wypowiedzenie ubezpieczenia Rechtschutzversicherung

Tutaj jest miejsce na wszelkie pytania i pogadanie na tematy ogólne - czyli Szwajcaria we wszystkich wymiarach!
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Vikisunshine83
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

wypowiedzenie ubezpieczenia Rechtschutzversicherung

Post autor: Vikisunshine83 » 17 gru 2014, 15:21

WItam
szukalam info na forum ale albo zle czukam albo naprawde nic nie moge znalezc.
Jako ze w/w ubezpieczenie przydaje sie w Szwajcarii, zmuszeni zlymi relacjami z poprzednia wlascicielka mieszkania - szukalismy (z pomoca comparis.ch) dobrej oferty na ub. prawne. Wszystko fajnie, 210chf na rok, i w sumie kilka razy sie z nimi kontaktowalismy. Teraz kiedy chcemy zmienic ubezpieczyciela (na Axe bo maja dodatkowe opcje ktore nas interesuja) Generali w ktorym jestesmy ubezpiczeni wie na nas "wypina". Dzis dostalam pismo ze nie moge wypowiedziec umowy do (UWAGA!!!) 2021 roku!!!!!
Kurcze, rece opadly.
Czy ktos moze wie jak umiejetnie zrezygnowac z takiego ubezpieczenia na rzecz innego? Generali bylo dobra opcja na rok 2012, ale obecnie po przejsciach z kradzieza danych naszej karty kredytowej chcemy sie lepiej zabezpieczyc a Axa to oferuje.
Prosze o pomoc.
z gory dziekuje

Bartek M.
Swojak
Swojak
Gadu: 5045389
Kontaktowanie:

Re: wypowiedzenie ubezpieczenia Rechtschutzversicherung

Post autor: Bartek M. » 17 gru 2014, 16:13

Zadzwon/napisz do Axe (a nie Axa??) i Ci Twoj nowy doradca podpowie. Albo powie, ze sie nie da... Dla nich nowa umowa to interes, bo za kazda zawarta umowe dostaja co roku przez caly okres trwania umowy iles frankow wiec beda sie starac.

A przy okazji - jakie to pakiety?? Bo ja tez moze bym zmienil...

Bartek M.
Wyzej podane informacje sa jedynie moimi domyslami na podstawie poczynionych obserwacji i moga sie roznic od stanu faktycznego
Nie umiem widziec w "nadplaszczyznie" i nie "wiem, kto za tym stoi".

Vikisunshine83
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Vikisunshine83 » 17 gru 2014, 16:18

Bylam w Axa w Baden, ale facet powiedzial ze musze sama rozwiazac problem z obecnym ubezpieczycielem….
Axa proponuje ubezpieczenie zakupow online oraz utraty danych z karty kredytowej (co niestety nam sie zdarzylo i wyczyszczono nam karte na 5000chf a wysylalismy pieniadze przez pewien bardzo znany Money Transfer….). Co prawda stawka wzrasta o okolo 100 chf ale uwazam ze warto przy takich wypadkach jak nasz.

chyba jeszcze raz sie wybiore do agenta - do Bad Zurzach….

Awatar użytkownika
lemina
Administrator
Administrator
Gadu: 5436677

Post autor: lemina » 17 gru 2014, 16:31

Viki: patrzyłaś, co masz napisane na umowie z Generali (w sensie na ile lat zawarta i jakie są warunki wypowiedzenia)? Albo z czapki sobie wzięli ten 2021 tok, albo rzeczywiście tak podpisaliście (trochę jak ubezpieczenie dodatkowe w kasie chorych - nie na rok, ale na kilka lat od razu).
Nie zgadzam się z tobą, ale zaw­sze bro­nił będę twe­go pra­wa do po­siada­nia włas­ne­go zdania. (Wolter)

Vikisunshine83
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Vikisunshine83 » 17 gru 2014, 17:36

taaa… patrzylam
umowa do 31.01.2021
to totalne nieporozumienie, umowa byla zawierana w pospiechu bo wlascicielka nie chciala sie dogadac. Za pospiech sie placi, ale nie wierze zebym az tyle czasu byla uwiazana.
W warunkach ogolnych nie ma mowy o wypowiedzeniu umowy ale na spokojnie zobacze to jutro ze slownikiem bo slownictwo typowo "prawnicze"….

Awatar użytkownika
Kingu
Rezydent
Rezydent

Post autor: Kingu » 17 gru 2014, 19:54

Dlatego w ubezpieczeniach ważniejsze od czasu obowiązywania umowy jest coroczne prawo wypowiedzenia na koniec roku z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Tu wspominają o "szczególnym prawie wypowiedzenia" z 14 dniowym terminem wypowiedzenia w przypadku powstałej szkody w zakresie ubezpieczenia.
http://www.bfox.ch/infos/kuendigung/rec ... rsicherung

Rozumiem to tak, że gdy znów zaistnieje potrzeba skorzystania z ubezpieczenia, a zaoferowana usługa ubezpieczyciela nie spełnia oczekiwań klienta, to można wypowiedzieć umowę.
Pępek Wszechświata

jasiu_1988
Domownik
Domownik
Kontaktowanie:

Post autor: jasiu_1988 » 17 gru 2014, 21:57

W takich kwestiach jak ubezpieczenie prawne, najlepiej jest wybierać ubezpieczenie, które jest z możliwością rezygnacji co roku.

Rezygnacja z ubezpieczenia prawnego jest możliwa trzy miesiące przed zakończeniem umowy najpóźniej(w przypadku umowy długookresowej). Po przekroczeniu tego okresu każda umowa przedłuż się automatycznie na kolejny rok.

Jeżeli potrzebujecie ubezpieczenie prawne, porównuję różne opcje na rynku piszcie lub dzwońcie ;)

079 319 68 03

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Alty
Moderator
Moderator

Post autor: Alty » 18 gru 2014, 08:20

no w sumie w ramach tego ubezpieczenia sami powinni ci poradzic, jak rozwiazac umowe. w koncu to ubezpieczenie prawne ;-)

(tak wiem, smieszne tylko, jak sie z boku patrzy, niemnmiej jednak strasznie wydalo mi sie to zabawne :-D )
Emoc­je i kłam­stwa,fas­cy­nac­ja i gra. Uczu­cia i ich brak... Da­ry,których nie wol­no przyjąć.. Kłam­stwo i praw­da.Czym jest prawda? Zap­rzecze­niem kłam­stwa? Czy stwier­dze­niem fak­tu? A jeżeli fakt jest kłam­stwem, czym jest wówczas praw­da?
A. S.

Vikisunshine83
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Vikisunshine83 » 18 gru 2014, 11:43

Alty masz racje i wiesz ze chyba do nich zadzwonie? :)
Oprocz tego chce sie powolac na przypadek problemu z nasza karta kredyowa oraz faktu ze obiecano nam angielskojezycznego doradce a nie zawsze sie to udawalo. Mowie po niemeicku ale wiadomo ze czasami fajnie jest kwestie zwiazane ze zdrowiem czy pieniedzmi poruszyc w jezyku dla mnie bardziej zrozumialym.
Slyszalam rowniez ze mozna napisac do takiej firmy ubezpieczeniowej i napisac ze zastrzega sobie prawo do wypowiedzenia umowy raz na rok. Moze to cos da? Spotkal sie z tym ktos?

Odpowiedz