Poszukiwanie pracy w Szwajcarii

Kariera, praca, CV i inne związane z tym tematy.
Tutaj NIE umieszczamy swoich ogloszen. Mozna je umieszczac w dzialach "Ogloszenia" ponizej.
RicS3
Przygodny Gość
Przygodny Gość
Gadu: 0

Poszukiwanie pracy w Szwajcarii

Post autor: RicS3 » 07 wrz 2016, 16:55

Cześć wszystkim!!
Nazywam się Michał i mam 26 lat. Jestem magistrem fizjoterapii. 2 lata przesiedziałem w Polsce ale postanowiłem zmienić coś w swoim życiu i przyjechałem do Szwajcarii. Mam o tyle łatwiej, że mam tutaj mamę która pracuje już w Szwajcarii od 15 lat również w zawodzie medycznym. Mój język niestety nie jest na super wysokim poziomie ale b.dużo rozumiem i "dogadać się" jestem w stanie. Obecnie uczę się języka i poszukuję pracy. Wiem, że na pracę w zawodzie nie mam szans dopóki nie nauczę się języka na odpowiednim poziomie ale w tej chwili podjąłbym się każdego zajęcia tylko po to żeby obcować częściej z językiem. Ale niestety okazuje się, że jest z tym problem. Chodzę po różnych portalach i szukam ale niestety niewiele jest zajęć których można się podjąć.

I moje pytanie czy może ktoś wie co można zrobić żeby przyśpieszyć poszukiwanie pracy? Po jestem tu już 1,5 miesiąca i niestety tylko uczę się języka a nie chciałbym się przyzwyczajać do takiego stanu rzeczy.

Mam nadzieję, że to dobry dział.
Pozdrawiam

Adulka
Rezydent
Rezydent

Re: Poszukiwanie pracy w Szwajcarii

Post autor: Adulka » 08 wrz 2016, 07:53

Czyli Twoja mama od 15 lat jest w CH a ty dopiero teraz wziales sie za nauke niemieckiego, trzeba bylo 15 lat temu rozpoczac nauke jezyka.
Pomysl moze jak zostac opiekunem osob starszych, przynajmniej z nimi pogadasz.

Rico:ch
Rezydent
Rezydent

Post autor: Rico:ch » 08 wrz 2016, 09:29

Adulka pisze:Czyli Twoja mama od 15 lat jest w CH a ty dopiero teraz wziales sie za nauke niemieckiego, trzeba bylo 15 lat temu rozpoczac nauke jezyka.
Adulka,zafascynowałaś mnie swoim tokiem myślenia.

RicS3
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: RicS3 » 08 wrz 2016, 10:53

Adulka pisze:Czyli Twoja mama od 15 lat jest w CH a ty dopiero teraz wziales sie za nauke niemieckiego, trzeba bylo 15 lat temu rozpoczac nauke jezyka.
Nie niemieckiego a francuskiego.

Nigdy nie wiązałem swojej przyszłości z wyjazdem za granicę ale niestety po studiach, wszystko potoczyło się inaczej niż myślałem będąc w trakcie nauki. Praca miała być a niestety nie było tak kolorowo jak ją malowali, jak już się pojawiła to za pieniądze mniejsze niż można zarobić bez wykształcenia na kasie w markecie i tak naprawdę bez możliwości rozwoju na umowie zlecenie. Dlatego jestem tutaj, chcę spróbować a może uda mi się jak mojej mamie i zostanę tutaj na stałe. Na pewno mam tutaj większe szanse rozwinąć się może niekoniecznie zawodowo.

Odpowiedz