Polacy w Szwajcarii

(Forum of Polish Community in Switzerland)
Teraz jest Wt 21 paź 2014 06:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So 25 lis 2006 11:28 
Swojak
Swojak

Gadu: 5045389
Tomek napisał(a):
Olivka napisał(a):
Nie jest to jakas hm pomylka czasem ?? O 1 km ????????

Niestety Bernard ma racje. Ja zaczalem wzorem nieodzalowanego Kontika uzywac tempomatu w miescie, zeby, bron Boze, nie przekroczyc 50 km/h nawet o kilometr.
Tempomat Ci nie gwarantuje, ze nie przekroczysz ustawionej predkosci. Tempomat jedyne co robi, to "dociaga" do ustawionej predkosci i przy jej osiagnieciu wylacza przyspieszenie. I wtedy mozesz z rozpedu bardzo latwo przekroczyc ustawiona predkosc. (dotyczy niskich predkosci, tak na oko do 80). Jedyny odcinek gdzie jej nie przekroczysz to podjazd pod gorke....

Przynajmniej tak sie zachowuje moj tempomat.

A co do przekraczania predkosci... Najpierw chcialem napisac, ze to totalna glupota ten 1 km/h, ale wezmy pod uwage, ze to byly 4 km/h. A to juz "tylko glupota". ;) 4 km/h, to na prawde jest bardzo latwo niezauwazenie i niespecjalnie przekroczyc. Karac sie powinno od +10... Ale to tylko moje zdanie.

Bartek M.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lis 2006 11:22 
Domownik
Domownik

Bartek M. napisał(a):
Tempomat Ci nie gwarantuje, ze nie przekroczysz ustawionej predkosci.

Sadzilem, ze tempomat jest wlasnie po to, zeby nie przekraczac ustawionej predkosci. Jezeli nie, to jak jest rola tempomatu? W moim samochodzie, tempomat zwieksza moc silnika podczas jazdy pod gore i zmniejsza kiedy jade w dol, tak by utrzymac stala predkosc. Czyli wyglada na to, ze spelnia swoja role.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lis 2006 11:42 
Swojak
Swojak

Tak. Zadaniem tempomatu jest utrzymanie ustawinej predkosci ale nie z dokladnoscia co do jednej sekundy (znaczy, zeby w kazdej sekundzie byla ta ustawiona). To jest technicznie niewykonalne. Zawsze znajda sie okresy czasu (dluzsze lub krotsze), w ktorych ta predkosc bedzie rozna. Napisalem wyraznie w poprzednim poscie o co mi chodzilo. Ale ogolnie masz racje, ze tempomat sluzy do utrzymania ustawionej predkosci. Nie wiem jak dokladnie dziala zaimplementowany algorytm utrzymywania tej predkosci, ale przypuszczam, ze jest to jakas srednia. Jak czlowiek stara sie utrzymac jakas predkosc, to tez mu nie do konca wychodzi. Algorytm dziala dokladnie tak samo tyle, ze jest bardziej czuly.

Dobra. Ja pisalem o sytuacjach wyjatkowych i marginalnych. Tak mam - nie lubie niedopowiedzen. Ogolnie na prostym odcinku - bez przyspieszania i zwalniania - jest tak jak myslisz. :)

Bartek M.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lis 2006 12:47 
Domownik
Domownik

Dzieki bardzo za dodatkowe wyjasnienie. Oczywiscie masz racje, ze tempomat reaguje z pewnym opoznieniem, ale i tak to opoznienie jest niewielkie w porownaniu z moja sklonnoscia do zamyslania sie i nie patrzenia na szybkosciomierz. :lol: Totez tempomat bardzo mi pomaga. Gdyby jeszcze mogl reagowac na znaki ograniczenia predkosci. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lis 2006 12:56 
Administrator
Administrator

Gadu: 5436677
Tomek napisał(a):
Gdyby jeszcze mogl reagowac na znaki ograniczenia predkosci. :wink:

Marzyciel ;) Ja chciałabym, aby w samochodzie był panel, na którym wybieramy opcję "ograniczenie do 50" (lub inna dozwolona prędkość) i choćbym nie wiem jak gaz wciskała, to samochód szybciej nie pojedzie. :lol:
Wiem, że w warsztatach mogą to zrobić (są samochody z naklejką 45km/h i one rzeczywiście szybciej nie pojadą), ale wolałabym sama móc taką prędkość maksymalną ustalać ;)

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lis 2006 13:35 
Swojak
Swojak

Gadu: 0
lemina napisał(a):
Marzyciel ;) Ja chciałabym, aby w samochodzie był panel, na którym wybieramy opcję "ograniczenie do 50" (lub inna dozwolona prędkość) i choćbym nie wiem jak gaz wciskała, to samochód szybciej nie pojedzie.

taaaaak.... juz sobie wyobrazam sytuacje gdy na drodze gdzie wolno jechac 80 na godzine i jest jeden pas z linia ciagla za lemina jedzie 258 wsciekle trabiacych samochodow.... bo lemina sie turla 50 km/h!

:twisted: :twisted: :twisted:

pozatym jest to czasem cholernie niebezpieczne gdy taki swiezy kierowca jedzie sobie powolutku bez stresu..... jak na ten przyklad wczoraj przy wjezdzie na autostrade w tunelu kolo baden.... ja probuje sie wlaczyc do ruchu a przede mna jakies 50 m z przodu jakis sierota jedzie powolutku zamiast dodac gazu i wlaczyc sie do ruchu.... samochod przede mna, a ja juz bylem na autostradzie zwalnia, ja zwalniam, z tylu musza zwolnic a ta sierota z przodu dalej pomalutku nie wie co robic........

dobrze ze inni byli przytomni i jakos to przezylismy...

bo czasem trzeba dodac gazu.... i to zdecydowanie!

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lis 2006 15:32 
Rezydent
Rezydent

Gadu: 2340744
Tomek napisał(a):
Gdyby jeszcze mogl reagowac na znaki ograniczenia predkosci.

Byc moze nastapi to szybciej niz myslisz ;) Slyszalam juz o pracy nad sensorami, ktore maja przekazywac informacje ze znaku drogowego bezposrednio do samochodu :lol: Jeszcze tylko inteligentne samochody (a co generacja to sa inteligentniejsze) i juz za momencik kierowca bedzie zbedny :mrgreen:

Tomek napisał(a):
z moja sklonnoscia do zamyslania sie i nie patrzenia na szybkosciomierz.

Polecalabym raczej patrzenie co dzieje sie na jezdni ;) Znam kilometrowy odcinek drogi w ZH, na ktorym ustawionych jest 5 kamer. Wypadki zdarzaja sie tam wlasnie dlatego, ze ludzie patrza bez przezwy na szybkosciomierz a nie przed siebie :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lis 2006 16:17 
Administrator
Administrator

godzilla napisał(a):
taaaaak.... juz sobie wyobrazam sytuacje gdy na drodze gdzie wolno jechac 80 na godzine i jest jeden pas z linia ciagla za lemina jedzie 258 wsciekle trabiacych samochodow.... bo lemina sie turla 50 km/h!

Godzil, Ty wredoto ;) . Te 50 km/h to był przykład (do jazdy po mieście). Jak jest 80 to jadę ok 80. Aż takim zagrożeniem na drodze to nie jestem :twisted: :twisted: :twisted: Drażnią mnie tylko kierowcy, którzy nie wiedzą, co to są światła mijania. Jakoś tak się składa, że wielu zapomina o ich używaniu (w moich okolicach).

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lis 2006 16:56 
Swojak
Swojak

Jo napisał(a):
Tomek napisał(a):
z moja sklonnoscia do zamyslania sie i nie patrzenia na szybkosciomierz.

Polecalabym raczej patrzenie co dzieje sie na jezdni ;) Znam kilometrowy odcinek drogi w ZH, na ktorym ustawionych jest 5 kamer. Wypadki zdarzaja sie tam wlasnie dlatego, ze ludzie patrza bez przezwy na szybkosciomierz a nie przed siebie :twisted:
O TO TO TO TO!!!!! Ciesze sie, ze ktos to glosno powiedzial. Mnie ten chory system mandatow stresuje wlasnie przez to, ze musze ciagle zwracac wieksza uwage na licznik zamiast na to co sie na drodze dzieje... Paranoja. Juz nie raz mialem bardzo stresowe sytuacje, podczas ktorych nie wiedzialem czy patrzec na licznik, na pieszych, na inne samochody czy szukac czajacych sie radarow. I oczywiscie malo kogo to obchodzi, ze przyczyna owych wypadkow sa radary. One tam stoja bo strzega bezpieczenstwa!! A jak! :x

Rozumiem kontrole, ktora ma na celu bezpieczenstwa ale bez paranoi.

Bartek M.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lis 2006 18:30 
Rezydent
Rezydent

Bartek M. napisał(a):
Mnie ten chory system mandatow stresuje wlasnie przez to, ze musze ciagle zwracac wieksza uwage na licznik zamiast na to co sie na drodze dzieje... Paranoja.

Owszem, ale to dla normalnych. Ale jakos trzeba tez zdyscyplinowac tych, ktorym sie wydaje, ze jezdza bezpieczniej jak jezdza szybko :roll: Pare razy slyszalam takich "mistrzow kierownicy" albo lepiej "mistrzow prostej" i az mi sie zimno robilo, ze moge na takiego na drodze trafic. Fakt, ze taki rygor momentami prowadzi do paranoi, ale rozwiazan idealnych chyba nie ma :(

Sama mnie wkurzalo jak o 4 w nocy cyknelo mi fotke, bo zapomnialam o tej (...) kamerze. Tyle, ze w ciagu dnia to na tym skrzyzowaniu nie da sie rozwinac wiecej niz 20 km/h i istnienie tego straszaka przestaje byc zauwazalne. A o to wlasnie chodzi - o wyrobienie odruchu: uwaga! tutaj zwolnij.

A z tymi +10 km tez sie nie zgadzam. Granice GDZIES trzeba postawic. Jak postawi sie ja na 10 km/h to tez znajda sie tacy co zaczna pytac - a dlaczego nie +20 :mrgreen:
Nie mowiac juz o tym, ze te 40 CHF to nie jest majatek. Bardziej juz boli urazona duma :lol:

Ostatnio edytowano N 26 lis 2006 22:26 przez Jo, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lis 2006 21:58 
Swojak
Swojak

lemina napisał(a):
Godzil, Ty wredoto ;) . Te 50 km/h to był przykład

i za co te ostre slowa????

ja niewinny, ja z orkiestry....

:twisted:

Tytuł:
PostNapisane: Pn 27 lis 2006 08:52 
Administrator
Administrator

godzilla napisał(a):
i za co te ostre slowa????

Nie tyle za ostre, co nietrafione :D Naprawdę nie wjeżdżam 50km/h na autostradę ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pn 27 lis 2006 09:04 
Rezydent
Rezydent

Cytuj:
Naprawdę nie wjeżdżam 50km/h na autostradę

50 to zawrotna szybkosc :D Chesz potrenowac wjazd z 10 km/h? To sprobuj sie dostac na autostrade Zurich - Bern, Basel w godzinach szczytu :lol:

Ostatnio edytowano Pn 27 lis 2006 17:25 przez Jo, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 27 lis 2006 09:22 
Administrator
Administrator

Jo napisał(a):
Cytuj:
Naprawdę nie wjeżdżam 50km/h na autostradę

50 to zawrotna szybkosc :D Chesz potrenowac wjazd z 10 km/h? To sproboj sie dostac na autostrade Zurich - Bern, Basel w godzinach szczytu :lol:

Za daleko :D :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: Cz 03 maja 2007 13:29 
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Czy ktos wie jak jest z przekroczeniem predkosci i mandatem jesli sie ma polskie numery rejestracyjne.

Wydaje mi sie ze blysnelo cos mi jadac po miescie w nocy. Nie wiem o ile przekroczylem predkosc mimo ze zawsze staram sie jechac zgodnie z ograniczeniami.

Zastanawiam sie jak moga mnie namierzyc jesli mam samochod na polskich numerach rejestracyjnych. Czy bedzie na mnie czekal mandat na granicy albo wysla do Polski. Czy ktos ma z tym jakies doswiadczenie?

Tytuł:
PostNapisane: Cz 03 maja 2007 13:37 
Rezydent
Rezydent

kmicic napisał(a):
Czy ktos wie jak jest z przekroczeniem predkosci i mandatem jesli sie ma polskie numery rejestracyjne.

Zobacz tutaj:
http://forum.polacy.ch/viewtopic.php?p=39045#39045
Jak mandat przekroczy 250 franków to znajdą Cię nawet w Polsce.
Znam przypadek, gdy skończyło się rozprawą przed sądem w Warszawie, gdy jeden znajomy miał nadzieję zagrać na nosie szwajcarskiej policji i wyrzucał do kosza ich listy.
Zaś jeśli to mniej niż 250 franków to możesz zapłacić "przy okazji", np. źle zaparkujesz w Szwajcarii i podczas wypisywania mandatu za parkowanie policjant sprawdzi konto Twojego auta - wtedy zapłacisz wszelkie zaległości.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 16 paź 2007 16:46 
Rezydent
Rezydent

Posty nt. wykroczeń w polskim aucie zostały usunięte z forum ogólnie dostępnego na prośbę autora/sprawcy.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 18 paź 2007 09:15 
...a szkoda, bo brak wyobrazni ze strony niektorych kierowcow powinien byc pokazany wszem i wobec ...

Ostatnio edytowano Pt 19 paź 2007 15:14 przez Binnesman, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: 9q
PostNapisane: Cz 18 paź 2007 16:52 
Bywalec
Bywalec

ta ty zawsze madrosci piszesz

PostNapisane: Wt 10 lis 2009 18:04 
Przygodny Gość
Przygodny Gość

No dobra. A co w sytuacji, oczywiście czysto teoretycznej, gdy zatrzymuje auto policja przy okazji rutynowej kontroli czy też ew. niewielkiego przekroczenia prędkości i okazuje się że kierowca jest najzwyczajniej pijany w sztos? Co w takiej sytuacji? Spotkał się ktoś może z taką informacją?

PostNapisane: Wt 10 lis 2009 19:49 
Swojak
Swojak

Ostatnio kolega mowil, ze jakis jego kolega zostal zatrzymany do rutynowej kontroli i mial 0,7 promila. Dopuszczalne jest 0,5. Rezultatem byla kara finansowa w wysokosci 1,5 miesiecznego wynagrodzenia brutto i zabranie prawa jazdy na 3 miesiace.

Bartek M.

PostNapisane: N 20 cze 2010 17:16 
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Witam
Sprawa wygląda następująco:
Z kolegą wracaliśmy dziś z komisji wyborczej w Bernie, jechał na autostradzie około 160km/h gdzie powinien jechać 120. Fotoradar zrobił mu zdjęcie. Jechaliśmy na Polskich tablicach, mieszkamy we Francji a pracujemy w Genewie. Jaka jest szansa że mandat nie dojdzie? Albo chociaż jaka jest możliwa kwota jaką kolega będzie musiał zapłacić i co chodzi z tym aresztem? Co mu dokładnie grozi?

Pozdrawiam.

PostNapisane: N 20 cze 2010 17:30 
Rezydent
Rezydent

Brzuś napisał(a):
Witam
Z kolegą wracaliśmy dziś z komisji wyborczej w Bernie, jechał na autostradzie około 160km/h gdzie powinien jechać 120.

Pogratulować koledze kariery na drodze.
Brzuś napisał(a):
Jaka jest szansa że mandat nie dojdzie? Albo chociaż jaka jest możliwa kwota jaką kolega będzie musiał zapłacić i co chodzi z tym aresztem? Co mu dokładnie grozi?

A może tak spojrzysz 4 wiadomości wyżej, na wypowiedź Bernarda z 2007 roku?

PostNapisane: N 20 cze 2010 19:20 
Domownik
Domownik

Brzuś napisał(a):
Witam
Z kolegą wracaliśmy dziś z komisji wyborczej w Bernie, jechał na autostradzie około 160km/h gdzie powinien jechać 120. Fotoradar zrobił mu zdjęcie. Jechaliśmy na Polskich tablicach, mieszkamy we Francji a pracujemy w Genewie. Jaka jest szansa że mandat nie dojdzie? Albo chociaż jaka jest możliwa kwota jaką kolega będzie musiał zapłacić i co chodzi z tym aresztem? Co mu dokładnie grozi?

Pozdrawiam.

A nie przypadkiem 110 km/h ?
Mandat dojdzie,o to bym sie nie martwila. :P

Grozi...

36-40 km/h 800 CHF + koszty postępowania + czasowy zakaz prowadzenia pojazdów
41-45 km/h ok. 20% dochodu netto (min 1 000 CHF) + koszty postępowania + czasowy zakaz prowadzenia pojazdów (+ 3 dni aresztu?)
46-50 km/h ok. 25% dochodu netto (min 1 200 CHF) + koszty postępowania + czasowy zakaz prowadzenia pojazdów (+ 5 dni aresztu?)
51-55 km/h ok. 30% dochodu netto (min 1 400 CHF) + koszty postępowania + czasowy zakaz prowadzenia pojazdów (+ 8 dni aresztu?)

PostNapisane: N 20 cze 2010 20:31 
Domownik
Domownik

Babcia_Monika napisał(a):
A nie przypadkiem 110 km/h ?
Mandat dojdzie,o to bym sie nie martwila. :P

Grozi...

36-40 km/h 800 CHF + koszty postępowania + czasowy zakaz prowadzenia pojazdów
41-45 km/h ok. 20% dochodu netto (min 1 000 CHF) + koszty postępowania + czasowy zakaz prowadzenia pojazdów (+ 3 dni aresztu?)
46-50 km/h ok. 25% dochodu netto (min 1 200 CHF) + koszty postępowania + czasowy zakaz prowadzenia pojazdów (+ 5 dni aresztu?)
51-55 km/h ok. 30% dochodu netto (min 1 400 CHF) + koszty postępowania + czasowy zakaz prowadzenia pojazdów (+ 8 dni aresztu?)

Dlaczego 110km/h? Jesli nie bylo ograniczenia, dopuszczalne jest 120 km/h
co do kar, az o tyle nie zostalo przekroczone...

PostNapisane: N 20 cze 2010 21:30 
Domownik
Domownik

ok.160 km/h - 120 km/h = ??? :?

PostNapisane: N 20 cze 2010 21:52 
Rezydent
Rezydent

Babcia_Monika napisał(a):
ok.160 km/h - 120 km/h = ??? :?

*Sicherheitsmarge (Toleranz):
Messverfahren bis 100 km/h 101-150 km/h über 150 km/h
Radar fix_____5 km/h______6 km/h______7 km/h
Laser fix______3 km/h______4 km/h______5 km/h
Radar mobil____7 km/h______8 km/h______9 km/h

ponad 25 km/h Verzeigung Dénonciation

Ordnungsbussengesetz::
Art. 10 Ablehnung, Verzeigung
1 Die Polizeiorgane sind verpflichtet, dem Täter mitzuteilen, dass er das Ordnungsbussenverfahren ablehnen kann.
2 Lehnt der Täter das Verfahren ab, so werden das ordentliche Strafrecht und die kantonalen Zuständigkeits- und Verfahrensvorschriften für Übertretungen angewendet.

Art. 10 Refus de payer: dénonciation
1 Les organes de police sont tenus d’informer le contrevenant qu’il peut s’opposer à la procédure de l’amende d’ordre.
2 Le droit pénal ordinaire et les dispositions cantonales sur la compétence et la procédure en matière de contraventions sont applicables si le contrevenant ne paie pas l’amende.

PostNapisane: N 20 cze 2010 21:56 
Domownik
Domownik

Jeszcze zabraklo w podstawowym jezyku tego forum ... :)

PostNapisane: Pn 21 cze 2010 09:26 
Swojak
Swojak

Ja to widze tak:
- przekroczenie spore wiec raczej wysla mandat do Polski
- do Polski bo taka rejestracja byla
- jesli kierowca ma adres zameldowania w Polsce, to korespondencja bedzie kierowana tam
- jesli ktos tam mieszka i odbierze listy plecone, to kara zostanie wykonana
- jesli nikt tam nie mieszka lub nie odbierze listow poleconych, to roznie moze byc: od umorzenia, do nakazu policyjnego doprowadzenia. Ewentualnie wyrok moze zapasc zaocznie (bez obecnosci oskarzonego) i czekac az gdzies kiedys oskarzony zostanie wylegitymowany i namierzony. Wszystko zalezy od zaangazowania policjanta, ktory otrzyma zapytanie zza granicy.
- adresu za granica urzedy w Polsce pewnie nie maja, to dalej slac nie beda.

Bartek M.

PostNapisane: Pn 21 cze 2010 09:35 
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Dziękuję za odpowiedź,
A czy po zapłaceniu kary będzie miał jeszcze jakieś konsekwencje dodatkowe? W informacjach na forum piszą ludzie o areszcie, o zabraniu prawa jazdy... Czy szwajcarska Policja może zabrać Polskie prawo jazdy?
A może to będzie tak że proces odbędzie się w Polsce i tylko Polska kara będzie go obowiązywała i będzie odpowiadał jak za przekroczenie prędkości w Polsce?

PostNapisane: Pn 21 cze 2010 09:45 
Swojak
Swojak

Wysokosc kary bedzie raczej narzucona przez Szwajcarie, bo na jej terenie doszlo do wykroczenia. Na tej samej zasadzie mozna twierdzic, ze Szwajcarzy moga sie domagac aresztu i odebrania prawa jazdy przez polskie wladze (bo Szwajcarom nie wolno zabrac prawa jazdy wydanego przez inne panstwo) aczkolwiek nie wiem jak to jest rozwiazywane w miedzynarodowych przypadkach i chetnie bym sie dowiedzial. Aresztu spodziewalbym sie raczej przy recydywie a nie na dziendobry.

Jesli w Szwajcarii Cie zatrzymaja i kwalifikujesz sie na zabranie prawa jazdy, to masz zakaz prowadzenia pojazdow w Szwajcarii, ale prawa jazdy nie zabieraja, bo im nie wolno.

Bartek M.

PostNapisane: Pn 21 cze 2010 09:58 
Rezydent
Rezydent

Brzuś

Po otrzymaniu pierwszego listu, mozesz wyznaczyc osobe, ktora w Twoim imieniu
wezmie oficjalny kontakt z tutejsza policja, bez podawania, gdzie sie aktualnie znajdujesz.

Prawdopodobnie dla Ciebie:
grzywna i zakaz jazdy w CH na X dni.

Po co Ci proces w PL, to dodatkowe koszty i odebranie prawa jazdy na Y dni.

Ordnungsbussengesetz::
Art. 10 Odmowa zaplaty, Donos
1 Organy policji są zobowiązane poinformowac sprawce, ze może on odrzucić
postepowanie placenia grzywny.
2 Odrzuca sprawca to postepowanie, beda zastosowane prawo karne
i kantonalne zasady i procedury jurysdykcyjne dla wykroczen.

To chyba nie jest po polsku.
I jak tu dac przecinek przed drugim i? :mrgreen: :mrgreen:

Inne:
Drugie miasto tureckie pod wzgledem wielkosci, to .... . Tak, tak, Berlin.
Kto zaczyna tworzyc miasto polskie w CH?

AndreAndre

PostNapisane: Pn 21 cze 2010 10:26 
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Dzięki za rady ;) Jak już mówiłem to nie tyczy się mnie tylko mojego kolegi. Ja nawet prawa jazdy nie mam :)
Czy jak by się zgłosił sam na Policję to może dostał by jakąś mniejszą karę? Czy lepiej po prostu czekać na mandat/wezwanie do sądu i się nie wychylać?
Jak by ktoś z was miał jeszcze jakieś doświadczenia w tej materii to bylibyśmy wdzięczni za informację, damy znać jak to się skończyło :)

PostNapisane: Pn 21 cze 2010 10:44 
Swojak
Swojak

Zgloszenie sie na policje spowoduje, ze nie zostana doliczone koszty administracyjne zwiazane z identyfikacja wlasciciela za granica i koszty postepowania sadowego. Kara wg taryfikatora zostanie taka sama.

Bartek M.

PostNapisane: Wt 10 sie 2010 21:54 
Przygodny Gość
Przygodny Gość

http://moto.onet.pl/1622104,1,1-mln-fra ... tml?node=2

PostNapisane: Śr 24 lis 2010 18:24 
Domownik
Domownik

a co jesli po dostaniu mandatu poda sie dane osoby, ktora faktycznie nie jechala wtedy autem Czy mandat dostanie ta osoba?

PostNapisane: Śr 24 lis 2010 19:10 
Rezydent
Rezydent

Jeśli ta osoba potwierdzi, że jechała wtedy autem, to jest taka możliwość.

PostNapisane: Wt 22 maja 2012 13:11 
Bywalec
Bywalec

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i chciałem odkopać trochę temat...a mianowicie ostatnio kiedy jechałem w terenie zabudowanym pstrykneli mi zdjęcie... miałem może 57 km/h, i teraz pytanie.
- Samochód był firmowy i czy będą ścigać szefa?
- Po jakim czasie wysyłają zdjęcia do Polski? (auto na polskich blachach)

Dodam, że od tamtego czasu auto już kilka razy przekraczało granice Szwajcarską i miałem kontrole ale nic mi tam nie mówili

Pozdrawiam

PostNapisane: Wt 22 maja 2012 15:10 
Domownik
Domownik

Gadu: 11661285
tlen: satariel666
57 minus tolerancja lapie sie na 40 frankow wiec nie oplaca sie scigac mandatu zza granicy.
Na pewno to wyjdzie przy okazji kolejnego.

Zawsze odpowiedzialny jest wlasciciela auta ktory musi wskazac kierujacego
a jak tego nie zrobi to sam za zdarzenie odpowiada.

PostNapisane: Wt 22 maja 2012 15:12 
Bywalec
Bywalec

Dzięki za szybką odpowiedź, mam nadzieje, że następnego nie będzie;)
Jechałem w nocy zaspany strasznie a tutaj z 3 stron zdjęcie seryjne mi zrobili;D

PostNapisane: Wt 22 maja 2012 16:28 
Domownik
Domownik

Gadu: 11661285
tlen: satariel666
http://www.englishforum.ch/732504-post137.html

PostNapisane: Pt 30 sie 2013 20:54 
Domownik
Domownik

Hej.

Mam wrażenie że przydrogowy fotograf zrobił mi fotkę. Po jakim czasie spodziewać się faktury od takiego fotografa ?

Pozdrawiam
G Drozda

PostNapisane: Pt 30 sie 2013 21:09 
Rezydent
Rezydent

Transer napisał(a):
Jechałem w nocy zaspany strasznie a tutaj z 3 stron zdjęcie seryjne mi zrobili;D

Takiego kierowce zabilbym wlasnorecznie, tuman i tyle.

PostNapisane: So 31 sie 2013 08:23 
Swojak
Swojak

mark60 napisał(a):
Transer napisał(a):

Takiego kierowce zabilbym wlasnorecznie, tuman i tyle.

ostry jestes... to i mnie musialbys zabic i wielu, wielu innych, ktorzy przez miasto jada szesdziesiatka...

musze bron zaczac wozic w samochodzie zebys mnie nie zabil pierwszy...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PostNapisane: So 31 sie 2013 08:44 
Rezydent
Rezydent

"Jechałem w nocy zaspany strasznie"

Moja wypowiedz dotyczyla dokladnie tych slow.
Jak wiadomo idiotow nie sieja, sami sie rodza.

PostNapisane: So 31 sie 2013 11:13 
Swojak
Swojak

mark60 napisał(a):

i za to zabijac ze ktos jest zmeczony?
ty pewnie jezdzisz maksymalnie 5-cio kilometrowe trasy i to w godzinach od 8 rano do zmroku, co?

PostNapisane: So 31 sie 2013 12:10 
Rezydent
Rezydent

godzilla napisał(a):
mark60 napisał(a):

i za to zabijac ze ktos jest zmeczony?
ty pewnie jezdzisz maksymalnie 5-cio kilometrowe trasy i to w godzinach od 8 rano do zmroku, co?

dokladnie jak piszesz, wlasnie zrobilem poranna trase 30 km niestety to tylko rower wiec sie chyba nie liczy?

ps. jak zrobisz trase 2100 km w 17 godzin to mozesz ze mna porozmawiac o jezdzie samochodem,
trasa wroclaw barcelona.

PostNapisane: So 31 sie 2013 16:20 
Swojak
Swojak

mark60 napisał(a):
ps. jak zrobisz trase 2100 km w 17 godzin to mozesz ze mna porozmawiac o jezdzie samochodem,
trasa wroclaw barcelona.

a takich jak powyzej to sie powinno na pal nadziewac... najpierw polany obficie sosem Tabasco...

taki co jedzie 57km/h moze co najwyzej zabic siebie i moze jedna osobe... taki co jedzie 2100 km w 17 godzin czyli przecietnie 121 km/h moze zabic i kilkanascie osob... taka przecietna predkosc na tak dlugiej trasie to czesto jest na dluzszych odcinkah ze 180-200km/h... nieprawdaz?

PostNapisane: So 31 sie 2013 17:20 
Rezydent
Rezydent

godzilla napisał(a):
mark60 napisał(a):
trasa wroclaw barcelona.

a takich jak powyzej to sie powinno na pal nadziewac... najpierw polany obficie sosem Tabasco...

taki co jedzie 57km/h moze co najwyzej zabic siebie i moze jedna osobe... taki co jedzie 2100 km w 17 godzin czyli przecietnie 121 km/h moze zabic i kilkanascie osob... taka przecietna predkosc na tak dlugiej trasie to czesto jest na dluzszych odcinkah ze 180-200km/h... nieprawdaz?

kierowca z bozej laski. matolku nauczy sie liczyc.

PostNapisane: So 31 sie 2013 17:52 
Rezydent
Rezydent

Troche juz nie nadazam za Wami chlopaki z tymi obliczeniami, to ile w koncu jechales Mark przecietnie na godzine, ze tak w krotkim czasie pokonales tak daleka trase? :D

PostNapisane: So 31 sie 2013 18:43 
Rezydent
Rezydent

Aisha napisał(a):
Troche juz nie nadazam za Wami chlopaki z tymi obliczeniami, to ile w koncu jechales Mark przecietnie na godzine, ze tak w krotkim czasie pokonales tak daleka trase? :D

wbrew pozora zgodnie z przepisami, wystarczy jechac srednio 130 - 140 zeby pokonac taka trase, wiadomo ze w niemczech mozna pojechac szybciej, ale nie 200, nie jestem psychiczny.
oczywiscie dla niedzielnych kierowcow wydaje sie to niemozliwe, jednak ja jezdze sporo.
przez ostatnie 5 lat ponad 120 tys. a nie jestem kierowca zawodowym.

PostNapisane: So 31 sie 2013 19:32 
Swojak
Swojak

mark60 napisał(a):
kierowca z bozej laski. matolku nauczy sie liczyc.

czego mam sie nauczyc?

a w ktorym niby miejscu zrobilem blad?

i kto ci gow.niarzu dal prawo tak mnie nazywac?

ja przejechalem w ciagu 28 lat okolo 670 000 km...

swojej babci mozesz opowiadac ze utrzymasz srednia predkosc 121km/h na dystansie 2100km tylko od czasu do czasu jadac 130-140km/h...

no i to co zrobiles jadac non stop przez 17 godzin z taka predkoscia to przeciez kryminal...

i jak juz piszesz "wbrew pozora" to dodaj ogonek i napisz "wbrew pozorą".... madrzej nie bedzie ale bedzie smieszniej...

ten co by zabijal za jechanie 57km/h w miescie na odcinku gdzie obowiazuje ograniczenie do 50km/h....

PostNapisane: So 31 sie 2013 19:51 
Rezydent
Rezydent

Czego sie podniecasz ? juz ci pisalem jak nie masz co robic kup lub zaadoptuja sobie psa lub kota przynajmiej jeden bedzie rozumial co sie do niego mowi. I tak nie rozumiesz co sie do ciebie pisze, to po co pisac z takim doswiadczonym kierowca od 28 lat jedzisz pewnie do kosciola i na zakupy.
pewnie nie wiesz jak sie wlaczyc na autostradzie do ruchu, widze takich starych prykow w kapeluszu i okularach jak denka od butelek, ktorzy maja przejechane tysiace km. i jada srodkowym lub lewym pasem.
No ale przeciez popisac sobie mozesz.
powtorze bo nie dotarlo

trasa wroclaw barcelona.

no tak tylko jeszcze trzeba wiedziec gdzie jest Barcelona no nie, stary pryku.

PostNapisane: So 31 sie 2013 19:56 
Domownik
Domownik

drozdov napisał(a):
Hej.

Mam wrażenie że przydrogowy fotograf zrobił mi fotkę. Po jakim czasie spodziewać się faktury od takiego fotografa ?

Pozdrawiam
G Drozda

Może jednak ktoś ?

PostNapisane: So 31 sie 2013 20:07 
Rezydent
Rezydent

drozdov napisał(a):
drozdov napisał(a):
Hej.

Pozdrawiam
G Drozda

Może jednak ktoś ?

Niestety nie wiem nie zbieram takich fotografii ( to nie zlosliwosc )
nasz forumowy troll na litere G. zna odpowiedz na twoje pytanie tylko nie wiem kiedy je zauwazy i czy zechce sie podzielic swoim doswiadczeniem w tej materii, to taki skromny czlowiek.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1