o Konkursie

Informacje o moderatorach, banery reklamowe i wszystko co dotyczy administrowania forum.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
kapola
Domownik
Domownik
Gadu: 0

o Konkursie

Post autor: kapola » 13 kwie 2014, 20:47

Witam,
prosze o wyjasnienie.
Ile prac (roznotematycznych) mozna zlozy w ramach konkursu ogloszonego dzisiaj na Forum?
pozdrawiam
kapola

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Re: o Konkursie

Post autor: b-r-k » 14 kwie 2014, 11:29

A tak szczerze , to nie bardzo wiem o czym ten Konkurs.
O problemach z jakimi spotykają się Polacy?
To bardzo szeroko powiedziane.
Dobrze byłoby konkretniej powiedzieć o co biega.

Awatar użytkownika
dunka
Rezydent
Rezydent

Post autor: dunka » 14 kwie 2014, 11:49

b-r-k pisze:A tak szczerze , to nie bardzo wiem o czym ten Konkurs.
O problemach z jakimi spotykają się Polacy?
To bardzo szeroko powiedziane.
Dobrze byłoby konkretniej powiedzieć o co biega.
Tez przeczytalam te informacje o konkursie dwa razy :? :wink:

Awatar użytkownika
Maly_Mis_Koala
Rezydent
Rezydent

Post autor: Maly_Mis_Koala » 14 kwie 2014, 12:50

</zgryzliwosc on>

:lol:

Ja sie grzecznie zapytam, kiedy Jury bedzie miec czas zeby konkurs rozwiazac, jak nie ma czasu nawet na forum posprzatac.

</zgryzliwosc off>

powodzenia dla zwyciezcow.

Kurcze, moze by tak napisac esej o 'problemie z forum polacy.ch' ;)
Tu byl podpis.

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 14 kwie 2014, 13:03

Misiu, po raz wtóry, proszę czytaj ze zrozumieniem. Staraj się co najmniej....

Wszystko w rękach forumowiczów, a nie moderatorów i admina....
6. Wybór zwycięzców konkursu odbędzie się w drodze głosowania przez użytkowników Forum w okresie 19 – 31.05.2014.
to było po drugie...
a po pierwsze .
mnie frapuje
temat związany z sytuacjami lub problemami, z którymi spotykają się Polki i Polacy przyjeżdżający do Szwajcarii i propozycję konkretnego rozwiązania problemu lub postępowania w danej sytuacji
temat trzeba najpierw zgłosić i go sobie zarezerwować.
Być może w ogóle TEMAT okaże się o kant wulgaryzmu...i nie masz co startować. Pierwsze sito w temacie. Dlatego po pierwsze.

no bo, dość częstym problemem jest np. dialekt, innym może być nieznośny sąsiad. Jak np. moj, któremu przeszkadzał stojący 5 minut samochód- dostawczy pod jego furtką. innym problemem wścibska niania, albo np pracodawca zbyt wiele wymagający. A może żona Szwajcarka- baaaaaardzo wymagająca... TEMAT jest dowolny, ale ....ALE musi być zgłoszony czyli zarezerwowany. choć nie do końca, bo wiele osób pisać na ten sam temat jednak może.

Brałam udział w wielu konkursach, zdarzało mi się nawet pozytywnie w nich wypaść... ale ......
lepiej nic nie piszę co... ale...

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 14 kwie 2014, 13:52

no, ale w czym problem?
non stop pojawiaja sie jakies watki, ludzie gubia sie w tutejszych realiach.

to moze zebrac jakis watek do kupy, i napisac cos madrego? :D
albo mniej, za to z przymruzeniem oka... choc Lemina bardzo powaznie opisala warunki konkursu :wink:

tylko faktycznie nie rozumiem dlaczego temat trzeba rezerwowac, w koncu konkurs to konkurs:)

Awatar użytkownika
Maly_Mis_Koala
Rezydent
Rezydent

Post autor: Maly_Mis_Koala » 14 kwie 2014, 15:21

Mea culpa, faktyczno czytac nie potrafie na stare lata.

Brzmi jak.. swietny pomysl..

Cos nie jak.. forum.polacy.ch .. czy to swiatelko w tunelu ze cos sie robi dla uzytkownikow?

Misio napisze w takim razie o gderaniu i jak je rozwiazac.

:lol:
Tu byl podpis.

Awatar użytkownika
Aisha
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aisha » 14 kwie 2014, 15:32

Mysle, ze ten Konkurs to troche nieprzemyslana do konca sprawa. Dla wiekszosci forumowiczow zasady konkursu malo przejrzyste. Wymagania wobec nadsylajacych swoje prace dosc wygorowane. Poprawna polszczyzna OK, ale wykladnia prawa + tlumaczenia lekka przesada. To powinna byc rowniez rozrywka a nie nadety referat z poprawnymi zwrotami prawniczymi.
Jesli Organizatorzy licza na frekwencje (nie chce byc zlosliwa) to chyba tylko klonow, no chyba, ze zbanowani beda mogli rowniez przeslac swoje prace. :wink:

Tak wiec zycze powodzenia, bo nagrody podobno wartosciowe. :)

Spiggy
Swojak
Swojak
Gadu: 15653476

Post autor: Spiggy » 14 kwie 2014, 15:45

Aga1979 pisze:no, ale w czym problem?
:)
Na problemy z forum polecam wylaczenie kompa i taki widok z hotelu
Godzilli nie ma wiec w czym problem???Obrazek
Kosciesza

Awatar użytkownika
Alty
Moderator
Moderator

Post autor: Alty » 14 kwie 2014, 15:55

Aga1979 pisze:
tylko faktycznie nie rozumiem dlaczego temat trzeba rezerwowac, w koncu konkurs to konkurs:)
chodzi o to, zeby to, co ludzie napisali innym ludziom tez przydatne bylo. takie wash-and-go - dwa w jednym. nie tylko pisanie, dla pisania, i zeby nagrode dostac.
a jak 10 osob napisze (chocby swietnie) na temat: importujemy samochod do polski to jaki pozytek z tego? ;-)
Emoc­je i kłam­stwa,fas­cy­nac­ja i gra. Uczu­cia i ich brak... Da­ry,których nie wol­no przyjąć.. Kłam­stwo i praw­da.Czym jest prawda? Zap­rzecze­niem kłam­stwa? Czy stwier­dze­niem fak­tu? A jeżeli fakt jest kłam­stwem, czym jest wówczas praw­da?
A. S.

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 14 kwie 2014, 16:16

Aaaaaaaaaaa, już wiem :shock: chodzi o to aby pozbierać wszystko cuzaemndokupy np.
"Jak sprowadzić psa/kota/kanarka do CH". albo
"Wszystko o samochodzie z/do Polski" itd itp.

Czyli porządki użyteczne i robimy kompendium wiedzy na problemowy temat.

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 14 kwie 2014, 16:51

Alty pisze:
Aga1979 pisze:
chodzi o to, zeby to, co ludzie napisali innym ludziom tez przydatne bylo. takie wash-and-go - dwa w jednym. nie tylko pisanie, dla pisania, i zeby nagrode dostac.
a jak 10 osob napisze (chocby swietnie) na temat: importujemy samochod do polski to jaki pozytek z tego? ;-)
a taki ze to konkurs:)
bo te 10 osob o przewozie kanarkow i tak nie napisze, bo importuje samochody, nie kanarki :wink:

a tak bedzie mozna wybrac najlepszy.

zreszta jak napisze jedna osoba o imporcie samochodow, inna o kanarkach to troche konkurencja bez sensu :wink:
tak jakby mi kazali wybrac miedzy kremem na twarz(dzien/noc), pod oczy, do cialka, na stopy, na rece, na... no takie tam rozne* :mrgreen:

ale szkoda, ja myslalam, ze to moze byc troche do smiechu i rozrywki:)

*nie, nie jestem pusta idiotka, dzien stresujacy i trzeba odreagowac :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aisha
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aisha » 14 kwie 2014, 16:55

Alty pisze: chodzi o to, zeby to, co ludzie napisali innym ludziom tez przydatne bylo. takie wash-and-go - dwa w jednym. nie tylko pisanie, dla pisania, i zeby nagrode dostac.
Czy to jest jeszcze konkurs? Czy moze ktos korzystajac z cudzej pracy i doswiadczen zamierza zebrac to pozniej do kupy i na podstawie tego wydac swoj wlasny poradnik?

Awatar użytkownika
Alty
Moderator
Moderator

Post autor: Alty » 14 kwie 2014, 17:05

Aisha pisze:
Alty pisze: chodzi o to, zeby to, co ludzie napisali innym ludziom tez przydatne bylo. takie wash-and-go - dwa w jednym. nie tylko pisanie, dla pisania, i zeby nagrode dostac.
Czy to jest jeszcze konkurs? Czy moze ktos korzystajac z cudzej pracy i doswiadczen zamierza zebrac to pozniej do kupy i na podstawie tego wydac swoj wlasny poradnik?
tak, aisha, jasne. podpisze wlasnym nazwiskiem, bez podawania zrodla informacji, wyda i zarobi krocie.
jezu...

ja bym miesiac myslala, a bym nie wymyslila, a aisha trach i juz - czyzby mierzenie miarka wlasna?
Emoc­je i kłam­stwa,fas­cy­nac­ja i gra. Uczu­cia i ich brak... Da­ry,których nie wol­no przyjąć.. Kłam­stwo i praw­da.Czym jest prawda? Zap­rzecze­niem kłam­stwa? Czy stwier­dze­niem fak­tu? A jeżeli fakt jest kłam­stwem, czym jest wówczas praw­da?
A. S.

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 14 kwie 2014, 17:57

Spiggy pisze:Godzilli nie ma wiec w czym problem??
no właśnie :? a no w tym , że :? bo akurat w temacie problemów z mentalnością szwajcarską, kulturą szwajcarską i dialektem, rzecz jasna, to byłby chyba bardzo pomocny. :roll: :lol: :P :D :wink:

ale pewnikiem
Aisha pisze: no chyba, ze zbanowani beda mogli rowniez przeslac swoje prace. :wink:
Powodzenia życzę wszystkim uczestnikom, zakasać rękawy i do pracy.

kapola
Domownik
Domownik

Post autor: kapola » 14 kwie 2014, 20:56

Mozna pisac i pisac ...
Ktory temat jest wolny, nie lubie marowac "weny tworczej", jednak chce sprobowac sil, prosze. :roll: :roll:

Awatar użytkownika
lemina
Administrator
Administrator
Gadu: 5436677

Post autor: lemina » 14 kwie 2014, 23:07

kapola pisze:Mozna pisac i pisac ...
Jak ktoś ma ochotę pisać, to może pisać :)
kapola pisze:Ktory temat jest wolny, nie lubie marowac "weny tworczej", jednak chce sprobowac sil, prosze. :roll: :roll:
Jeszcze żaden nie jest zajęty.

Aisha - proszę nie doszukuj się teorii spiskowych w tym konkursie. Chcielibyśmy, żeby użytkownicy mieli rzetelne informacje w Żyć i przetrwać. Nikt się samodzielnie nie wyrywa do pisania, więc może ten konkurs zachęci niektórych do tego.
Wydawanie poradnika - jeśli znasz kogoś, kto byłby zainteresowany wydaniem takiego, to może wspólnymi siłami wszystkich użytkowników forum udałoby się stworzyć wiekopomne dzieło. Dla potomności ;-) ...
Nie zgadzam się z tobą, ale zaw­sze bro­nił będę twe­go pra­wa do po­siada­nia włas­ne­go zdania. (Wolter)

Bartek M.
Swojak
Swojak
Gadu: 5045389
Kontaktowanie:

Post autor: Bartek M. » 15 kwie 2014, 08:47

Nie ma godzilli to ja napisze zeby dopelnic obrazu nedzy i rozpaczy....

"Na pewno Tusk Wam kazal zrobic ten konkurs, zeby jak najlatwiej mogl sie pozbyc jak najwieszej ilosci ludzi z Polski. To pewne...."

Bosz... Nawet w takim banalnym temacie coponiektorzy nie moga swojej paranoi i "kultury" powstrzymac...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bartek M.
Wyzej podane informacje sa jedynie moimi domyslami na podstawie poczynionych obserwacji i moga sie roznic od stanu faktycznego
Nie umiem widziec w "nadplaszczyznie" i nie "wiem, kto za tym stoi".

Awatar użytkownika
Aisha
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aisha » 15 kwie 2014, 09:29

O jejku, o niektorych to sie juz zaczynam niepokoic. Jeszcze Konkurs sie na dobre nie zaczal a juz takie ogromne emocje, paranoiczne smiechy, mierzenie ludzi itp.
Opanujcie sie troche, nagrod wystarczy... :D

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 15 kwie 2014, 11:03

a nie mozna poprosic o nagrode za caloksztalt?
...jakikolwiek by byl? :wink: :mrgreen:

np dla mnie, bo ja bym bardzo chciala raz w zyciu dostac jakas nagrode, wsio ryba jaka i za co :mrgreen:

i pojawia sie problem, bo chronicznie nie cierpie i unikam wszelkich konkursow, juz tak od kolyski...

ech, zycie...pozostaje z niecierpliwoscia czekac na esej o imporcie kanarkow* :mrgreen: :lol:

*przepraszam, po prostu strasznie mi sie te kanarki spodobaly :wink:

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 15 kwie 2014, 16:35

Aga, bo kanarki są cudne i bardzo dochodowe, wymagają jednak szczególnej opieki.
Można na nich zbić majątek. :mrgreen: nie tylko nagrodą za dobrze opracowany temat na forum tutejszym. A na kanarkach to trzeba się znać, a wiedza to trudna i wymaga olbrzymiego doświadczenia.

Natomiast Aga ma już nagrodę w kieszeni za temat:
problemy z zatrudnieniem
gosposi, opiekunki dzieci, nianię, babysitter, au pair, no i pielęgnującą mieszkanie i okna.
Inaczej mówiąc, jak rozwiązać problem : 6 w jednym. :lol: :lol:

Kto nie gra w konkursach ten nie wygrywa.

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 15 kwie 2014, 17:10

b-r-k pisze:Aga, bo kanarki są cudne i bardzo dochodowe, wymagają jednak szczególnej opieki.
Można na nich zbić majątek. :mrgreen: nie tylko nagrodą za dobrze opracowany temat na forum tutejszym. A na kanarkach to trzeba się znać, a wiedza to trudna i wymaga olbrzymiego doświadczenia.

Natomiast Aga ma już nagrodę w kieszeni za temat:
problemy z zatrudnieniem
gosposi, opiekunki dzieci, nianię, babysitter, au pair, no i pielęgnującą mieszkanie i okna.
Inaczej mówiąc, jak rozwiązać problem : 6 w jednym. :lol: :lol:

Kto nie gra w konkursach ten nie wygrywa.
a wiesz, ze ja nawet myslalam o czyms w stylu jak byc baba w Szwajcarii i nie zwariowac? :lol:

niestety, rozwiazania jakie moge zaproponowac sa dosc extremalne wiec odpada :mrgreen:
no i temat i tak walkuje, z kazdej strony na forum...
choc jakby sie zastanowic, to zawsze moze byc gorzej, przynajmniej o rozterkach sercowych nie klikam :mrgreen:

no dobra, mamy z potworkami szczescie do fajnych dziewczyn, ale tak ogolnie, jak zatrudnic/zatrudnic sie jako niania, to nudne jak flaki z olejem.
a ja nie lubie ani jak nudno ani jak za powaznie;)

a, przypominalo mi sie, jak bylam w siodmej klasie podstawowki to wygralam konkurs na miss.
niestety nawet nagrody nie pamietam...musi nie bylo;-)
i nigdy wiecej nie powtorzylam tego spektakularnego "sukcesu" :mrgreen:
no coz, zycie nie bajka, trzeba wiecej kremow wklepywac :mrgreen: :wink:

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 04 maja 2014, 11:58

I co nowego konkursowym temacie ?

http://www.forum.polacy.ch/viewtopic.php?f=9&t=27025

Aga, z tym zwariowaniem to nie przesadzaj... :mrgreen:

kapola
Domownik
Domownik

Post autor: kapola » 05 maja 2014, 23:56

Kali "przecztal" o konkursie, Kali wie co przeczytac aby sie pochwalic piatka na maturze, Taki ten Kali !
Czarny, lecz prosi bialego, pisz poprawnie, inaczej wiadomo co boli Polaka za granica, brak szkoly !
ALE WSTYD !
ps. blad literowy w banerku, jest przecztac zamiast przeczytac

kapola
Domownik
Domownik

Post autor: kapola » 07 maja 2014, 22:28

http://mr.neutron.salon24.pl/382925,ile ... komorowski
dobry temat, z pewnoscia obcy Polakom w Szwajcarii.

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 16 maja 2014, 13:21

b-r-k pisze:I co nowego konkursowym temacie ?

http://www.forum.polacy.ch/viewtopic.php?f=9&t=27025

Czyżby dziś ostateczne chwile na nadsyłanie prac ?

kapola
Domownik
Domownik

Post autor: kapola » 17 maja 2014, 13:44

Nie mart sie b-r-k, podobno "Termin" uplywa dzisiaj o polnocy, 17.05.2014
Tak wynika z poprawki wprowadzonej w regulaminie konkursu.
Chyba wplynelo duzo prac konkursowych i bedzie konieczna kolejna zmiana (matura poprawkowa), aby kazdy mogl sie pochwalic wena....
Zrobmy ankietke, sugeruje nowy termin do konca maja (tego roku), ktory dalby kolejna szanse innym nick'om.
Wiekszosc ludzisk ciezko pracuje albo szuka tego i owego, mozna zrozumiec ze brak czasu na pisanie.
Byc moze nagrody juz rozdane, szczesciara, znowu sie Tobie udalo.
Niech zazdroszcza Rodacy-Polacy ze zgarniesz wszystkie nagrody za jednym zamachem, gratuluje.
Przeciez czlonkowie "towarzystwa" maja "zakaz pisania", wiec nie ... masz zbyt duzej konkurencji, chyba szkoda.

Awatar użytkownika
Aisha
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aisha » 19 maja 2014, 08:55

Czy to przypadkiem nie od dzisiaj powinny byc prezentowane na forum prace konkursowe?
Czyzby prac bylo tak duzo, ze jury ma problem z wyborem tych najlepszych?
No, chyba ze juz jest "ustalone", ze konkurs wygra "baba z broda"?

Awatar użytkownika
lemina
Administrator
Administrator
Gadu: 5436677

Post autor: lemina » 23 maja 2014, 21:28

Dziękujemy wszystkim za wszelkie uwagi na temat konkursu. Niestety ten konkurs okazał się krótko rzecz ujmując klapą. :) Mam nadzieję, że następny, którzy może za jakiś czas zostanie ogłoszony będzie się cieszył większym powodzeniem. Jeśli macie jakieś uwagi, jaki konkurs to mógłby być, to tutaj jest właściwe miejsce, żeby się wypowiedzieć :)
Nie zgadzam się z tobą, ale zaw­sze bro­nił będę twe­go pra­wa do po­siada­nia włas­ne­go zdania. (Wolter)

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 27 maja 2014, 10:27

kapola pisze:Nie mart sie b-r-k, podobno "Termin" uplywa dzisiaj o polnocy, 17.05.2014
Tak wynika z poprawki wprowadzonej w regulaminie konkursu.
Chyba wplynelo duzo prac konkursowych i bedzie konieczna kolejna zmiana (matura poprawkowa), aby kazdy mogl sie pochwalic wena....
Zrobmy ankietke, sugeruje nowy termin do konca maja (tego roku), ktory dalby kolejna szanse innym nick'om.
Wiekszosc ludzisk ciezko pracuje albo szuka tego i owego, mozna zrozumiec ze brak czasu na pisanie.
Byc moze nagrody juz rozdane, szczesciara, znowu sie Tobie udalo.
Niech zazdroszcza Rodacy-Polacy ze zgarniesz wszystkie nagrody za jednym zamachem, gratuluje.
Przeciez czlonkowie "towarzystwa" maja "zakaz pisania", wiec nie ... masz zbyt duzej konkurencji, chyba szkoda.
Droga kapola,
muszę Cię martwić nie takie konkursy są moim hobby.
Ten wymaga studiowania tego forum, i porządkowania zebranej w nim chaotycznie informacji.
To nie już nie "moje" pisanie od jakiegoś ćwierć wieku. Ale dziękuję za dobre słowa :mrgreen: , tych nigdy za dużo. :mrgreen:

A na poważnie. Rzeczywiście szkoda, że nikt się nie poważył na takie porządki opracowujące konkretny temat w jednym tekście. Wielka praca w słusznej sprawie. Tylko już judymów brak nawet za nagrodę konkursową. ;))

kapola
Domownik
Domownik

Post autor: kapola » 27 maja 2014, 13:00

Witaj b-r-k, miejmy nadzieje ze kolejny "konkurs" bedzie tematycznie spelnial oczekiwania forumowiczow.
Nagrody czekaja, coz mam do stracenia.
Troche zaluje ze dalam szanse innym, niestety i tak nie chcieli wygrac wczasow na Seszelach.
Chyba nastepnym razem "cos wypoce", bo wakacje zawsze sa "za pasem" a ja lubie plywac.
Pozdrawiam

Odpowiedz