jaki jest średni koszt ginekologa i stomatologa?

Tutaj jest miejsce na wszelkie pytania i pogadanie na tematy ogólne - czyli Szwajcaria we wszystkich wymiarach!
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
britta
Bywalec
Bywalec

jaki jest średni koszt ginekologa i stomatologa?

Post autor: britta » 12 lut 2016, 10:53

Witam serdecznie :) jestem pierwszy raz na forum wcześniej tylko podczytywałam. Pytanie jak w tytule - jaki jest mniej więcej koszt wizyty u ginekologa i stomatologa? Zastanawiam się jakie ubezpieczenie zdrowotne wybrać więc chciałabym to oszacować. Wiem, że trudno podać konkretną kwotę ale może ktoś mógłby podać ,,widełki"? co do ginekologa to myślę o wizycie kontrolnej, stomatolog -np. załatanie małego ubytku

Awatar użytkownika
lemina
Administrator
Administrator
Gadu: 5436677

Re: jaki jest średni koszt ginekologa i stomatologa?

Post autor: lemina » 13 lut 2016, 00:08

Jeśli chodzi o ginekologa, to u mnie koszt zamyka się w około 200chf razem z laboratorium (raczej coś ok 160, ale musiałabym w rachunki rzucić okiem, a chwilowo nie chce mi sie przez papiery przekopywać).
Stomatolog... Ceny mogę podać od dziecięcego :D Bo to mam na bieżąco, ale kiedyś byłam na ostrym dyżurze na dworcu w Zurychu i za rtg+rozwiercenie+założenie lekarstwa zapłaciłam coś ok 300chf.

Weź pod uwagę to, że leczenie stomatologiczne najczęściej nie jest wliczane w podstawowe ubezpieczenie zdrowotne.
Nie zgadzam się z tobą, ale zaw­sze bro­nił będę twe­go pra­wa do po­siada­nia włas­ne­go zdania. (Wolter)

britta
Bywalec
Bywalec

Re: jaki jest średni koszt ginekologa i stomatologa?

Post autor: britta » 13 lut 2016, 09:27

Dzięki Lemina :)
sporo, dopiero przyjechałam i muszę się przyzwyczaić do tutejszych cen, bo jak wszystko sobie przeliczam na złotówki to zgroza mnie ogarnia. Na szczęście zęby sobie kompleksowo załatałam przed przylotem No to biorę się za wybór ubezpieczyciela.
p.s. bardzo przydatne forum, poczytałam i będę wciąż zaglądać :)

Odpowiedz