Miejsce parkingowe

Tutaj jest miejsce na wszelkie pytania i pogadanie na tematy ogólne - czyli Szwajcaria we wszystkich wymiarach!
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
MartaR
Domownik
Domownik
Gadu: 0

Miejsce parkingowe

Post autor: MartaR » 07 gru 2014, 18:58

Co mogę uczynić gdy nagminnie blokowane jest moje miejsce parkingowe? Rano często mam problem z wyjazdem a w nocy nie mam jak na nie wjechać. Dodam ze jest wymalowana linia zakazująca parkowania.

Awatar użytkownika
lemina
Administrator
Administrator
Gadu: 5436677

Re: Miejsce parkingowe

Post autor: lemina » 07 gru 2014, 22:15

Rozmawiałaś z agencją, od której wynajmujesz miejsce parkingowe? Masz udokumentowane zajmowanie miejsca? Czy ciągle jest to to samo auto, czy różne?
Nie zgadzam się z tobą, ale zaw­sze bro­nił będę twe­go pra­wa do po­siada­nia włas­ne­go zdania. (Wolter)

Awatar użytkownika
Kingu
Rezydent
Rezydent

Post autor: Kingu » 08 gru 2014, 00:06

1. Karteczka z prośbą o nie blokowanie wyjazdu włożona za wycieraczkę.
2. Informacja do dozorcy zajmującego się parkingiem.
3. Policja.
Pępek Wszechświata

MartaR
Domownik
Domownik

Post autor: MartaR » 08 gru 2014, 17:48

Karteczki za wycieraczki nie będę wkładać bo musiałabym cały plik wydrukować. Miejsce jest oznaczone jako prywatne, oczywiście umowę najmu również posiadam, a blokujące mnie samochody należą do okolicznych mieszkańców bądź ich gości którym szkoda 30 CHF na wynajem miejsc parkingowych których pod dostatkiem w okolicy. I to właśnie jest irytujące ze robią to okoliczni mieszkańcy.

Awatar użytkownika
lemina
Administrator
Administrator
Gadu: 5436677

Post autor: lemina » 08 gru 2014, 18:03

Ja na Twoim miejscu porozmawiałabym z tymi, od których wynajmujesz miejsce.
Nie zgadzam się z tobą, ale zaw­sze bro­nił będę twe­go pra­wa do po­siada­nia włas­ne­go zdania. (Wolter)

Bartek M.
Swojak
Swojak
Gadu: 5045389
Kontaktowanie:

Post autor: Bartek M. » 09 gru 2014, 10:09

A co niby wlasciciel miejsca parkingowego ma zrobic? Postawic ciecia 24x7 i pilnowac?? U nas w pracy (i wiem o jeszcze jednym takim przypadku w innej siedzibie) sa zolte miejsca, na ktore sie na recepcji zapisuje. Wiele razy slyszalem, ze ktos inny zajal. A recepcja mowi, "No sorry, nam nie wolno nic zrobic. Karteczke mozemy wlozyc..."

Za kazdym razem dzwonic na policje. U mnie tez czesto gesto goscie mieszkancow (najczesciej w weekendy) stawiali samochody w strefie zakazu parkowania poza wyznaczonymi miejscami w taki sposob, ze utrudniali wjazd/wyjazd na/z miejsca parkingowego. Zadzwonilem dwa razy na policje. Raz wystawili mandat, raz ktos juz zdarzyl odjechac. Odtad czestotliwosc takiego parkowania spadla drastycznie.

Tak wiec dzwon na policje, od tego ona jest.

Bartek M.
Wyzej podane informacje sa jedynie moimi domyslami na podstawie poczynionych obserwacji i moga sie roznic od stanu faktycznego
Nie umiem widziec w "nadplaszczyznie" i nie "wiem, kto za tym stoi".

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 10:11

Bartek M. pisze:Zadzwonilem dwa razy na policje. Raz wystawili mandat, raz ktos juz zdarzyl odjechac. Odtad czestotliwosc takiego parkowania spadla drastycznie.

Tak wiec dzwon na policje, od tego ona jest.

Bartek M.
oto slowa czlowieka zyjacego w stosunkowo "wolnym kraju"...
:mrgreen:

wlasnie... policja jest od tego i innych rzeczy a niekoniecznie od palowania ludzi, jak to bywa w innych podobno "wolnych krajach"...

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 09 gru 2014, 10:27

@Bartek, swieta ida... :wink:
cos Ty sie ostatnio taki "bojowy" zrobil? :lol:

Bartek M.
Swojak
Swojak
Kontaktowanie:

Post autor: Bartek M. » 09 gru 2014, 10:33

To sie "asertywnosc" nazywa. :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll:

Czasem jestem mniej dyplomatyczny i nazywam rzeczy po imieniu, a co? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oops: :oops: :roll: :roll: :wink: :wink:

A w ogole, co w tym bojowego, ze dzwonie na policje bo palant jakis mi wjazd/wyjazd z mojego miejsca parkingowego blokuje/utrudnia :arrow: :arrow: :arrow: :?: :?: :?: :?: :?: :idea: :idea:

:arrow: :arrow: :arrow: :o :o :o :o

Bartek M.
Wyzej podane informacje sa jedynie moimi domyslami na podstawie poczynionych obserwacji i moga sie roznic od stanu faktycznego

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 10:37

on nie jest bojowy tylko mysli, i pewnie dziala, pragmatycznie...

inni beda sie zastanawiac, rozmawiac z innymi ludzmi, pytac na forach, zastanawiac sie czy wypada czy nie wypada a taki pan Bünzli (taka ksywka dla "typowego" Szwajcara) zadzwoni na policje i za pol godziny ma problem z glowy...

Bartek mysli i dziala podobnie... w ten sposob oszczedza sobie zatruwania umyslu zbednymi bzdetami, ktore powoduja zle samopoczucie i frustracje...

trza sie tego uczyc od ludzi i wtedy przez niektorych mozemy zostac ocenieni negatywnie ale nasze zycie moze, choc nie musi, byc latwiejsze a problemy beda sie rozwiazywaly "same"...
amen

Awatar użytkownika
Maly_Mis_Koala
Rezydent
Rezydent

Post autor: Maly_Mis_Koala » 09 gru 2014, 10:47

godzilla pisze:on nie jest bojowy tylko mysli, i pewnie dziala, pragmatycznie...

inni beda sie zastanawiac, rozmawiac z innymi ludzmi, pytac na forach, zastanawiac sie czy wypada czy nie wypada a taki pan Bünzli (taka ksywka dla "typowego" Szwajcara) zadzwoni na policje i za pol godziny ma problem z glowy...

Bartek mysli i dziala podobnie... w ten sposob oszczedza sobie zatruwania umyslu zbednymi bzdetami, ktore powoduja zle samopoczucie i frustracje...

trza sie tego uczyc od ludzi i wtedy przez niektorych mozemy zostac ocenieni negatywnie ale nasze zycie moze, choc nie musi, byc latwiejsze a problemy beda sie rozwiazywaly "same"...
amen
Jak jeszcze w Jugodorfie mieszkalem, mialem dokladnie ten sam problem.

Ziomus parkowal swoje autko na moim miejscu, na bezczela. Z dosc sporym tupetem, jako ze mial mowione, prosze tu nie parkowac, to moje miesjce, chce by bylo wolne dla moich gosci (nie mialem wtedy samochodu). Nio i zwykle i tak parkowal.

Az pewnego pieknego razu.. Goscie przyjechali, nie maja gdzie zaparkowac.. To dzwonie na Polizei.. Przyjechal patrol z 2 uprzejmymi panami. Popatrzyli na vertrag, poszczekali costam przez radio do kogo nalezy auto. Nie udalo sie z wlascicielem skontaktowac (nikogo nie bylo w mieszkaniu) przyjechala laweta z dzwigiem, auto podniosla, odjechala, podziekowalem. Polizei zostawilo w skrzynce Pana karteczke z kim sie ma skontaktowac.

Mozna powiedziec ze Pan wiecej juz na moim miejscu nie zaparkowal :)

Takze, serdecznie polecam poprostu wymusic, co sie nalezy i sie nie patyczkowac. Po Szwajcarsku, z usmiechem na twarzy.

Edit-zeby od towarzystwa nie odstawac zabardzo:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :? :? :? :? :? :? :x :x :x :x :x :x :x :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Tu byl podpis.

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 10:54

Maly_Mis_Koala pisze:Edit-zeby od towarzystwa nie odstawac zabardzo:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :? :? :? :? :? :? :x :x :x :x :x :x :x :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
kurde to znaczy ze ja odstaje?

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :? :? :? :? :? :? :x :x :x :x :x :x :x :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :? :? :? :? :? :? :x :x :x :x :x :x :x :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Maly_Mis_Koala
Rezydent
Rezydent

Post autor: Maly_Mis_Koala » 09 gru 2014, 10:55

godzilla pisze:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :? :? :? :? :? :? :x :x :x :x :x :x :x :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :? :? :? :? :? :? :x :x :x :x :x :x :x :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nie dosc ze odstajesz, to jeszcze kopiuj/wklej, nie chce Ci sie nawet wlasnego wzorka stworzyc!!!!!
Tu byl podpis.

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 10:57

Maly_Mis_Koala pisze:
godzilla pisze:

Nie dosc ze odstajesz, to jeszcze kopiuj/wklej, nie chce Ci sie nawet wlasnego wzorka stworzyc!!!!!

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :P :P :P :P :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :!:

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 10:58

fakt... mam nadzieje ze zrozumiales moja odpowiedz....

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 09 gru 2014, 11:29

Bartek M. pisze:To sie "asertywnosc" nazywa. :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll:
A to dobrze wiedziec :wink:
nie, no pewnie, to od razu na policje dzwonic, kazdego jednego ranka i wieczora.
zwlaszcza jak rozne samochody blokuja... straci sie ca. godzine za kazdym razem, ale co tam...

Marta, ja tez sprobowalabym najpierw z firma wynajmujaca. jezeli jest to tak nagminne to pewnie zdarza sie to nie tylko Tobie?

Bartek M.
Swojak
Swojak
Kontaktowanie:

Post autor: Bartek M. » 09 gru 2014, 11:33

Ale wytlumaczcie mi, jak chlop krowie na polu... co CO CO ta firma/osoba wynajmujaca ma Waszym zdaniem zrobic po takich nawet kilku telefonach? Karteczki do okolicznych mieszkancow powysylac, ktore to karteczki beda i tak olane z gory na dol?? Jaki sens??

Bartek M.

Awatar użytkownika
Alty
Moderator
Moderator

Post autor: Alty » 09 gru 2014, 11:38

Aga1979 pisze:
Bartek M. pisze:To sie "asertywnosc" nazywa. :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll:
A to dobrze wiedziec :wink:
nie, no pewnie, to od razu na policje dzwonic, kazdego jednego ranka i wieczora.
zwlaszcza jak rozne samochody blokuja... straci sie ca. godzine za kazdym razem, ale co tam...

Marta, ja tez sprobowalabym najpierw z firma wynajmujaca. jezeli jest to tak nagminne to pewnie zdarza sie to nie tylko Tobie?
juz padlo to pytanie, ale powtorze - co firma wynajmujaca ma zrobic? oni nie sa od tego, zeby tam stac i pilnowac.
dzwonienie na policje jak najbardziej rozumiem. skoro to moje miejsce, PODPISANE, ja za nie place, to jezeli ktos na tym miejscu stoi to je KRADNIE. tak po prostu. i jezeli zdarzylaby mi sie kiedys taka sytuacja*, to zadzwonilabym na policje. bo jezeli na moim miejscu stoi ktos, to ja musze stanac na czyims, albo sie w powietrzu rozplynac, czego nie potrafie. niestety.

* teraz sie raczej nie zdarzy, bo w wiosce kazdy ma swoj garaz i goscie sasiada moga mi co najwyzej wyjazd zastawic, ale, ze wiem, czyi to goscie, to wiem, gdzie isc poprosic, zeby przestawili; ale, owszem, dawno temu zdarzalo sie wielokrotnie, ze na moim oplaconym miejscu ktos sobie stawal. a ja musialam jechac 2 kilometry dalej, bo tam moze byla szansa na "biale" miejsce. i z buta do domu wracac. kiedys bialego miejsca nie bylo wolnego i mi sie czara goryczy przelala. zadzwonilam na policje, delikwent mandat dostal i od tego czasu miejsce mialam zawsze wolne.
Emoc­je i kłam­stwa,fas­cy­nac­ja i gra. Uczu­cia i ich brak... Da­ry,których nie wol­no przyjąć.. Kłam­stwo i praw­da.Czym jest prawda? Zap­rzecze­niem kłam­stwa? Czy stwier­dze­niem fak­tu? A jeżeli fakt jest kłam­stwem, czym jest wówczas praw­da?
A. S.

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 11:40

Aga1979 pisze:A to dobrze wiedziec :wink:

tak to jest z feministkami...

facet podaje praktyczne, sprawdzone ROZWIAZANIE problemu ale feministka bedzie podawac rozne inne sposoby prowadzace do nastepnych problemow...

gdy policja odholuje czyjes auto to na wsi szwajcarskiej dowiedza sie o tym ludzie w promieniu conajmniej kilometra... w ciagu godziny - dwoch maksymalnie....

potem dluuuuuuuuuuuugo nikt sie nie odwazy postawic tam swojego samochodu...

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 09 gru 2014, 11:42

Bartek M. pisze:Ale wytlumaczcie mi, jak chlop krowie na polu... co CO CO ta firma/osoba wynajmujaca ma Waszym zdaniem zrobic po takich nawet kilku telefonach? Karteczki do okolicznych mieszkancow powysylac, ktore to karteczki beda i tak olane z gory na dol?? Jaki sens??

Bartek M.
Z wlasnego i znajomych doswiadczenia firma wynajmujaca moze:
wsadzic karteczki, ktore moga poskutkowac lepiej niz o te, podobnej tresci tylko z podpisem MartaR;)
oznakowac lepiej miejsca parkingowe
poinformowac policje.
to ostatnie rowniez poskutkuje lepiej chocby dlatego, ze MartaR & Co nie narazi sie na ewentualna wojne z sasiadami.

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 09 gru 2014, 11:47

Godzillku, moj ulubiony szowinisto, gdzies powyzej Lemina i Kingu rowniez zasugerowali podobne rozwiazanie... 8)
jakos nie bylo nawiazanie do feministek... tudziez feministow, bo Kingu to chyba dziewczynka nie jest? :wink:

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 09 gru 2014, 11:53

Swoja droga, komedia :lol:
pojecia nie mialam, ze co niektorym tak moge zalezc za skore :lol:

Spiggy
Swojak
Swojak
Gadu: 15653476

Miejsce parkingowe

Post autor: Spiggy » 09 gru 2014, 12:21

Bo masz dobre serce
A dobroc nie jest modna, zle sie sprzedaje
Kosciesza

set
Rezydent
Rezydent

Post autor: set » 09 gru 2014, 12:45

Na osiedlu gdzie mieszkam jest kilkaset mieszkan i mandat od policji nie zalatwi sprawy, bo dowiedza sie o tym moze 2-3 osoby. Zadzialalo pismo od zarzadcy (firmy), w ktorym informowali kto ma jakie miejsce, ktore sa wolne, ile kosztuje wynajecie i ze beda wzywac policje.

Od tego czasu skonczylo sie zajmowanie naszego miejsca przez pana, ktory nawet twierdzil ze ma umowe na to miejsce i za nie placi.

Ale nadal sie zdarza, ze jakis Szwajcar - gosc stawia na miejscu oznaczonym wolami, ze jest zarezerwowane dla niepelnosprawnych i nawet sasiadka regularnie na nim parkuje i musi walczyc z takimi delikwentami, ktorzy twierdza, ze zaparkowali, bo przeciez takie miejsca zawsze sa wolne.

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Post autor: Aga1979 » 09 gru 2014, 12:49

@Spiggy,
to sie teraz na dobre naraziles... :wink:
zaraz sie dowiesz, ze:
a) jestes feministek
b)masz z tym rudym na zdjeciu obok dziki romans
c) nie wiem, moze, ze spadla Ci cegla na glowe...;)

d)... i cokolwiek, co jeszcze debesciaskom wpadnie do glowy, a jak wiadomo wirtualnie, to wyobraznia moze daleko poleciec :lol:

zwykle pytanie odnosnie parkingu...to nasze forum to swietny material na jakas prace, co najmniej doktorska, w dziedzinie psychologii :lol:

Rico:ch
Rezydent
Rezydent

Post autor: Rico:ch » 09 gru 2014, 13:06

A czy Ktoś próbował ze spuszczeniem powietrza z koła/kół? Jakie są konsekwencje?
I czy tłumaczenie przed policją,że chciałem unieruchomić pojazd do ich przyjazdu ma sens trzymając pompkę na wszelki wypadek?
Przypadek dla "recydwisty"

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 13:15

Aga1979 pisze:zwykle pytanie odnosnie parkingu...to nasze forum to swietny material na jakas prace, co najmniej doktorska, w dziedzinie psychologii :lol:
i zwykla meska odpowiedz... dzwon na gliny i po problemie.... bo za to im miedzy innymi placimy...

Szwajcarzy tak robia i to pomaga, ze szczegolnym podkresleniem ze W MNIEJSZYCH MIEJSCOWOSCIACH...

a ze feministki moga miec z tym problemy?

trudno, ich problem...

faktycznie, swietne rozwiazanie NA WLASNYM PARKINGU KOMUS PRZEBIJAC OPONY...
jak myslisz, kogo beda podejrzewac?

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 13:18

Aga1979 pisze:Godzillku, moj ulubiony szowinisto...
to zes feministka nie musi oznaczac automatycznie ze ja jestem gejem... albo komunista czy szowinista...
Aga1979 pisze:zaraz sie dowiesz, ze:
b)masz z tym rudym na zdjeciu obok dziki romans
d)... i cokolwiek, co jeszcze debesciaskom wpadnie do glowy, a jak wiadomo wirtualnie, to wyobraznia moze daleko poleciec :lol:
rudy sam o sobie takie plotki rozsiewa czy my mamy zazdroscic nagle temu tam co to osmiorniczki do geby nie wezmie bo nigdy nie probowal?
tu nie wypowiadal sie zaden debesciak tylko ludzie wiedzacy jak rozwiazywac swoje problemy...

ja bym sie np. zastanawial czy WARTO wzywac gliny...
Ostatnio zmieniony 09 gru 2014, 13:25 przez godzilla, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maly_Mis_Koala
Rezydent
Rezydent

Post autor: Maly_Mis_Koala » 09 gru 2014, 13:23

Dziwny watek.

Rozsadne (w miare) wypowiedzi na temat zagluszone jakims pi..doleniem o romansach ze Spiggym.

Prawda jest taka, ze jak ktos sie boi, nie ma kryngoslupa by stanac w obronie poniekad WLASNOSCI badz UZYTECZNOSCI za ktora sie placi, to moze sie uda, moze nie.

Nie mnie oceniac co zadziala dla kogo.

Jak sie ktos lubi denerwowac i dzwonic i duzo sie zalic, to mozna pisac odwolania do verwaltungow, etc etc, w malej wioseczce moze zadziala, bo komus sie bedzie chcialo ta karteczke napisac.. W Zurichu i okolicach.. generalnie domagam sie RACHUNKU za parking juz 4 miesiace i rachunku jeszcze nie zobaczylem :lol: Co dopiero jakbym sie pozalil ze cos jest nie tak.. Moze za rok dostalbym odpowiedz..

Wiec Polizei to szybka, niezwykle efektywna metoda na rozwiazanie problemow i dlatego polecana - to ich praca wiec nie trzeba sie czuc specjalnie proszac o pomoc.

Ja sie nie czuje zle ze zadam by respektowano moje prawa, niech sie martwi ten. ktory ich nie respektuje.

Howgh.
Tu byl podpis.

Rezydent
Rezydent

Post autor: Rico:ch » 09 gru 2014, 13:25

Spuścić powietrze to wg mnie nie przebijanie opon.Dlatego asekuracyjnie pompka.

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 13:29

faktycznie to nie to samo... zwracam... pompke...

jednak gdy ciezkie autko osiadzie calym ciezarem felgami na gumach to tez mozna szkod narobic... mysle...

Awatar użytkownika
Maly_Mis_Koala
Rezydent
Rezydent

Post autor: Maly_Mis_Koala » 09 gru 2014, 13:30

Rico:ch pisze:Spuścić powietrze to wg mnie nie przebijanie opon.Dlatego asekuracyjnie pompka.
W sumie logiczne. Tak samo logiczne jak fakt, ze mozna w sumie koledze parkujacemu przystawic pistolet do glowy, ale spustu nie pociagnac..

Pistolet askuracyjnie, ale nie morderstwo...
Tu byl podpis.

Rezydent
Rezydent

Post autor: Rico:ch » 09 gru 2014, 13:41

godzilla pisze:faktycznie to nie to samo... zwracam... pompke...

jednak gdy ciezkie autko osiadzie calym ciezarem felgami na gumach to tez mozna szkod narobic... mysle...
Jeśli spuszcza się powietrze wentylem można kontrolować stan ciśnienia.
A z drugiej strony czy sprawca moich kłopotów przejmuję się mną?

Rezydent
Rezydent

Post autor: Rico:ch » 09 gru 2014, 13:48

Maly_Mis_Koala pisze:
Rico:ch pisze:Spuścić powietrze to wg mnie nie przebijanie opon.Dlatego asekuracyjnie pompka.
W sumie logiczne. Tak samo logiczne jak fakt, ze mozna w sumie koledze parkujacemu przystawic pistolet do glowy, ale spustu nie pociagnac..

Pistolet askuracyjnie, ale nie morderstwo...
Cieszę się Misiu że już jesteś.9 dni tak szybko minęło.

Awatar użytkownika
Maly_Mis_Koala
Rezydent
Rezydent

Post autor: Maly_Mis_Koala » 09 gru 2014, 13:52

Rico:ch pisze:
godzilla pisze:faktycznie to nie to samo... zwracam... pompke...

Jeśli spuszcza się powietrze wentylem można kontrolować stan ciśnienia.
Chlopie.

A jak to jest pani, ktora zaparkowala bo zaparkowala, ale ma wozek, 2 dzieci, zero wyczucia samochodu? Ruszy z kopyta i na pierwszym zakrecie wyleci z drogi np. dachujac?

Wtedy pompke se mozesz w wulgaryzm wsadzic.

Pojdziesz do ciupy na kilka dobrych lat...

(przy konkretnym pomyslunku, ta pompka w wulgaryzmie moze Ci sie przydac, jako tzw przedsmak.)
Tu byl podpis.

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 13:55

Rico:ch pisze:Jeśli spuszcza się powietrze wentylem można kontrolować stan ciśnienia.
trzeba miec nerwy jak postronki zeby komus spuszczac powietrze w sposob kontrolowany i czekac az zejdzie do odpowiedniego... i to przy czterech kolach...

wlasnie... pewnie sie nie przejmuje... i jak przypier... niczy w leb takiemu cwaniaczkowi, ktory mu grzebie nachylony nad kolem to mu kazdy sad odpusci...

bo moze w ten sposob cwaniaczek chcial spowodowac smierc lub kalectwo kierowcy oraz jego pasazerow?
a kierowca MUSIAL nagle postawic samochod tam gdzie bylo miejsce bo zona akurat rodzi i chcial ja czym przedzej do szpitala zawiezc....

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 09 gru 2014, 13:58

Maly_Mis_Koala pisze:Wtedy pompke se mozesz w wulgaryzm wsadzic.

Pojdziesz do ciupy na kilka dobrych lat...

(przy konkretnym pomyslunku, ta pompka w wulgaryzmie moze Ci sie przydac, jako tzw przedsmak.)
i bedzie nowoczesny... w nowoczesnym swiecie filozofa Michalczewskiego...

z taka duza pomka samochodowa z rozporkami na nogi to moglby miec ciutke problemow aby ja bezobjawowo wprowadzic w kanal...

Rezydent
Rezydent

Post autor: Rico:ch » 09 gru 2014, 14:01

Można by powieść napisać z gdybania.Piałem o recydywie,więc musiął bym znać użytkownika pojazdu.Ale odbiegamy od tematu.

Awatar użytkownika
Maly_Mis_Koala
Rezydent
Rezydent

Post autor: Maly_Mis_Koala » 09 gru 2014, 14:13

Rico:ch pisze:Można by powieść napisać z gdybania.Piałem o recydywie,więc musiął bym znać użytkownika pojazdu.Ale odbiegamy od tematu.
A to co innego.
Jak znasz, to tnij odrazu przewody hamulcowe.
Tu byl podpis.

Bartek M.
Swojak
Swojak
Kontaktowanie:

Post autor: Bartek M. » 09 gru 2014, 14:32

MartaR pisze:Co mogę uczynić gdy nagminnie blokowane jest moje miejsce parkingowe? Rano często mam problem z wyjazdem a w nocy nie mam jak na nie wjechać. Dodam ze jest wymalowana linia zakazująca parkowania.
Jeszcze dodam, ze zanim zawezwiesz policje nalezy poczekac tak 15-30 min zeby sie przekonac czy to nie "nagly przypadek ratowania zycia". Taka nie pisana zasada. Mnie policja przez telefon tez pytala jak dlugo stoi. Dobrym sposobem jest sprawdzenie temperatury silnika przez dotkniecie jego klapy. Jesli jest zimna, to jest duuuuza szansa, ze samochod stoi juz dluzej.

Bartek M.

Rezydent
Rezydent

Post autor: Rico:ch » 09 gru 2014, 14:33

Maly_Mis_Koala pisze:
Rico:ch pisze:Można by powieść napisać z gdybania.Piałem o recydywie,więc musiął bym znać użytkownika pojazdu.Ale odbiegamy od tematu.
A to co innego.
Jak znasz, to tnij odrazu przewody hamulcowe.
Myślenie określa człowieka.Tak myślem.

MartaR
Domownik
Domownik

Post autor: MartaR » 09 gru 2014, 14:54

Dzięki za porady zaczekam do następnej nocnej zmiany w czasie której ktoś mnie zblokuje i sprawdzę ile czasu zajmie policji rozwikłanie mojego problemu. Bo w końcu w środku nocy będę musiała gdzieś zaparkować nie narażając się innemu sąsiadowi.

Odpowiedz