Praca jako kontraktor w IT - pytania

Kariera, praca, CV i inne związane z tym tematy.
Tutaj NIE umieszczamy swoich ogloszen. Mozna je umieszczac w dzialach "Ogloszenia" ponizej.
Awatar użytkownika
Modulo
Domownik
Domownik
Gadu: 0

Praca jako kontraktor w IT - pytania

Post autor: Modulo » 08 wrz 2016, 21:51

Drodzy forumowicze,
została mi wstępnie zaoferowana praca jako kontraktor w IT na stawce godzinowej, nie udało mi się wyguglać aktualnych i wiarygodnych informacji, a nie znam osobiście kontraktorów, więc prosiłbym kogoś, kto zna temat, o wyjaśnienia. Wcześniej w PL pracowałem jako kontraktor na stawce miesięcznej, potem dziennej, miałem działalność gospodarczą, księgową, płaciłem ZUS, PIT i VAT, więc mniej więcej wiem o co chodzi. Oprócz głównego klienta miałem drobnych pobocznych, więc nikt nie mógł mi zarzucić, że umowa o współpracy zastępuje etat, ale w CH nie uda mi się pewnie ich znaleźć.
- jakie są formalności?
- jeśli formalności i rozliczenia przejmuje "umbrella company" to mniej więcej ile kasuje? Przykładowo, jeśli zarobię pewną kwotę franków brutto wg umowy w miesiącu, to ile pójdzie na podatki i składki państwowe, a ile standardowo zgarnia pośrednik? Czy jest to coś do obliczenia w lohncomputer.ch lub na innej stronie?
- ewentualne problemy?

wg wyliczeń rekrutera nawet przy pracy 19 dni w miesiącu to wzrost dochodów netto o ponad połowę, ale wiadomo, że oni, nawet Szwajcary, potrafią podkolorować warunki, jeśli to im na rękę, dlatego szukam rad osób bardziej doświadczonych znających temat z drugiej strony.

Odpowiedz