Ciaza na umowie godzinowej

Kariera, praca, CV i inne związane z tym tematy.
Tutaj NIE umieszczamy swoich ogloszen. Mozna je umieszczac w dzialach "Ogloszenia" ponizej.
Margaret123
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

Ciaza na umowie godzinowej

Post autor: Margaret123 » 31 paź 2016, 10:16

Witam
Opiszę moj problem i mam nadzieje, że ktoś zechce mi pomoc i to wyjasnić, albo ktoś już byl w podobnej sytuacji. Jestem zatrudniona na umowie godzinowej wegług zapotrzebowania, ale w umowie mam zapisane 40 godzin na tydzień. Teraz jestem w 6 miesiacu ciąży. Oczywiście szef poinformowany. Do pazdziernika normalnie pracowalam. NIestety juz w pazdzierniku przepracowalam tylko 4 dni. Dostałam informacje ze na ten moment nie ma pracy. Ale z tego co wiem to tylko dla mnie bo wszyscy inni pracuja. Ciaza przebiega prawidlowo wiec zwolnienia nie dostalam poki co. Nie mam potracanej skladki na ubezpieczenie chorobowe wiec jesli nie ma przeciwskazan chcialabym pracowac. Zapisałam sie do Rav zeby ubiegac sie o Zwischenverdienst. Ale znalazlam jeszcze cos takiego :
Ersatzarbeit und Lohnzahlung
Der Arbeitgeber muss den schwangeren Arbeitnehmerinnen, die eine beschwerliche oder gefährliche Tätigkeit verrichten, nach Möglichkeit eine gleichwertige Ersatzarbeit ohne Risiken vorschlagen. Ebenfalls hat er schwangeren Frauen, die zwischen 20 und 6 Uhr arbeiten, eine gleich­ wertige Tagesarbeit (zwischen 6 und 20 Uhr) anzubieten.
Gleichwertig ist eine Arbeit dann, wenn sie den geistigen und fachlichen Anforderungen am üblichen Arbeitsplatz gerecht wird, und der Lohn demjenigen für die sonst übliche Arbeit entspricht.
Kann der Arbeitgeber eine solche gleichwertige Ersatzarbeit nicht anbie­ ten, haben die Arbeitnehmerinnen das Recht, die Arbeit nicht zu verrich­ ten und Anspruch auf 80% des Lohnes (Art. 35 und Art. 35b ArG).
Allfällige Zuschläge für Nachtarbeit müssen nicht bezahlt werden, wohl aber eine angemessene Vergütung für möglicherweise ausfallenden Na­ turallohn (Verpflegung beispielsweise).
Diese Entschädigung von 80% des Lohnes darf vom Lohn, der bei unver­ schuldeter Verhinderung an der Arbeitsleistung geschuldet ist, nicht ab­ gezogen werden (siehe S.18 Fussnote).
Tylko nie jestem pewna czy mi się to należy i jak to wyglada w praktyce. Czy mam isc do szefa i sie tego domagac czy do jakiejs instytucji. Niestety w Rav trafilam na malo kompetenta Pania ktora na moje pytanie odpowiedziala ze nie ma pojecia kto mialby mi placic te 80%. Bardzo prosze o pomoc i jakiekolwiek wskazowki.

AngelikaP
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 45199606

Re: Ciaza na umowie godzinowej

Post autor: AngelikaP » 01 lis 2016, 05:59

Jezeli ma pani ochote to Prosze do mnie zadzwonic bo bylam w takiej samej sytuacji. Tel. 076 225 90 26 Pozdrawiam Angelika

Odpowiedz