Pobyt w Szwajcari i Problemy w Polsce

Tutaj jest miejsce na wszelkie pytania i pogadanie na tematy ogólne - czyli Szwajcaria we wszystkich wymiarach!
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
pumerli
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

Pobyt w Szwajcari i Problemy w Polsce

Post autor: pumerli » 03 gru 2017, 07:07

Dzen dobry wszystkim
Wiem ze jest wam trudno za granica i borykacie sie z wieloma problemami zycia codziennego , Zycze wam wytrwalosci i gwarantuje ze Szwajcaria to Panstwo Prawa i ze to Prawo jest respektowane . I ze prawo ludzi ktorzy sa tutaj legalnie bedzie ich chronilo . Smutno mi jednak jak wiekszosc z was godzi sie na prace na czarno i jak pozniej trudno wam pomoc ,jesli tak robicie bo nie macie czesto wyboru , albo jestescie nie swiadomi ze nie odprowadzaja za was podatkow tylko kasuja do kieszeni nie daja wam rodzinnego na dzieci ,i w ogole cos jest nie tak ,mozecie sie do mnie zwrocic postaram sie wam pomoc .
Wiem ze zostawiliscie cala rodzine w Polsce ,wasze korzenie i przyjaciol ,ze budujecie swoje domy i wszystkie pieniadze tam zawozicie lub wysylacie . Kochacie wasz Kraj Polske i Szwajcaria sluzy wam do zrobienia kasy , Szkoda ze tak myslicie bo to dzieki Szwajcari mozecie spelnic wasze marzenia . Szanujcie kraj ktory was przyjal i respektujcie prawo ,Niech ludzie nie gadaja bzdur o nasszych ziomkach" Pijany jak Polak "
Szanujcie Polske i nasz krajobraz i nie wywalajcie smieci do lasu przez okno z samochodow ,lub za plot . Zobaczcie co sie dzieje w Polsce w Waszej Gminie jesli wy jestescie za granica , jaki sa plany jakie obwieszczenia na nowe planowane inwestycjie ,bo moze sie okazac ze to na co tu pracujecie
i wasze marzenia wasz Wojt lub Starosta lub Wojewoda moga nie przemyslanymi decyzjami ,Zmiec jak banke mydlana i to w imie dobra spolecznego za zgoda Prawa. Uwarzajcie sa ludzie ktorzy beda was namawiac na super inwestycjie ze zarobicie duzo kasy bo unia zaplaci ze bedziecie bogaci . Wasze bogactwo to rece i glowa do pracy .I nie wierzcie takim ludziom ,IM lepiej ubrani i jezdza lepsza fura badzcie ostrozni macie byc tylko przynenta .
Fajnie jest dawac rady tutaj to proste ,Ale jak Pomoc Ludziom ,ktorzy sa w jedna noga w Polsce a druga w Szwajcarii .Swiat w ktorym zyjemy nie ma Boga , bo Bog to pieniadz we wspolczesnym swiecie , Jesli sie nie zatrzymacie na chwile i nie zrozumiecie ze to od was zalezy jak Swiat bedzie wygladal i wjakich kondycjach beda zyc wasze dzieci Pozdrawiam i Zycze wszystkim wesolych Swiat
Klepsa

marysia
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Re: Pobyt w Szwajcari i Problemy w Polsce

Post autor: marysia » 14 lut 2018, 07:17

Dobrze napisane

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 14 lut 2018, 13:13

ja bym tak wszystkiego nie gwarantowal ryczaltem bo ktos sie moze poczuc oszukany... "panstwo prawa" to teoria, ktora nie zawsze i nie wszedzie sie sprawdza...

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 16 lut 2018, 23:41

godzilla pisze:
14 lut 2018, 13:13
ja bym tak wszystkiego nie gwarantowal ryczaltem bo ktos sie moze poczuc oszukany... "panstwo prawa" to teoria, ktora nie zawsze i nie wszedzie sie sprawdza...
Jedrula, jestem pod wrazeniem. :D Znowu sie zgadzamy ( chyba Cie znowu polubie ), chociaz nie do konca. Moim zdaniem, w Szwajcarii mozna wiecej zalatwic w urzedzie, znajac przepisy i sie na nie powolujac , bo sa bardziej klarowne dla przecietnego czlowieka, niz w Polsce, gdzie niestety obowiazuje troche dzungla. :( :( :lol:
Tu masz racje, ale przeczytalem post pumerli, podpisany Klepsa, 3 razy i akurat w tym poscie ( co nie znaczy, ze w innych rowniez ) ma wiele racji.

Odpowiedz