Via Ferraty!!!

Tutaj mamy forum typowo turystyczne. Dzielimy się informacjami z turystami, których celem podróży jest Szwajcaria oraz wymieniamy informacje podróżnicze wśród szwajcarskich Polaków.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
krzyzyki
Domownik
Domownik

Via Ferraty!!!

Post autor: krzyzyki » 03 maja 2015, 17:38

Cze,

krótko i na temat. Łazi ktoś z was po ferratach? Może był ktoś w Dolomitach?
Lepiej być, jak mieć!!!

cab
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

Re: Via Ferraty!!!

Post autor: cab » 28 sty 2016, 15:13

Zapraszam do Ticino na via ferraty!
Moje dwa Światy - Zakopane/Ticino

Awatar użytkownika
Kristoff
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Kristoff » 13 lut 2016, 16:07

Juz dwa lata sie za nie biore i nie moge sie wziąc.. mozecie polecic jakies ferraty na początek?

Spiggy
Swojak
Swojak
Gadu: 15653476

Post autor: Spiggy » 13 lut 2016, 19:22

na poczatek to poprobuj na Orlej Perci ;-)
Kosciesza

Awatar użytkownika
Kristoff
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Kristoff » 14 lut 2016, 08:37

Dobrze Kolego mówisz.. moje pytanie o Ferraty dla początkujących nie oznacza ze jestem początkującym turystą, tylko to ze zdaje sobie sprawę z tego ,że te łatwiejsze ferraty mają nawet wyższy stopień trudności i ekspozycje jak np OP Krzyzne - Kozi (chociaż drabinki na Koziej przełączy nic nie przebije ;)

Tola_R
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: Tola_R » 11 cze 2017, 18:08

witam.
Może już czas odkurzyć temat.:D
Ktoś z Was wybiera się w góry w bliskiej przyszłości? Chcę zacząć przytgodę z Ferratami ale nie mam dużego doświadczenia i raczej wolała bym iść z kimś w trasę, może są jacyś chętni. Z góry mówię że ze względu na pracę weekendy odpadają.

Tola_R
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: Tola_R » 11 cze 2017, 18:09

witam.
Może już czas odkurzyć temat.:D
Ktoś z Was wybiera się w góry w bliskiej przyszłości? Chcę zacząć przytgodę z Ferratami ale nie mam dużego doświadczenia i raczej wolała bym iść z kimś w trasę, może są jacyś chętni. Z góry mówię że ze względu na pracę weekendy odpadają.

radek
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: radek » 16 cze 2017, 10:08

Polecam via ferrate Kandersteg-Allmenalp. 350m wspinania, most linowy i wodospad. Powrot kolejka. Dobre polaczenie transportem publicznym.

Bardzo fajna inicjajca do wspinaczki po wiekszych scianach bez potrzeby angazowania przewodnika i wiekszej ilosci sprzetu.

Potrzebny jest kask, uprzaz i specjalny zestw do ferrat (lonza z dwoma karabinkami). Pewnie gdzies to mozna wypozyczyc na jeden dzien?

Trudnosc wyceniona na K4 (w skali do 5) ale po drodze mijalem rodzine z dwojak malych dzieci wiec mysle ze osoba sprawna fizycznie i bez stanow lekowych powinna sobie poradzic ;)

Tola_R
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: Tola_R » 17 cze 2017, 18:03

dziękuję za odpowiedz., W piątek byłam w Engelberg i przeszłam via ferrate na Rigidalstock. Świetna trasa, bardzo dobrze oznakowana. Trudność k3-k4. Gorąco polecam

Odpowiedz