Coroczne limity

Kariera, praca, CV i inne związane z tym tematy.
Tutaj NIE umieszczamy swoich ogloszen. Mozna je umieszczac w dzialach "Ogloszenia" ponizej.
ferarch
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Coroczne limity

Post autor: ferarch » 13 sty 2018, 12:35

Witam, grzebię już trochę po naszym forum (genialne źródło informacji), ale nie mogę znaleźć bardziej szczegółowych informacji na temat rocznych limitów dla osób przeprowadzających się do Szwajcarii. Stąd garść pytań:

1. Czy te limity są rozbite na poszczególne zawody?
2. Czy jest jakiś okres kiedy limity są "rzucone" i wtedy najlepiej podejmować się przeprowadzki?
3. Co faktycznie taka osoba jak ja (chcąca się przeprowadzić) musi fizycznie zrobić, by być wzięta pod uwagę w tych "przydziałach" i mieć jak największe szanse się załapać?

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik
Gadu: 7316141

Re: Coroczne limity

Post autor: wojtek/rheinfelden » 13 sty 2018, 15:38

Obywatele EU-28/EFTA czyli miedzy innymi Polski mogą bez większych ograniczeń zwalać się tysiącami do Szwajcarii i nie ma żadnych ograniczeń do przebywania na jej terytorium przez 3 miesiące w roku, następnie na podstawie umowy o prace zainteresowany składa w swojej gminie zameldowania wniosek o pozwolenie na pobyt...
Limity na zawody, limity rzucone, limity żeby się załapać nie istnieją. Chyba że jest się obywatelem EU-2 czyli Bułgaria i Rumunia. Bo dla tych państw od 01.06.2017 istnieje tzw kontyngent na pozwolenia na pobyt tzw B/

https://www.sem.admin.ch/sem/de/home/th ... hweiz.html

O innych kontyngentach pojęcia nie mam, jeżeli się mylę niech podeśle ktoś link...

Pzdr
People for Process Automation

Odpowiedz