Bitcoin i inne alty

Tutaj jest miejsce na wszelkie pytania i pogadanie na tematy ogólne - czyli Szwajcaria we wszystkich wymiarach!
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Camill_LKR
Domownik
Domownik
Gadu: 0

Bitcoin i inne alty

Post autor: Camill_LKR » 04 mar 2016, 12:29

Witam. Czy jest na forum ktos kto sie interesuje tematem? Mam na mysli samego BTC jak i caly rynek tej nowej technologii opartej na blockchainie.

Camill_LKR
Domownik
Domownik

Re: Bitcoin i inne alty

Post autor: Camill_LKR » 22 lis 2017, 14:58

Witam ponownie. Jak pisalem tego posta, jakies poltora roku temu Bitcoin byl wyceniany na ok. 400$ przez ten czas duzo sie zmienilo i Ci co sie z niego wtedy smiali badz nierozmieli zaczynaja doceniac ta niesamowita technologie. Swiat sie zmienia i kryptowaluty bada rewolucja na miare internetu i e-mail'a badz nawet wieksza. W tym momencie BTC wyceniany jest na gieldach na ponad 8000$. Mam nadzieje ze ktos sie zainteresowal moim postem z przed prawie 2 lat i komus udalo sie pomnozyc swoje oszczednosci. Ale nie chodzi tylko o pieniadze. Chodzi o idee, ale to jest bardzo dluuugi temat. Jezeli ktos bylby chetny i interesuje sie tematem (badz chcialby sie zainteresowac) to moglibysmy zorganizowac spotkanie i porozmawiac i powymieniac sie opiniami. Kontakt najchetniej przez PW, pozdrawiam Kamil

Awatar użytkownika
Gräg
Rezydent
Rezydent
tlen: ca 3.5l

Post autor: Gräg » 01 gru 2017, 08:14

... a ilu tych "bitcoinowych" milionerów ty aktualnie znasz? bo ja żadnego...
Wysłane z mojego kalkulatorka Casio przy użyciu środkowego palucha.

pawelzg
Bywalec
Bywalec

Post autor: pawelzg » 01 gru 2017, 20:12

Gräg, nie trzeba byc od razu milionerem...

Na to trzeba czasu... wazne jest wypracowanie sobie pasywnego zysku ;););)

Awatar użytkownika
Gräg
Rezydent
Rezydent

Post autor: Gräg » 02 gru 2017, 07:48

Dla mnie "pasywny zysk" to były by n.p. ETFs a nie jakaś bańka.

A jak chcesz coś bardziej dynamicznego to ja proponuje: technologie akumulatorów, protetykę i sensory (smart dust).

Camill_LKR
Domownik
Domownik

Post autor: Camill_LKR » 03 gru 2017, 20:06

@Gräg jednego znam bardzo dobrze ;)

Camill_LKR
Domownik
Domownik

Post autor: Camill_LKR » 03 gru 2017, 22:17

Nawet na polsacie czasami cas madrego powiedza ;) Dr. Artur Bartoszewicz - SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA
https://www.youtube.com/watch?v=c3z6TQqycNA

Awatar użytkownika
Gräg
Rezydent
Rezydent

Post autor: Gräg » 05 gru 2017, 18:56

Camill_LKR pisze:
03 gru 2017, 20:06
Aby mieć 1Milion w Bitcoin dzisiaj, potrzebował byś ich 91. Więc w Marcu 2016 roku musiał byś wydać na kupno ich 36 000 jak były po 400.

Camill_LKR
Domownik
Domownik

Post autor: Camill_LKR » 06 gru 2017, 21:48

Gräg pisze:
05 gru 2017, 18:56
Camill_LKR pisze:
Aby mieć 1Milion w Bitcoin dzisiaj, potrzebował byś ich 91. Więc w Marcu 2016 roku musiał byś wydać na kupno ich 36 000 jak były po 400.
Nie pisze dlatego zeby sie chwalic ile zarobilem bo to w sumie nieistotne, tylko poinformowac ludzi jak sie to rozwija bo i tak pewnie wiekszosc kupi dopiero za kilka lat jak mainstreamowe media zaczna o tym trabic i naganiac a kurs bedzie liczony w setkach tysiecy dolarow. Byc moze niedlugo kurs spadnie moze nawet dosc duzo, moze nastapic korekta ostatnich wzrostow (na dzis btc. to juz ponad 13000$ w Europie i Ameryce a w Korei juz ponad 15000$) Byc moze wejscie jako kontrakty futures na duze gieldy wypompuje (m.in. NASDAQ w nastepnym roku) kurs na ksiezyc, a moze jednak teraz beda grali na spadki (co wydaje mi sie bardziej prawdopodobne przynajmniej na poczatku, bedzie strach ludzie pooddaja swoje BTC za polowe ceny a potem nastapia dalsze dynamiczne wzrosty) Jedno jest pewne, jezeli popularnsc bedzie rosla to kurs rowniez (BTC nie mozna dodrukowac jak tradycyjnych walut, zaden bank czy rzad nie ma nad nimi wladzy, powstanie ich 21mln i sa podzielne do 8 miejsc po przecinku) Pozatym ten rynek to nie tylko Bitcoin, sa inne mozliwosci do zarobku (i straty takze, to logiczne, ryzyko jest duze) przyklady: DASH 01.2016 (4$) ==> 12.2017 (750$) Ethereum 01.2017 (10$) ==> 11.2017 (450$) IOTA przez ostatni miesiac z niecalych 0.4$ na ponad 5$ (zrodlo: https://coinmarketcap.com/ ) ale ogolnie mowiac to jestem pewien ze to co sie teraz rodzi teraz za kilka lat bedzie normalne a za kilkanascie nikt juz nie bedzie uzywal pieniedzy jakie znamy do tej pory. Moje typy na nastepny rok do dwoch na duze wzrosty to Omise i TenX (tu daje linki do filmikow w ktorych sa bardzo fajnie wyjasnione te projekty, nawet dla laika: Omise (od 6-stej min filmiku przydatne informacje): https://www.youtube.com/watch?v=vKhsPqoqg8o&t=1s TenX (tu od 1:00 mozna zaczac: https://www.youtube.com/watch?v=O7mn3qIKHJM&t=1151s ) Ps. to nie moje filmiki ;)

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 07 gru 2017, 20:21

Camill_LKR pisze:
06 gru 2017, 21:48
Gräg pisze:
05 gru 2017, 18:56
Camill_LKR pisze:
Nie pisze dlatego zeby sie chwalic ile zarobilem bo to w sumie nieistotne, tylko poinformowac ludzi jak sie to rozwija bo i tak pewnie wiekszosc kupi dopiero za kilka lat jak mainstreamowe media zaczna o tym trabic i naganiac a kurs bedzie liczony w setkach tysiecy dolarow. Byc moze niedlugo kurs spadnie moze nawet dosc duzo, moze nastapic korekta ostatnich wzrostow (na dzis btc. to juz ponad 13000$ w Europie i Ameryce a w Korei juz ponad 15000$) Byc moze wejscie jako kontrakty futures na duze gieldy wypompuje (m.in. NASDAQ w nastepnym roku) kurs na ksiezyc, a moze jednak teraz beda grali na spadki (co wydaje mi sie bardziej prawdopodobne przynajmniej na poczatku, bedzie strach ludzie pooddaja swoje BTC za polowe ceny a potem nastapia dalsze dynamiczne wzrosty) Jedno jest pewne, jezeli popularnsc bedzie rosla to kurs rowniez (BTC nie mozna dodrukowac jak tradycyjnych walut, zaden bank czy rzad nie ma nad nimi wladzy, powstanie ich 21mln i sa podzielne do 8 miejsc po przecinku) Pozatym ten rynek to nie tylko Bitcoin, sa inne mozliwosci do zarobku (i straty takze, to logiczne, ryzyko jest duze) przyklady: DASH 01.2016 (4$) ==> 12.2017 (750$) Ethereum 01.2017 (10$) ==> 11.2017 (450$) IOTA przez ostatni miesiac z niecalych 0.4$ na ponad 5$ (zrodlo: https://coinmarketcap.com/ ) ale ogolnie mowiac to jestem pewien ze to co sie teraz rodzi teraz za kilka lat bedzie normalne a za kilkanascie nikt juz nie bedzie uzywal pieniedzy jakie znamy do tej pory. Moje typy na nastepny rok do dwoch na duze wzrosty to Omise i TenX (tu daje linki do filmikow w ktorych sa bardzo fajnie wyjasnione te projekty, nawet dla laika: Omise (od 6-stej min filmiku przydatne informacje): https://www.youtube.com/watch?v=vKhsPqoqg8o&t=1s TenX (tu od 1:00 mozna zaczac: https://www.youtube.com/watch?v=O7mn3qIKHJM&t=1151s ) Ps. to nie moje filmiki ;)
Zarobisz dopiero wtedy, kiedy zamienisz te walute na cos o bardziej plaskim przebiegu notowan. :mrgreen: Chyba, ze juz to zrobiles. Wtedy gratuluje. :D :D Inaczej jest to tylko zysk wirtualny. Podobnie, jak majatek Jeffa Bezossa, aktualnie teoretycznie najbogatszego czlowieka swiata, czy wczesniej Billa Gatesa. Wycena ich majatkow jest dokonywana na podstawie wyceny akcji, jakie posiadaja. Gdyby jednak chcieli spieniezyc nawet niewielka czesc tych akcji, ich majatek realnie bylby duuuuuuuuuzo skromniejszy. Nie twierdze, ze nie mieliby na chleb, ale cyfry okreslajace ich stan posiadania bylyby wielokrotnie nizsze. A do ludzi niestety przemawiaja cyfry bezwzgledne. Malo kto sie zastanawia nad ich realna rzeczywistoscia.
A wracajac do bitcoina. Popatrz na jego wykres notowan od poczatku. Co on przypomina ? :D Zwlaszcza w ostatnich tygodniach, a nawet dniach.

https://www.money.pl/pieniadze/bitcoin/

Pare takich wykresow innych instrumentow finansowych w zyciu juz przezylem. Ba, nawet kiedys sam sie raz na takim ostrzu przejechalem i finansowo poharatalem, bo oczywiscie dolaczylem prawie na samym szczycie notowan. :( Pamietam jednak z tamtego okresu bardzo madry komentarz jakiegos goscia, ktory sie sprowadzal do stwierdzenia, ze jesli olbrzymie wzrosty i zyski na gieldzie ( bo tam sie wlasnie sparzylem ) sa tematem rozmow w tramwaju czy autobusie ( to byly stare czasy, teraz to oczywiscie internet, ale zeby nie bylo, ze jestem juz taki stary, :lol: , wtedy tez juz byl internet :mrgreen: ), to najwyzszy czas, zeby spieniezyc akcje. I osobiscie to polecam. :D
Pozdrawiam i zycze podejmowania trafnych decyzji. :D

Camill_LKR
Domownik
Domownik

Post autor: Camill_LKR » 08 gru 2017, 01:53

Tak, czesc zysku zamienilem juz na nieruchomosc. I bylo to prawie pol roku temu (niestety sprzedawalem po 9ooo pln - po dzisiejszym kursie mialbym za to wille z basenem). Na wykres BTC patrze prawie codziennie od 2 lat ;) Wiem ze nosi syndromy banki ale jezeli mialby byc uzywany do tego do czego zostal strorzony to jestesmy na poczatku drogi. Wiem ze jak "twoja sprzataczka zaczyna gadac o gieldzie to znaczy ze sie trzeba ewakuowac. Osobiscie bardzo nie lubie tego powiedzenia i karce kazdego kto go uzywa. Bo BTC jest dla wszystkich nie tylko prezesow. I wlasnie zainteresowania nim bedzie sie przekaldac na wzrost kursu. To nie jest bezsensowna tulipanomania ze sredniowiecza czy banka na dotcomach. Kurs moze wystrzelic do naprawde astronomicznych wartosci jak jego uzytkowosc wzrosnie (i to jest bardzo wazne- bo narazie z uzytkownoscia jest kiepsko). Obecnie problemem sa oplaty za tranzakcje siegajace kilkunastu a nawet kilkudziesieciu $. Jednak prawdopodobnie w niedalekiej przyszlosci zostane to ulepszone dzieki Lighting Network i koszty tranzakcji beda pomijalne, bliskie 0. Wyobraz sobie jak wtedy bedzie wygladal swiat, kazdy zacznie go uzywac bo bedzie szybko, natychmiastowo, bez granic i dodatkowo jest waluta deflacyjna wiec bedzie zyskiwal na wartosci. Wszystkie zalety zlota i mobilnosc emaila. Dodatkowo piecze nad nim sprawuje kryptografia na ktora zaden rzad i zaden Bank centralny nie ma wplywu. Wiec sa to twoje pieniadzie ktorych zaden upadajacy bank Ci nie zwinie. A propo meila to dobre porownanie, w latach 90tych w telewizji byly programy pod tytulem a co to jest e-mail? Identyczne sa teraz z pytaniem o BTC. Nie wiem czy wiesz ale w Azji 3/4 ludnosci nie posiada konta bankowego ale 80-90% posiada smarfona. W afryce jest podobnie. Ludzie czesto placa za cos minutami w telefonie (istnieje mozliwosc wyslania minut przez sms). Pomysl o potencjale jaki jest gdy oplaty za tranzakcje stana sie pomijalne. W tym momencie kurs na koreanskiej gieldzie wynosi juz rownowartosc 22ooo$/btc. Ale co ja bede pisal, zobaczycie sami. Rewolucja sie zbliza wielkimi krokami. Mysle ze po tym wszystkim co napisalem ten co ma otwarty umysl sie zainteresuje a ten co nie to nawet jak streszcze tu cala swoja wiedze i tak nic nie da ;) Nie naganiam do kupna jedynie namawiam do zglebienia tematu i postepowania wedle swojego rozsadku.

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 11 gru 2017, 00:46

No i zaraz sie zacznie rollercoaster. :lol:

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... gu/lrf2gjk
Camill_LKR pisze:
08 gru 2017, 01:53
Tak, czesc zysku zamienilem juz na nieruchomosc. I bylo to prawie pol roku temu (niestety sprzedawalem po 9ooo pln - po dzisiejszym kursie mialbym za to wille z basenem). Na wykres BTC patrze prawie codziennie od 2 lat ;) Wiem ze nosi syndromy banki ale jezeli mialby byc uzywany do tego do czego zostal strorzony to jestesmy na poczatku drogi. Wiem ze jak "twoja sprzataczka zaczyna gadac o gieldzie to znaczy ze sie trzeba ewakuowac. Osobiscie bardzo nie lubie tego powiedzenia i karce kazdego kto go uzywa. Bo BTC jest dla wszystkich nie tylko prezesow. I wlasnie zainteresowania nim bedzie sie przekaldac na wzrost kursu. To nie jest bezsensowna tulipanomania ze sredniowiecza czy banka na dotcomach. Kurs moze wystrzelic do naprawde astronomicznych wartosci jak jego uzytkowosc wzrosnie (i to jest bardzo wazne- bo narazie z uzytkownoscia jest kiepsko). Obecnie problemem sa oplaty za tranzakcje siegajace kilkunastu a nawet kilkudziesieciu $. Jednak prawdopodobnie w niedalekiej przyszlosci zostane to ulepszone dzieki Lighting Network i koszty tranzakcji beda pomijalne, bliskie 0. Wyobraz sobie jak wtedy bedzie wygladal swiat, kazdy zacznie go uzywac bo bedzie szybko, natychmiastowo, bez granic i dodatkowo jest waluta deflacyjna wiec bedzie zyskiwal na wartosci. Wszystkie zalety zlota i mobilnosc emaila. Dodatkowo piecze nad nim sprawuje kryptografia na ktora zaden rzad i zaden Bank centralny nie ma wplywu. Wiec sa to twoje pieniadzie ktorych zaden upadajacy bank Ci nie zwinie. A propo meila to dobre porownanie, w latach 90tych w telewizji byly programy pod tytulem a co to jest e-mail? Identyczne sa teraz z pytaniem o BTC. Nie wiem czy wiesz ale w Azji 3/4 ludnosci nie posiada konta bankowego ale 80-90% posiada smarfona. W afryce jest podobnie. Ludzie czesto placa za cos minutami w telefonie (istnieje mozliwosc wyslania minut przez sms). Pomysl o potencjale jaki jest gdy oplaty za tranzakcje stana sie pomijalne. W tym momencie kurs na koreanskiej gieldzie wynosi juz rownowartosc 22ooo$/btc. Ale co ja bede pisal, zobaczycie sami. Rewolucja sie zbliza wielkimi krokami. Mysle ze po tym wszystkim co napisalem ten co ma otwarty umysl sie zainteresuje a ten co nie to nawet jak streszcze tu cala swoja wiedze i tak nic nie da ;) Nie naganiam do kupna jedynie namawiam do zglebienia tematu i postepowania wedle swojego rozsadku.
A dlaczego karcisz, skoro to jest wielokrotnie sprawdzona prawda ? :shock: :shock:
A w ogole jesli juz, to Pani sprzataczka, lub Pani sprzatajaca. :D
Juz wystrzelil. Niewykluczone, ze nawet wystrzeli do 100 tys. $ za sztuke. A dlaczego nie ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tylko co dalej ? Kiedys zabraknie jeleni kupujacych cos, co nie istnieje. I bedzie bol. Myslisz, ze mozni tego swiata pozwola na dluzsza mete na funkcjonowanie czegos, nad czym nie maja kontroli ? :shock: Byc moze kiedys bedzie cos takiego funkcjonowac, ale nie wyobrazam sobie, zeby tak na dziko, jak obecnie.
A gdzies Ty to wyczytal ? :shock: Szczegolnie w tej Afryce. Nie maja co do gara wlozyc, a maja smartfona ? Mozesz podac zrodlo informacji ? :shock:

Camill_LKR
Domownik
Domownik

Post autor: Camill_LKR » 11 gru 2017, 13:44

Sie narobiles z ta kolorowanka ;) Karce dlatego bo jaka prace wykonuje na etacie jakis czlowiek nie szufladkuje do co do inteligencji i swiatlego umyslu. Roznie sie w zyciu ukalda i nie kazdy zostaje CEO. No tak wedlug Ciebie powinienem napisac chyba Pan CEO ;) Co do "istnienia" to w takim razie czemu np Facebook jest tak wyceniany. Przeciez on nie istnieje, nie mozesz go dotknac. Na czym sie opiera pieniadz? czy papierek sam w sobie jest cos wart? NIE. To jedynie ludzkie zaufanie. Do czasu jak pieniadz mial pokrycie w zlocie, badz jeszcze wczesniej gdy placilo sie srebrnymi i zlotymi monetami naprawde owszem, byl cos wart (ze wzgledu na stabilna ilosc surowca na swiecie, nie mozesz nagle wydobyc 500ton zlota) ale te czasy juz dawno minely. Teraz to jedynie zaufanie (a ufanie komus kto Cie cale zycie okrada dla mnie jest glupota, do tego jak mozna ufac komus kto zwieksza ilosc pieniadza w obiegu - czyli to co posiadasz jest coraz mniejsza czescia pieniedy w ogole). A drukowane na potege waluty FIAT ktore nie maja pokrycia w praktycznie niczym, druga sprawa to to ze jakby kazdy chcial swoje "papierki" to starczyloby tylko dla nielicznych. Na poczatku trudno jest zrozumiec istote Bitcoina ale jak juz ja zrozumiesz i dostrzezesz w nim geniusz i porownasz z obecnym systemem finansowym to ten wyda Ci sie obludny i przesarzaly. Bitcoin ma zalety zlota i szybkosc emaila a moc obliczeniowa sieci ktora go zabezpiecza czyni ja najwydajniejszym komputerem na swiecie. Ale to juz Twoja sprawa czy to dostrzezesz i co z tym zrobisz. Szczeze to nie zalezy mi na przekonywaniu kogos kto sie ze mnie smieje i nazywa mnie jeleniem... Ja zrozumialem to kilka lat temu i dobrze na tym wyszedlem. Co do "moznych tego swiata" jest to doskonalym narzedziem do inwigilacji, blockhain jest transparentny, wystarczy przypisac w przyszlosci jeden adres do kazdego obywatela i juz. A ze nie maja kontroli... nad dodrukiem zadnej to fakt, zabezpiecza to kryptografia ale mozna wczesniej skupic ich duza czesc a potem tylko napompowac kurs do milionow dolarow za 1 BTC i ewentualnie potem jedynie zwiekszac podzielnosc (to jest mozliwe - narazie jest podzielny do 8 miejsc po przecinku), to wg mnie jest kontrola idealna. To nie jest nic dzikiego, w CH Bitcion jest BTC jest traktowany jako waluta obca na rowni z EUR i USD. W Japoni mozna placic w setkach tysiecy punktow w kraju - na dzis ogranicza to tylko cena tranzakcji. Bitcoin nie jest jeszcze projektem skonczonym i jest ciagle rozwijany- narazie tranzakcje sa drogie ale to sie zmieni po wprowadzeniu Lighting Network i zobaczysz co sie bedzie wtedy dzialo. A azje czy afryke mozesz sobie wygooglowac.

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 11 gru 2017, 21:04

Absolutnie nie smieje sie z Ciebie i nie nazywam Cie jeleniem, bo skoro potrafiles na tym zarobic i to powazne pieniadze, to jestes po prostu inwestorem. :D Jeleniami beda ci, ktorzy dolacza na samej gorce i przezyja rajd w dol, bo co do tego nie mam watpliwosci. Tzn. do tego zjazdu. I jeleniem bylem sam, kiedy dolaczylem kiedys do gieldy wlasnie prawie na samej gorce.
Nie wdajac sie w rozwazania na temat istoty BTC, ja tylko zwrocilem uwage na nienormalnie szybki wzrost jego wartosci w ostatnich tygodniach czy dniach. A kazdy niech robi, co uwaza z wlasnym kapitalem. :D Byc moze kiedys on sam, lub jemu podobny instrument, bedzie normalna waluta, ale zanim to sie stanie, przybedzie troche milionerow, ale wiecej bankrutow. Obserwujac jednak gospodarke swiatowa mozna stwierdzic, ze najwieksze zyski w najkrotszym czasie osiaga sie na rzeczach zupelnie nowych. Trzeba tylko wskoczyc jak najwczesniej do odpowiedniego pociagu i przy niektorych nowosciach wysiasc na odpowiedniej stacji. :D
Co do facebooka, to jest wyceniany na dany moment, bo przyjdzie bessa ( albo powazny akcjonariusz zechce sprzedac spora ilosc akcji ) i bedzie wart duzo mniej. Firma jednak generuje regularne zyski i to wplywa na te wycene. BTC poki co, ostatnio chyba jednak generuje zyski spekulacyjne. :( Ale coz, pozyjemy zobaczymy. Przyrosty w takim tempie jak ostatnio nie moga przeciez trwac w nieskonczonosc.
Jesli zas chodzi o Afryke, to troche racji masz ( ale te 80-90 % w calej Afryce to jeszcze chyba nie teraz :D ), z tym ze ten stan rzeczy kumuluje sie w kilku krajach.

http://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ze- ... 1_0_1.html

Odpowiedz