Transfer zasiłku z Szwajcarii

Tutaj publikujemy (bezpłatne) ogłoszenia drobne.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
1. Wszystkie ogłoszenia starsze niż 2 miesiące będą usuwane
2. Zanim umieścisz ogłoszenie o poszukiwaniu mieszkania proszę sprawdzić, czy na stronach internetowych podanych w TYM linku nie ma żadnych interesujących propozycji
johny1961
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

Transfer zasiłku z Szwajcarii

Post autor: johny1961 » 12 lis 2017, 06:34

Witam wszystkich,mam pytanie,czy ktoś Transferuje zasiłek dla bezrobotnych do Polski?jeżeli jest jakaś osoba która odpowiedziała mi na kilka pytań to byłbym wdzięczny,prosze o tel.kontaktowy,a ja oddzwonie.Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik
Gadu: 7316141

Re: Transfer zasiłku z Szwajcarii

Post autor: wojtek/rheinfelden » 12 lis 2017, 14:48

Witaj

Nigdy tego sam nie robiłem, ale z tego co się orientuje to banalnie proste trzeba tylko podążać zgodnie z zasadami/przepisami. Jeżeli znasz germański to w linku masz wszystkie pytania i odpowiedzi, jeżeli słabiej u Ciebie z niemieckim to wal pytania a ludziska lub ja w miarę możliwości czasowych odpowiem...

http://www.treffpunkt-arbeit.ch/dateien ... 12_web.pdf
People for Process Automation

johny1961
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: johny1961 » 12 lis 2017, 15:10

Chodzi mi między innymi,czy jak w Rav powiem że chce wracać do Polski i czy dostane transfer zasiłku do Polski,bo chyba Rav musi mi wypełnić formularz U2,nie wiem do końca,i czy Rav nie robi z tym problemu?Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik

Post autor: wojtek/rheinfelden » 12 lis 2017, 17:21

johny1961 pisze:
12 lis 2017, 15:10
Chodzi mi między innymi,czy jak w Rav powiem że chce wracać do Polski i czy dostane transfer zasiłku do Polski,bo chyba Rav musi mi wypełnić formularz U2,nie wiem do końca,i czy Rav nie robi z tym problemu?Pozdrawiam

Nie rozumiem dokładnie pytania, jeżeli masz tzw Anspruch auf Arbeitslosengeld, co ma RAV za problemy sprawiać...
Składasz odpowiednio wcześnie wniosek o którym mowa w tych zdaniach ..cytuję..

[ Sie müssen den Leistungsexport beim RAV mit dem Formular Antrag auf Leistungen bei Arbeitssuche im Ausland beantragen.
Reichen Sie Ihren Antrag frühzeitig ein, da die Bearbeitung durch das RAV einige Zeit beanspruchen kann.]

Dostajesz PD U2, jaki formularz U2 masz na myśli ?

johny1961
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: johny1961 » 12 lis 2017, 17:43

ok,chyba już rozumiem,dostaje PD U2 i oni wypełniają to czy ja mam to wypełnić?oraz jeszcze jedno mam pierwsze wezwanie do RAV na 05.12,i czy ja zdąże wyjechać na stałe do Polski na Święta?bo język Niemiecki nie zaciekawy jest u mnie,możesz coś więcej jeszcze podpowiedzieć?może na poczte byś mi podał swój nr.tel.to ja bym zadzwonił i byśmy na spokojnie porozmawiali jutro czy kiedy masz czas?podaje poczte.johny1961@interia.pl

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik

Post autor: wojtek/rheinfelden » 12 lis 2017, 18:25

O wyjeździe na stale nie ma szans, musisz zostać zameldowany w Szwajcarii, mieć TU adres konto w Banku i krankenkase, adres eMailowy tzw bezpieczny akceptowany przez RAV. Od daty zarejestrowania w RAV masz 4 tygodnie tzw czasu oczekiwania, następnie składasz Ty wniosek o export o którym była mowa w poprzednim moim poście, oni rozpatrują i dają wzamian PD U2. Z nim już w Polskim PUP w ciągu 7 dni roboczych rejestrujesz się, szukasz pracy itp itd Pozostajesz przez cały czas w kontakcie z RAV, poprzez ten eMail bzw....chyba ze poczta Polska będziesz słał wszystko do CH a na Twiom adresie w CH zatrudnisz kogoś kto będzie listy i zapytania odbierał i do Cibie do PL odsyłał bo RAV ani ALK nie śle rzeczy za granice..

Podaj date zameldowania w RAV a nie date wizyty, to zobaczymy czy jest to do zrobienia jeszcze przed świętami.

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik

Post autor: wojtek/rheinfelden » 12 lis 2017, 18:53

I ciekawym strzałem by było przetłumaczenie na język Polski tej to o to Broschuere za 10 stron ca. 200 PLN.
Wtedy byś miał wszystko czarno na białym, nie robię reklamy ale sprawdzonego tłumacza znajdziesz http://be.berligo.com/zwykle

johny1961
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: johny1961 » 12 lis 2017, 20:02

w gemeidzie się rejestrowałem 31.10,a gemeide wysłałą papiery do RAV i rAV mi wysłał wezwanie na 05.10.17.co to znaczy o wyjezidzie na stałe do Polski nie mam szans?przecierz oni tylko przez trzy miesiące będą ten zasiłek mi przesyłali na poszukiwanie pracy a konto będe miał w CH bo nie chce zamykać,no i chyba jak będe w Polsce już to chyba nie będe tutaj jeszcze płacił tej pieprzonej Krankenkasy,więc jak to się ma wszystko do tego,lbo każdy mi mówi inaczej

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik

Post autor: wojtek/rheinfelden » 12 lis 2017, 20:48

Nic się przysłowiowej kupy nie trzyma
johny1961 pisze:
12 lis 2017, 20:02
w gemeidzie się rejestrowałem 31.10,a gemeide wysłałą papiery do RAV i rAV mi wysłał wezwanie na 05.10.17.
Przyjmijmy że w RAV figurujesz od 31.10.2017.. mineło już 4 tygodnie teoretycznie. Wiec w czym problem żeby złożyć wniosek o export, pojechać do Polski pobierać Frankowy quazi zasiłek i po 3 miesiącach wrócić, wymeldować się zewsząd i wszystkiego... ale jak kto woli.
johny1961 pisze:
więc jak to się ma wszystko do tego,lbo każdy mi mówi inaczej
Proponuję wyrobić sobie swoje własne podparte przepisami zdanie. Np. przetłumaczyć te 10 stron i wiedzieć na czym się stoi..
johny1961 pisze:
no i chyba jak będe w Polsce już to chyba nie będe tutaj jeszcze płacił tej pieprzonej Krankenkasy
Jakieś ubezpieczenie trzeba mieć, będąc na RAV opłacane jest tylko NBU jeśli o koszty zdrowotne chodzi

johny1961
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: johny1961 » 13 lis 2017, 19:30

Ok.Dziękuje,najlepiej jak wszystkiego się dowiem w RAV.Pozdrawiam

Odpowiedz