Biuro pracy tymczasowej a RAV

Tutaj jest miejsce na wszelkie pytania i pogadanie na tematy ogólne - czyli Szwajcaria we wszystkich wymiarach!
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
janusz
Domownik
Domownik
Gadu: 13099217

Biuro pracy tymczasowej a RAV

Post autor: janusz » 22 sty 2018, 22:44

Witam was,
jestem obecnie powiązany z biurem pracy tymczasowej (temporaer) nie pracuję , czekam aż to biuro znajdzie mi robotę.
Ale że długo schodzi (1,5 miesiąca) rozważam zapisać się do RAV.
Wiecie może czy będzie to kolidować czyli czy można być zapisanym jednocześnie w dwóch instytucjach czy może nie?
jak to wygląda?

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik
Gadu: 7316141

Re: Biuro pracy tymczasowej a RAV

Post autor: wojtek/rheinfelden » 23 sty 2018, 10:15

Witaj
Normanie w RAV powinieneś się zarejestrować od pierwszego dnia w którym dowiedziałeś się że będziesz bezrobotny. Będąc już tam zarejestrowany możesz sobie pracować nawet quazi jeden dzień w tygodniu, a resztę cztery byś miał płatne z AL Kasse.
Nic ze sobą nie koliduje, takie opcje jak Zwischenverdienst dają możliwość dojścia do 100% starej pensji, bo z samego ubezpieczenia ALV jest to max 80%
People for Process Automation

janusz
Domownik
Domownik
Gadu: 13099217

Post autor: janusz » 23 sty 2018, 10:56

Dzieki Wojtek

marysia
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

Post autor: marysia » 12 lut 2018, 07:09

jak tak bedziesz czekal to mozesz czekac i czekac, z temporär nic Cie nie wiaze przeciez tylko sie do nich zglosiles ze szukasz pracy, mozesz nawet w 20 biurach sie zameldowac ze szukasz , a i tak wypadalo by sie co jakis czas przypominac im ze szukasz nadal

Jan01
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

Post autor: Jan01 » 13 lut 2018, 20:04

Dokladnie musisz ich troche nachodzic bo inaczej to mozesz dlugo czekac... Im wiecej tych biur bedziesz mial tym wieksze szanse na prace. Do RAFu mozesz sie zarejestrowac, zawsze to bedziesz mial pewne pieniadze i nie bedziesz musial wlasnych wydawac. Ja tez jestem w RAV i w wielu biurach zgloszonych ale jak narazie to kiepsko. Probuj tez spotanicznie, bezposrednio w firmach. Powodzenia.
Pozdrawiam Janusz

Odpowiedz