ZAGLOSUJ!!! Powrot z emigracji - czy rozwazasz?

Tutaj jest miejsce na wszelkie pytania i pogadanie na tematy ogólne - czyli Szwajcaria we wszystkich wymiarach!
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający

Czy wrocilbys do Polski jesli rzad wprowadzi ulatwienia?

Tak
67
13%
Nie
217
43%
Nie wiem
38
8%
Tak, ale ........
17
3%
Mozliwe, ale nie teraz
120
24%
Tak, niezależnie od wprowadzenia ułatwień
45
9%

Liczba głosów: 504

csh
Domownik
Domownik
Gadu: 0

Re: ZAGLOSUJ!!! Powrot z emigracji - czy rozwazasz?

Post autor: csh » 22 wrz 2013, 10:49

Derkacz pisze:Poziom życia się poprawił,dystans do lepszego świata jakoś się,powiedzmy,po 1990 urealnił,tyle że koniec pościgu.
zgadza sie, przy obecnej scenie politycznej nie ma szans na cos lepszego. Mimo wszystko mierzylbym sukces od punktu z ktorego wyszlismy a startujemy w jednej lidze z innymi krajami postkomunistycznymi - to jest nasza liga. Na jej tle wypadamy calkiem niezle, o ile nie stoimy najlepiej z Czechami. Polacy jako ogol sa zbyt dobrze wyksztalceni i pracowici zeby klepac biede przez kolejne 100 lat wiec mysle ze za 10-20 lat bedzie lepiej a kryzys w takiej Anglii zdaza sie regularnie co 7 lat. Poza tym poziom zycia to tez wartosc dosc wzgledna. Jezeli na moja satysfakcje z zycia sklada sie przede wszystkim mieszkanie we wlasnej nieruchomosci, jezdzenie wlasnym autem lub naprawienie jakiegos sprzetu to juz CH takim idealem zycia nie jest. Zreszta tempo rozwoju tez nie mozna oczekiwac aby bylo liniowe, bardziej logarytm tzn. poczatek jest bardziej dynamiczny niz koniec. W uproszczeniu skoro w np. w kraju gorzej rozwinietym ktos kupi auto, telefon itp. wtedy poziom zycia (mobilnosc, dostep, transport) wzrasta, natomiast europejczyk nie ma potrzeby kupna auta lub telefonu drugiego skoro ma juz jedno - stagnacja.
Derkacz pisze:Kraj postkolonialny,jak to się często teraz określa,wyczerpuje swoje możliwości,bez unijnej jałumużny,przekroczeniu wszelkich progów zadłużenia,na świetlane perespektywy nie można po prostu liczyć.
zgadza sie w obecnej chwili PL nabrala charakteru kraju 3-go swiata - ludzie aby zaczac zyc na poziomie musza wyjezdzac i wysylaja kase do rodziny w kraju ktora kupuje za to produkty pierwszej potrzeby. Dostep do opieki zdrowotnej tez niewiele odbiega od najbiedniejszych krajow.
Derkacz pisze: Inna kwestia,że światowa polityka produkcji pustego pieniądza też jakiś kres musi osiągnąć i wtedy coś tam pęknię coś tam się skończy.Zamiast rewolucji chciwość światowych lichwiarzy(albo poprawniej politycznie mówiąc,międzynarodowych instrumentów finansowych,)osiągnie punkt krytyczny i załatwi sprawę.
Europa jest w dziwnym okresie w ktorym od tak dawna (na szczescie) nie bylo wojny. W czasie wojny wiele licznikow gospodarczych sie zerowalo. W obecnej chwili to co sie dzieje na rynkach to pewnego rodzaju eksperyment ktory j/w moze sie roznie skonczyc. O wojne moze byc juz raczej trudno bo ludzie musieliby zglupiec aby dopuscic do wladzy pewne znane z historii osoby, ale w obecnej chwili wojna w Europie ma bardziej charakter gospodarczy. Jak w Unii oni finansuja w PL infrastrukture a w zamian drenaż mozgow i sciaganie wykwalifikowanych mlodych ludzi w wieku produkcyjnym do siebie aby podtrzymac tempo demografii oraz za darmo pozyskac pewnej klasy pracownikow.

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 22 wrz 2013, 23:11

csh pisze:O wojne moze byc juz raczej trudno bo ludzie musieliby zglupiec aby dopuscic do wladzy pewne znane z historii osoby, ale w obecnej chwili wojna w Europie ma bardziej charakter gospodarczy.
ludzie zawsze byli dosc glupi aby isc na wojne, ktora im przygotowywali ci na gorze lub ci za plecami ich krolow czy innych prezydentow...

tak pierwsza jak i druga wojna swiatowa byla przygotowana przez te same rodziny, ktore dzisiaj doprowadzily swiat na skraj przepasci gospodarczej...

ja tu zadnego problemu nie widze aby miala byc wojna... jak zdecyduja ze ma byc to bedzie...

csh
Domownik
Domownik

Post autor: csh » 23 wrz 2013, 09:22

godzilla pisze:
csh pisze:O wojne moze byc juz raczej trudno bo ludzie musieliby zglupiec aby dopuscic do wladzy pewne znane z historii osoby, ale w obecnej chwili wojna w Europie ma bardziej charakter gospodarczy.
ludzie zawsze byli dosc glupi aby isc na wojne, ktora im przygotowywali ci na gorze lub ci za plecami ich krolow czy innych prezydentow...

tak pierwsza jak i druga wojna swiatowa byla przygotowana przez te same rodziny, ktore dzisiaj doprowadzily swiat na skraj przepasci gospodarczej...

ja tu zadnego problemu nie widze aby miala byc wojna... jak zdecyduja ze ma byc to bedzie...
Tzn ryzyko jest zawsze i Niemcy ostatnia wojne rozpoczeli bedac w glebokim kryzysie. Jednak mam nadzieje ze czegos nas historia nauczyla, chociaz jak sie pokolenia wymienia na takie ktore nie maja pojecia co to wojna to kto wie czy nie beda chcieli sprawdzic.

Jeszcze abstrachujac w nawiazaniu do tego ze PL dzieli od lepszej Europy niby przepasc, dzisiaj ciekawy artykul z DGP
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i- ... iemcy.html
Mysle ze o ile PL rozwijac sie bedzie wolniej to kraje lepiej rozwiniete zrownaja sie do PL w dol.

Awatar użytkownika
serafin
Rezydent
Rezydent
Gadu: 8896385

Post autor: serafin » 07 paź 2013, 17:18

Dzisiaj przeczytałem Rzeczypospolita krzykliwy tytuł "Wielki exodus z polski trwa.Spełniają się najgorsze z możliwych scenariuszy" bardziej interesowały mnie wypowiedzi i komentarze ludzi naprawdę ciekawe.
poczytajcie internet się rozszalał ponad 700 komentarzy.
Hjertelig Velkommen til helvete.-Serdecznie witamy w piekle.

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 13 paź 2013, 09:09

Polscy informatycy w cenie. Nagroda im. Witolda Lipskiego szansą i biletem do kariery naukowej.

http://www.polskieradio.pl/130/2787/Art ... cy-w-cenie

Prof. K. Apt, mówi o szansach w Polsce
-------
Każdy trud przynosi zysk, gadulstwo - jedynie straty. (Salomon 925 p.n.e ).... ;-)

Awatar użytkownika
Kingu
Rezydent
Rezydent

Post autor: Kingu » 13 paź 2013, 10:43

serafin pisze:Dzisiaj przeczytałem Rzeczypospolita krzykliwy tytuł "Wielki exodus z polski trwa.Spełniają się najgorsze z możliwych scenariuszy" bardziej interesowały mnie wypowiedzi i komentarze ludzi naprawdę ciekawe.
poczytajcie internet się rozszalał ponad 700 komentarzy.
To ten artykuł.
http://www.rp.pl/artykul/1054596.html

Jeden z komentarzy.

Przeszło dwa miliony ludzi, którzy najprawdopodobniej już do Polski nie wrócą. A na pewno większość z nich. Sam jestem emigrantem, choć z tej emigracji znacznie, znacznie starszej i wiem, że jeżeli ktoś osiądzie za granicą dłużej niż pięć lat, to powrót jest mało prawdopodobny. Po prostu w nowym miejscu zapuszcza korzenie, dzięki wielkim wyrzeczeniom, w tym - co tu dużo mówić - zdławieniu w sobie tęsknoty, bo inaczej by na emigracji nie wytrzymał dłużej niż rok - nie chce zrywać tych nowo zapuszczonych korzeni by reemigrować z powrotem do kraju. Z doświadczeń moich przyjaciół, którzy próbowali po latach wrócić do Ojczyzny wiem, że jest to znacznie trudniejsze i boleśniejsze (paradoks!)niż emigracja. Najczęściej te próby kończyły się powrotem do kraju emigracji. Dlaczego się tak o tym rozpisuję? By uświadomić wszystkim, że nie ma się co łudzić. 90% z tych ludzi do Polski nie wróci. A więc ponad dwa miliony wyjechało. Bezpowrotnie, a więc są dla Polski straceni. To można tylko przyrównać do wybuchu wielkiej bomby atomowej, która zabija całą ludzność Warszawy i jeszcze jakiegoś mniejszego miasta - Radomia albo Kielc. To można porównać tylko do Holocaustu. Dokonanego w białych rękawiczkach przez własny rząd Rzeczpospolitej.
Pępek Wszechświata

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 13 paź 2013, 12:20

ciekawy punkt widzenia...

ale jednak holocaust to nieodwracalna smierc... a tutaj tylko emigracja...
czy ziemia, mysle tu o glebie, w ktorej rosna rosliny, po ktorej chodza ludzie i zwierzeta, na ktorej stoja budowle stworzone ludzkimi rekoma, czy ta ziemia ogrodzona umownie granicami a wewnatrz tych granic nazwana Polska, czy ona cos z tego odczuje ze te dwa miliony ludzi przestalo po niej deptac, przestalo ja zatruwac odpadami wszelkiego rodzaju?

mysle ze odczuje... ze jej to ULZYLO...

czy polskiemu systemowi socjalnemu to zaszkodzi? pewnie tak...

to tak dla rownowagi inny punkt widzenia...

chociaz sam bym wrocil, gdyby to bylo mozliwe.... a nie jest dopoki Polska rzadzi obcy kapital...

Awatar użytkownika
Kingu
Rezydent
Rezydent

Post autor: Kingu » 13 paź 2013, 12:42

godzilla pisze: ale jednak holocaust to nieodwracalna smierc... a tutaj tylko emigracja...
Właśnie o to chodzi w tym porównaniu, że to nieodwracalna emigracja, a innymi słowy śmierć części społeczeństwa dla swojego kraju.
O przesłankach do likwidacji państwa polskiego mówi w swoich wykładach S. Michałkiewicz. Dramat demograficzny jest jedną z nich.
Pępek Wszechświata

Derkacz
Domownik
Domownik

Post autor: Derkacz » 19 paź 2013, 20:25

Kingu pisze:
godzilla pisze: ale jednak holocaust to nieodwracalna smierc... a tutaj tylko emigracja...
Właśnie o to chodzi w tym porównaniu, że to nieodwracalna emigracja, a innymi słowy śmierć części społeczeństwa dla swojego kraju.
O przesłankach do likwidacji państwa polskiego mówi w swoich wykładach S. Michałkiewicz. Dramat demograficzny jest jedną z nich.
Jest to taki specyficzny rodzaj śmierci który przynosi profity,myślę o strumieniu przelewów skierowanych do ojczystego kraju.Bo,jednak przeważnie tak emigracja wygląda,zarobić tu,wydać tam.W zasadzie,na krótką metę,to nawet korzystne dla kolejnych namiestnikowskich ekip,ale tylko na krótką metę.

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 24 lis 2013, 00:00

Kingu pisze:
Zdecydowana wiekszosc obecnej polskiej emigracji ze Szwajcarii wroci do Polski. Na emeryture. Jesli ktos nie ma przepracowanych 44 lat skladkowych w Szwajcarii, nie moze liczyc na pelna emeryture w swoim zawodzie. A przy przepracowanych 15 czy nawet 20 latach nie da sie wyzyc w Szwajcarii z emerytury. Minimalna emerytura w CH to aktualnie 1100 czy 1200 CHF, oczywiscie po przepracowaniu pelnych 44 lat skladkowych. Wiec nie szarzujcie ze slowem " nigdy ", czy " na zawsze ". Kwestia jak nas przyjma z powrotem w kraju.

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 24 lis 2013, 00:06

problem w tym czy to bedzie jeszcze Polska i czy polscy obywatele beda tam wpuszczeni?

jakos ta wolna Polska nie potrafila przyjac z powrotem Polakow z Kazachstanu... nie chcieli im dawac polskich paszportow czy Karty Polaka... a tymczasem innym, ktorzy nigdy Polakami nie byli rozdaja te paszporty... ale to inna sprawa...

Awatar użytkownika
Kingu
Rezydent
Rezydent

Post autor: Kingu » 04 sty 2014, 17:30

Wreszcie doskonałe wieści z Polski. Główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak.
Cywilizacyjny skok...
http://youtu.be/hE0655Bp47g
Pępek Wszechświata

Awatar użytkownika
gregor1977
Domownik
Domownik

Post autor: gregor1977 » 06 mar 2014, 20:18

Fajny temat :) Moim zdaniem rząd wiele nie zrobi ale jak już ma coś zrobić to chyba sam wie co zepsuł ,iż potem ludzie emigrują z Polski
Może brakuje u Nas dobrego przywódcy narodu :wink:
1) wprowadzenie winiety na autostrady Nasze - bo tak po prostu drogo nas kosztuje jazda przez stojące bramki
2) wycofania śmieciowych umów o pracę i wprowadzić kontrole w zakładach , a szczególnie w firmach prywatnych na jakich umowach ludzie tam pracują - wielu pracuje na obniżonych stawkach i z miesiąca na miesiąc zlecenia umowy są. A szczególnie budowy .Takie kontrole może dokonać PIP (Państwowa inspekcja Pracy)
3)ożywić naszą gospodarkę w kraju , czyli rolnictwo , które i tak odłogiem leży
4) wprowadzić walutę Euro
5) podnieść zarobki do standardów UE minimalna płaca 1000euro - wtedy ludzie nie będą emigrować bo jak w Polsce zarobi

yacek
Rezydent
Rezydent

Post autor: yacek » 06 mar 2014, 21:49

gregor1977 pisze: 5) podnieść zarobki do standardów UE minimalna płaca 1000euro - wtedy ludzie nie będą emigrować bo jak w Polsce zarobi
I zapanuje powszechne bezrobocie.
Przeprowaź prosty eksperyment myślowy: wyobraź sobie daleki, prymitywny kraj, który produkuje tylko ręcznie wozy konne i miotły wiklinowe. Ile lat będzie musiał mieszkaniec takiego kraju te miotły robić, żeby kupić samochód? Nawet, jeżeli ten kraj uchwali pensję minimalną jak we Włoszech czy Hiszpanii, to właściciel manufaktury mioteł nie będzie mógł jej zapłacić.

A Polska jest w połowie drogi teraz. Jest biedna, bo jest słabo uprzemysłowiona ani nie potrafi świadczyć drogich usług.

Awatar użytkownika
gregor1977
Domownik
Domownik

Post autor: gregor1977 » 07 mar 2014, 08:22

Mój sąsiad sprzedaje miotłę za 5 zł sztuka i chwali sobie że ma odbiorców od pierwszej ręki , więc na miotle też pojedzie zwłaszcza materiał ma za darmo od państwowych lasów :mrgreen: biznes to biznes w biznesie nie zna się litości :wink:

Marko
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Marko » 10 cze 2014, 12:21

TAK. Za maksymalnie 3 lata. I nie mam żadnych wątpliwości. Dlaczego? bo Polska to mój dom. A pobyt na emigracji to tylko projekt, przygoda a nie metoda na życie. Czy mam warunki? nie, a kim ja jestem żeby je stawiać. Wiem jak jest i akceptuję to.

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 10 cze 2014, 13:34

Marko pisze:TAK. Za maksymalnie 3 lata. I nie mam żadnych wątpliwości. Dlaczego? bo Polska to mój dom. A pobyt na emigracji to tylko projekt, przygoda a nie metoda na życie. Czy mam warunki? nie, a kim ja jestem żeby je stawiać. Wiem jak jest i akceptuję to.
Polacy wywozeni kiedys do Kazachstanu tez wierzyli ze Polska to ich dom...
gdzie masz gwarancje ze za trzy lata Polska ciagle jeszcze bedzie Polska i ze Cie tam wpuszcza bez wizy?

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 10 cze 2014, 13:35

jesli to prawda co pisza ponizej - czy to jest jeszcze Polska dla Polakow?
Wzrosną odszkodowania za niemieckie ludobójstwo. Wypłacać mają... Polacy
Dodano: 09.06.2014 [21:09]

Wzrosną świadczenia dla ofiar niemieckich zbrodni i więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych żyjących poza granicami Polski, jakie wypłacane są z polskiego budżetu. Według nowelizacji ustawy o "kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego" łatwiej jest otrzymać świadczenia osobom, które nie mieszkają w Polsce. O sprawie pisze "Times of Israel".
http://niezalezna.pl/56186-wzrosna-odsz ... aja-polacy

Gailingen
Domownik
Domownik
tlen: sieg@tlen.pl

Post autor: Gailingen » 10 gru 2014, 13:36

a co Polski Rzad proponuje w zamian za powrot? Zapewni nam mieszkanie i prace oraz godny byt na dalsze lata ????

Awatar użytkownika
Aisha
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aisha » 10 gru 2014, 13:44

Sikorski byl przeciez u Mikolaja, to moze byc juz tylko lepiej. :wink:

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 10 gru 2014, 14:13

Aisha pisze:Sikorski byl przeciez u Mikolaja, to moze byc juz tylko lepiej. :wink:
i pewnie juz zlozyl wniosek o zwrot pieniedzy za benzyne za ten kurs do mikolaja chociaz samolotem tam polecial...

BRA
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 367600

Post autor: BRA » 10 gru 2014, 17:54

Ponad 10 lat mieszkam poza Polska ale jakos nigdy o sobie nie pomyslem jako o emigrancie - ot przeprowadzka jak kazda inna. Hmm pewnie poprostu za rzadko mysle

csh
Domownik
Domownik

Post autor: csh » 10 gru 2014, 18:43

BRA pisze:Ponad 10 lat mieszkam poza Polska ale jakos nigdy o sobie nie pomyslem jako o emigrancie - ot przeprowadzka jak kazda inna. Hmm pewnie poprostu za rzadko mysle
mam tak samo, Zurych do Krakowa pokonuje szybciej niz Krakow / Warszawa

BRA
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 367600

Post autor: BRA » 10 gru 2014, 19:45

csh pisze: mam tak samo, Zurych do Krakowa pokonuje szybciej niz Krakow / Warszawa
To chyba znasz jakis skrot wykorzystujacy zakrzywienie czasoprzestrzeni ;)

csh
Domownik
Domownik

Post autor: csh » 10 gru 2014, 20:45

BRA pisze:
csh pisze: mam tak samo, Zurych do Krakowa pokonuje szybciej niz Krakow / Warszawa
To chyba znasz jakis skrot wykorzystujacy zakrzywienie czasoprzestrzeni ;)
tak, samolot ;)

Awatar użytkownika
dunka
Rezydent
Rezydent

Post autor: dunka » 10 gru 2014, 21:20

Gailingen pisze:a co Polski Rzad proponuje w zamian za powrot? Zapewni nam mieszkanie i prace oraz godny byt na dalsze lata ????
Ani polski, ani szwajcarski, ani zaden inny rzad nie zapewni mieszkania, pracy i godnego bytu, szczegolnie na dalsze lata...

Emerytura jest wielka niewiadoma, w PL moze bardziej, a w CH jak nie zarabiasz "godnie" to tez nieciekawie rokuje na kiedys.

Zgadzam sie z csh, dzisiejsza emigracja jest, ze tak powiem latwa. Nie ma porownania do tej sprzed lat, za chlebem, "za wode" gdzie nie bylo telefonow, a list Batorym plynal miesiami.

Awatar użytkownika
Aisha
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aisha » 04 sty 2015, 08:41

Siegfried Karpinski jest Niemcem. W polskim domu dziecka został wychowany na wrażliwego człowieka, kochającego Polskę. Po latach życia w Niemczech chciał tam wrócić. Lecz Polska go nie chciała.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/siegfri ... lsce/41gw3

slaw
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: slaw » 06 sty 2015, 09:46

Bo Pan Karpinski miał pecha, że chciał wybrać do życia ten rejon w Polsce.
Ludzie pewnie tam nie najbogatsi, a to nieraz w dużym stopniu przekłada się na postrzeganie świata i innych.
Każdy nowy w okolicy a zwłaszcza Niemiec to już kolonizator, jak zwykle wszystko rozbija się o kasę.

Awatar użytkownika
Aisha
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aisha » 06 sty 2015, 10:05

Pan Karpinski to mial pecha, ze kierowal sie "sentymentami"...
W ogole to moze mowic o szczesciu, ze przezyl.

Koledy mozna juz spiewac po polsku nawet w Niemczech, oczywiscie jak sasiedzi- muzulmanie nie zaprotestuja. :wink:

Awatar użytkownika
Kingu
Rezydent
Rezydent

Post autor: Kingu » 17 sty 2015, 13:20

Bernard, założyciel tego forum, w TVP.
http://youtu.be/HVJGYDtZ8YU
Pępek Wszechświata

bieliko
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: bieliko » 22 cze 2015, 22:34

prawda jest smutna ...wiekszosc osob ktore zaglosowaly ze wrocilby do kraju to na pewno plec meska..kobiety moze i by wrocily ale po rozwodzie ze szwajcarem...a zreszta do czego maja wracac jak juz polskiego nie znaja ;) bez zlosliwosci ....ale wszyscy wiedza jak jest

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 23 cze 2015, 07:27

bieliko pisze:prawda jest smutna ...wiekszosc osob ktore zaglosowaly ze wrocilby do kraju to na pewno plec meska..kobiety moze i by wrocily ale po rozwodzie ze szwajcarem...a zreszta do czego maja wracac jak juz polskiego nie znaja ;) bez zlosliwosci ....ale wszyscy wiedza jak jest
ktos ma gorszy dzien :wink:
a ci "wszyscy" to chyba nie do konca target wiarygodny statystycznie :wink:

Rico:ch
Rezydent
Rezydent

Post autor: Rico:ch » 16 lis 2015, 01:13

Ostatnie wydarzenia we Francji i zapowiedź zmasowanego odwetu,zwiastują niepokoje w Europie Zachodniej.W tym wypadku Polska o niskim współczynniku zasiedlenia przez (tutaj można podstawić właściwe słowo), może skłonić wielu Polaków do przyspieszonego powrotu z emigracji.

Myślę,że jest "TO" dopiero początek.

Polanski
Domownik
Domownik

Post autor: Polanski » 21 lis 2015, 13:27

Niestety większość emigrantów skazana jest na poniewierkę za granicą przez nich samych... Gdy są wybory to głosują na komuchow,agentów i zdrajców z PiS,po,sld i psl a potem narzekają jak to w Polsce jest zle...

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 22 lis 2015, 02:46

Polanski pisze:Niestety większość emigrantów skazana jest na poniewierkę za granicą przez nich samych... Gdy są wybory to głosują na komuchow,agentów i zdrajców z PiS,po,sld i psl a potem narzekają jak to w Polsce jest zle...
A Tobie tu jest tak dobrze ? :D
To uwazaj, zebys sie nie obudzil z reka w nocniku. :lol: :lol: :lol:

pyosalpinx
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: pyosalpinx » 25 gru 2015, 11:01

43 % na Nie....a to sie Rydzyk zmartwi, tyle kasy mu ucieknie

yacek
Rezydent
Rezydent

Post autor: yacek » 26 gru 2015, 17:31

pyosalpinx pisze:43 % na Nie....a to sie Rydzyk zmartwi, tyle kasy mu ucieknie
Lepiej jak Krauze i spółka sami swoje myto pobiorą :-)

Rico:ch
Rezydent
Rezydent

Post autor: Rico:ch » 27 gru 2015, 22:46

Krauze wypadł z gry.
Na innej zasadzie wypadł k-lu-czyk

Polanski
Domownik
Domownik

Post autor: Polanski » 21 mar 2016, 20:20

bogwar pisze:
Polanski pisze:Niestety większość emigrantów skazana jest na poniewierkę za granicą przez nich samych... Gdy są wybory to głosują na komuchow,agentów i zdrajców z PiS,po,sld i psl a potem narzekają jak to w Polsce jest zle...

A ty masz poziom intelektu 36,6'c czy 2,5 promila?

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 01 kwie 2016, 13:06

Polanski pisze:
bogwar pisze:

A ty masz poziom intelektu 36,6'c czy 2,5 promila?
Oj, dopiero zauwazylem kolejna Twoja inteligentna wypowiedz. :( I tak jednak duzo szybciej niz Ty moja. :lol:
Moj intelekt i moje promile. I o ile promile spokojnie mozesz przeskoczyc, to widze po Twoich postach, ze o intelekcie mozesz tylko pomarzyc. :D

Jurek7
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: Jurek7 » 30 kwie 2016, 21:52

Nie ma opcji - przenieś się ze Szwajcarii - ale do innego kraju. :D A większość Polaków za granicą, kiedy nie pasuje im jakiś kraj, wybiera inny, a nie wraca do Polski.

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 30 kwie 2016, 21:59

Jurek7 pisze:Nie ma opcji - przenieś się ze Szwajcarii - ale do innego kraju. :D A większość Polaków za granicą, kiedy nie pasuje im jakiś kraj, wybiera inny, a nie wraca do Polski.

A to sie dopiero okaze w przyszlosci. :D

KamilPL
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: KamilPL » 15 kwie 2017, 00:14

Witam. Jeśli można też się wypowiem.
Żyłem na emigracji 10 lat ( 3 lata w Anglii, 7 w Niemczech) i rowny rok temu zjechałem na "stałe". W tej chwili żałuję że to zrobiłem i szukam pracy za granicą bo tu się po prostu nie da normalnie żyć. Wypłata marna (2300 zl w systemie czterobrygadowym, soboty, niedziele i święta w pracy), robota ciężka i szkodliwa, przy aluminium. Rachunki około 800 zl, żarcie 500-700 zl (nie jedząc w knajpach) utrzymanie auta też kosztuje (500zl) i jeśli ktoś robi to co lubi np wedkuje (ja) to dodatkowy wydatek.A co dopiero jak ksiądz po kolędzie przyjdzie :lol: :lol: :lol: :lol: Żeby sobie coś kupić, jakieś gacie np to trzeba sobie chleba odmówić a już o dołożeniu jakiejś kasy można zapomnieć . Do tego dochodzą ludzie którzy tylko patrzą jak kogoś wyrolować albo zrobić coś po złości. Każdy patrzy żebyś tylko nie miał/a lepiej od niego. Do tego patologia spod sklepów niestety coraz młodsza,średnia wieku to 30lat. Ogólnie mówiąc nie polecam zjazdu tutaj i radzę się zastanowić 100 razy nad powrotem na stałe. Wiadomo że trzeba się cieszyć z każdego dnia ale też trzeba jakoś godnie żyć. Już nie chodzi o wieksza kase za granicą ale o jakość życia. Tam jest się lepiej traktowanym przez obcego niż u siebie przez swoich. Nie ma co się poddawać trzeba cisnąć do przodu :D
Pozdo.

pumerli
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Za czy przeciw powrot czy emigracja

Post autor: pumerli » 09 gru 2017, 10:27

Dzien dobry
No coz warto rozwarzyc pobyt do Polski ,Nasz kraj walczy jako pierwszy w Uni z korubcja i jak widac skutecznie , Fakt ze za duzo zerczy robi sie po kumoterstwu , trzeba to zmienic , ale to nie tylko problem Polski ,rowniez Szwajcarii ,ludzie ktorzy tu przyjezdzaja naprawde nie maja pojecia wszystko nie wyglada tak rozowo jak mysla , Od kad mamy Serbow i Afrykanczykow i Wlochow kazdy radzi sobie jak moze i w Szwajcari czesto dochodzi do korubcji i kumoterstwa niestety , bo ci ludzie ucza tego dziadostwa tutaj w tym wlasnie kraju , 13 pensje oddaja do szefa Ressors Humain
A Kasa chorych powinna byc jedna zaoszczedzono by skladki na biurokracje i obnizono koszty ubezpieczenia ,ktore sa za wysokie ,powinny byc proporcjonalne od zarobkow .Milioner placi 550 chf a ten co zarobi 2700 chf placi tez 550 chf . To nie jest demokratyczne ,a ludzie nie maja wyboru . Pozatym coraz wiecej chorych ludzi stara sie o pobyt w ch zeby sie tu leczyc i kto za nich placi spoleczenstwo ,a nie Panstwo .co do Podatkow tez nie jest tak wesolo chyba ze sie jest obcokrajowcem to wtedy si wygrywa 10 procent do przodu , voila -Polska to nasze korzenie ,przyjaciele i znajomi ,rodzina ,kas to nie wszystko w zyciu ,ludzie zrozumcie . Naszego rzadu moga nam pozazdroscic w calej Europie i na Swiecie Szkoda ze Pani Premier ta wspaniala kobieta podala sie do Dymisji , Otworzcie oczy ludzie i zobaczcie ile dobrych zeczy robi Rzad Polski i za to chce sie go zniszczyc zeby wrocilo kumoterstwo i korubcja . Jestem dumna ze jestem Polka i Dumna ze jestem Szwajcarka . Klepsa

gagatek
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Re: Za czy przeciw powrot czy emigracja

Post autor: gagatek » 15 gru 2017, 14:32

pumerli pisze:
09 gru 2017, 10:27
Dzien dobry
No coz warto rozwarzyc pobyt do Polski ,Nasz kraj walczy jako pierwszy w Uni z korubcja i jak widac skutecznie , Fakt ze za duzo zerczy robi sie po kumoterstwu , trzeba to zmienic , ale to nie tylko problem Polski ,rowniez Szwajcarii ,ludzie ktorzy tu przyjezdzaja naprawde nie maja pojecia wszystko nie wyglada tak rozowo jak mysla , Od kad mamy Serbow i Afrykanczykow i Wlochow kazdy radzi sobie jak moze i w Szwajcari czesto dochodzi do korubcji i kumoterstwa niestety , bo ci ludzie ucza tego dziadostwa tutaj w tym wlasnie kraju , 13 pensje oddaja do szefa Ressors Humain
A Kasa chorych powinna byc jedna zaoszczedzono by skladki na biurokracje i obnizono koszty ubezpieczenia ,ktore sa za wysokie ,powinny byc proporcjonalne od zarobkow .Milioner placi 550 chf a ten co zarobi 2700 chf placi tez 550 chf . To nie jest demokratyczne ,a ludzie nie maja wyboru . Pozatym coraz wiecej chorych ludzi stara sie o pobyt w ch zeby sie tu leczyc i kto za nich placi spoleczenstwo ,a nie Panstwo .co do Podatkow tez nie jest tak wesolo chyba ze sie jest obcokrajowcem to wtedy si wygrywa 10 procent do przodu , voila -Polska to nasze korzenie ,przyjaciele i znajomi ,rodzina ,kas to nie wszystko w zyciu ,ludzie zrozumcie . Naszego rzadu moga nam pozazdroscic w calej Europie i na Swiecie Szkoda ze Pani Premier ta wspaniala kobieta podala sie do Dymisji , Otworzcie oczy ludzie i zobaczcie ile dobrych zeczy robi Rzad Polski i za to chce sie go zniszczyc zeby wrocilo kumoterstwo i korubcja . Jestem dumna ze jestem Polka i Dumna ze jestem Szwajcarka . Klepsa
Taaa, czyli - krótko mówiąc - "jestem za, a nawet przeciw".

Dziękujemy, Pumerli :)
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Odpowiedz