdecznie - poszukuje adresu szkoly Bellingua w zurichu - robiac rozeznanie w Migros schule ( po wstepnym tescie - panie przydzielily mnie do grupy a3 - natomiast panie sekretarki pietro nizej stwierdzily ze jednak a2 ) nie spierajac sie mowiac delikatnie odrobine sie zrazilam do tego miejsca - tymbardziej ze zignorowaly mnie kompletnie mowiac ze mnie nie rozumieja kiedy probowalam im wyptlumaczyc wynik swojego testu - no coz a ja tymbardziej chce sie w tym momencie nauczyc niemieckiego po to by radzic sobie skuteczniej w podobnych sytuacjach - i nie chowac urazy rzede wszystkim, dlatego czytajac wasz watek szukam jakichkolwiek podpowiedzi a propos szkol jezykowych w zurichu - jak wspomnialam Bellingua brzmi ciekawie - pozdrawiam i czekam na wiesci agula
:D

Tytuł:
PostNapisane: Wt 09 paź 2007 14:34 
Rezydent
Rezydent

agula
tu masz namiary na ta szkole

www.belingua.ch
:lol:

Tytuł:
PostNapisane: Wt 09 paź 2007 14:35 
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

dzieki Basiula - znalazlem :shock:

Tytuł:
PostNapisane: Wt 09 paź 2007 14:41 
Rezydent
Rezydent

agula napisał(a):
znalazlem

dzizus ZNALAZLES?
ty nie szukaj szkoly bo jak ty chlop i w ciazy toz ty miliony zaraz zgarniesz -po ci szkola - :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Tytuł:
PostNapisane: Wt 09 paź 2007 14:49 
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

ok ok , przyznaje sie do podekscytowania - wtedy klawiatura skacze mi pod paluchami ja nie powiem co a do tego od 4 dni mam migrene ciazowa wiec i bez podekscytowania bedzie mi sie mylilo z plcia wlacznie hihi - no to nie ucieszylby sie moj chlop gdyby to uslyszyl hihi :P

Tytuł:
PostNapisane: Wt 09 paź 2007 15:00 
Rezydent
Rezydent

kochanY - jak ja bylabym toba to i migrena i grypa i wszystko - widomo jak FACET znosi choroby - a co dopiero CIAZE :lol: :wink: :lol: :roll:

zartuje :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Wt 09 paź 2007 15:12 
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

hihi no niezle niezle nie ma wytlumaczenia na tym forum hihi :lol: poddaje sie hihi

Tytuł:
PostNapisane: Wt 09 paź 2007 23:25 
Rezydent
Rezydent

agula napisał(a):
witam serdecznie - poszukuje adresu szkoly Bellingua w zurichu - robiac rozeznanie w Migros schule ( po wstepnym tescie - panie przydzielily mnie do grupy a3 - natomiast panie sekretarki pietro nizej stwierdzily ze jednak a2 ) nie spierajac sie mowiac delikatnie odrobine sie zrazilam do tego miejsca - tymbardziej ze zignorowaly mnie kompletnie mowiac ze mnie nie rozumieja kiedy probowalam im wyptlumaczyc wynik swojego testu - no coz a ja tymbardziej chce sie w tym momencie nauczyc niemieckiego po to by radzic sobie skuteczniej w podobnych sytuacjach - i nie chowac urazy rzede wszystkim,

Agula, to chyba było jakieś nieporozumienie związane z oznaczeniami kursów. Nie istnieje kurs A3! Zatem prawdopodobnie miałaś zostać przydzielona do grupy A2 /3 - czyli trzeci semestr kursu A2. Sześciostopniowe oznaczenia (link:)A1, A2, B1, B2, C1, C2 są europejskim oznaczeniem stopni znajomości języka obcego.
Zatem być może te panie tłumaczyły, że nie możesz pójść na A3, bo takiego stopnia nie ma :wink:
Wybór szkoły też zależy od tego ile chcesz wydać na naukę. Kursy w Klubschule są dofinansowywane przez Migros, więc są nieco tańsze od konkurencji. Co więcej Migros prowadzi centra egzaminacyjne i dla swoich kandydatów daje rabaty. Np. Zertifikat Deutsch (telc Deutsch B1) kosztuje normalnie 250 franków, a dla kursantów z Klubschule 220 franków.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 11 paź 2007 10:40 
Rezydent
Rezydent

agula napisał(a):
a do tego od 4 dni mam migrene ciazowa

a co to takiego?

m.

PostNapisane: Wt 09 cze 2009 10:28 
Bywalec
Bywalec

Witam
moze ktos wie gdzie mozna uczyc sie angielskiego? chodzi mi o dobra szkole jezykowa
poziom CAE/CPE
macie moze jakies doswiadczenia?
pozdrawiam

PostNapisane: Pn 22 cze 2009 17:32 
Rezydent
Rezydent

IQ* napisał(a):
moze ktos wie gdzie mozna uczyc sie angielskiego? chodzi mi o dobra szkole jezykowa
poziom CAE/CPE
macie moze jakies doswiadczenia?

Z czystym sumieniem mogę polecić Klubschule Migros w Lucernie zarówno na poziomie CAE jak i CPE. Małe grupy (6 osób) prowadzone przez native speaker'ów, którzy od wielu lat przygotowują ludzi do egzaminów i znają egzaminatorów. Inne kursy niż dyplomowe, moim zdaniem nie mają sensu, jeżeli chcesz naprawdę się czegoś nauczyć. :)

Strefa czasowa: UTC + 1