Praca jako LKW bez doswiadczenia

Kariera, praca, CV i inne związane z tym tematy.
Tutaj NIE umieszczamy swoich ogloszen. Mozna je umieszczac w dzialach "Ogloszenia" ponizej.
damian_rs
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Praca jako LKW bez doswiadczenia

Post autor: damian_rs » 05 maja 2016, 09:42

Witam, chcialbym sie dowiedziec czy ktos z Was juz mial taka sytuacje jak ja. Tz jestem w trakcie robienia prawa jazdy C+E oraz oczwiscie kwalifikacji. Chcialbym wyemigrowac do CH. Teraz sie zastanawiam czy mam szanse dostac taka prace bez doswiadczenia czy raczej sprobowac sil gdzies indziej. Znam jezyk niemiecki na poziome B1/B2. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziekuje. Pozdrawiam :)

junak
Bywalec
Bywalec
Gadu: 0

Re: Praca jako LKW bez doswiadczenia

Post autor: junak » 05 maja 2016, 13:04

Witam, ja podłączam się do tematu ale tylko w 1 podpunkcie, Gdy mam zrobione CE w PL + kwalifikację wstępną tj. kod 95 po 2009r to czy "Szwajcarzy przepisują, honorują" wszystkie uprawnienia do kierowania ciężarówkami czy np. trzeba jeszcze jakieś egzaminy w Szwajcarii zdawać????? Z góry dzięki za odpowiedzi

damian_rs
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: damian_rs » 05 maja 2016, 13:42

z tego co mi wiadomo to nie trzeba zadnych dodatkowych egazminow przechodzic. Dowiedialem sie ze pracujac jako zawodowy kierowca otrzymujemy szwajcarskie prawo jazdy na okreslona kat ale te szwajcarskie prawo jazdy jest wazne tylko gdy mamy obok nasze polskie. Czyli te szwajcarskie prawko to taki dodatkowy dokument. Aby je wyrobic nalezy zglosic sie do urzedu z wnioskiem o jego wydanie, przejsc badania lekarskie i testy psychologiczne. Tyle ja wiem. Jezeli cos przekrecilem to prosze o sprostowanie. Pozdrawiam

michał z
Domownik
Domownik

Post autor: michał z » 05 maja 2016, 17:14

bez doświadczenia to wszędzie będzie ciężko

więc czy to Szwajcaria czy inny kraj jest bez znaczenia

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik
Gadu: 7316141

Post autor: wojtek/rheinfelden » 05 maja 2016, 17:21

Przyjedziesz z Polski i dostaniesz nowy pachnący nowością zestaw, najlepiej chłodnie, czyli na załadunku będziesz miał pauze. Potem wyruszysz w trasę i tak 9 godzin i do domu. Bo w ogóle to codziennie śpisz w domu i jeździsz w okół komina...

Tak by każdy chciał, ale realia są inne.

Wpisz w google, albo poczytaj nasze forum.
Jak jesteś w miarę młody to uderzaj coś na stałe, Tu chauffeur nie jest na chwilę.
np coś w ten deseń http://www.camiontransport.ch/desktopde ... tabid-106/

Pozdrawiam
People for Process Automation

michał z
Domownik
Domownik

Post autor: michał z » 05 maja 2016, 17:25

Wojtek
chłodnie nie każdy by chciał :lol:
ttTTTTrrryyyyTTTtttyyyyRRrryy i tak cały czas - to zdecydowanie nie dla mnie :lol:

chociaż przemknęła mi myśl o zmianie pracodawcy jak 2 razy widziałem w Legnicy camiona z chłodnią ze Szwajcarii 8)

damian_rs
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: damian_rs » 06 maja 2016, 14:51

W miare mlody tz ile? ja juz mam 29 lat wiec nie wiem czy mlody. A taki Ausbildung to moge zaczac w kazdym wieku o ile znajde chetna firme to tego aby mnie wyszkolila czy nie jest jakas granica wiekowa?

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik

Post autor: wojtek/rheinfelden » 06 maja 2016, 19:06

Witam

Jak będziesz szukał to na pewno znajdziesz. Prędzej czy później.

A co do kolegi od chłodni, jak jeździsz w okół komina to nie słyszysz w nocy agregatu, bo śpisz w domu.
Szerokości, Pozdrawiam.

Marcin.osw
Domownik
Domownik

Post autor: Marcin.osw » 10 lip 2016, 15:58

Ja wymieniłem prawko w listopadzie. Mam tylko C z 2001 roku. Oczywiście to bzdura że wozi się dwa prawa jazdy. Polskie zabierają. Żeby uznać kategorię ciężarowe, dostajesz pismo co należy zrobić, a jeżeli nie chcesz to masz dać znać. Do złożenia wypełnionego wniosku potrzebna jest wizyta u okulisty. Do uznania kategorii ciężarowych - badania lekarskie coś około 150 CHF. Opłata za wyrobienie prawka 200 CHF. Nie wiem czy nie płaciłem jeszcze jakiś drobnych przy złożeniu wniosku w Gemeinde. Okulista był tani - chyba 15.
W kwietniu zrobiłem CZV-Kurs, czyli odpowiednik świadectwa kwalifikacji. Ja zapłaciłem 1250 CHF (normalnie 2000 i więcej) bo miałem prawo jazdy przed 2009 rokiem zrobione.

Kiedy szukałem pracy, wysłałem np w maju 50 zapytań i odpowiedzi na ogłoszenia. Może połowa była odnośnie pracy jako Chauffeur C. Lipa. Też nie mam doświadczenia. Prawko w 2001 w wojsku, trochę jeździłem, potem w 2002 kilka kursów z oponkami. Teraz w marcu wykupiłem godziny z instruktorem w PL przez 3 dni i jest ok. Ale pracy nie ma. Będę szukał dalej.
Na razie pracuje w Camion Transport, ale zamiast ciężarówką, śmigam różnymi wózkami widłowymi. Mój CZV-Kurs jest ważny 5 lat.

damian_rs
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: damian_rs » 22 lip 2016, 11:14

witam, slyszalem ze jezeli prawo jazdy ma sie krocej niz 2 lata to nalezy zdac normalny kurs w CH. Prawda to ?

Marcin.osw
Domownik
Domownik

Post autor: Marcin.osw » 01 lis 2016, 17:59

Cześć wszystkim. 1 września rano wysłałem podanie o pracę jako kierowca z kategorią C do 4 firm. Wieczorem zadzwonili z pierwszej, następnego dnia w piątek z drugiej i w poniedziałek rano z trzeciej. W poniedziałek wieczorem dostałem jeszcze odmowę z czwartej firmy. W ten sam poniedziałek byłem na rozmowie w pierwszej (mała firma prywatna), a w czwartek w drugiej (dużej). Miałem nawet taki problem, że musiałem zadzwonić do pierwszej i odmówić. Potem dzień próbny, test z instruktorem od szkoleń i następnego dnia telefon, żebym zamiast od 1 listopada, przychodził od zaraz - jak tylko na to pozwala okres wypowiedzenia.
Na razie jestem na etapie jazdy z innymi kierowcami, różnych szkoleń teoretycznych i jazdy itp. Umowa podpisana, bez okresu próbnego. Nie jest to praca marzeń i pewnie nie raz będzie ciężko, ale tego szukałem.
Udało się i tego też Wam życzę. Tak jak to podpowiadali wszyscy: bewerben, bewerben, bewerben...

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik

Post autor: wojtek/rheinfelden » 01 lis 2016, 22:57

Marcin.osw pisze:Cześć wszystkim. 1 września rano wysłałem podanie o pracę jako kierowca z kategorią C do 4 firm. Wieczorem zadzwonili z pierwszej, następnego dnia w piątek z drugiej i w poniedziałek rano z trzeciej. W poniedziałek wieczorem dostałem jeszcze odmowę z czwartej firmy. W ten sam poniedziałek byłem na rozmowie w pierwszej (mała firma prywatna), a w czwartek w drugiej (dużej). Miałem nawet taki problem, że musiałem zadzwonić do pierwszej i odmówić. Potem dzień próbny, test z instruktorem od szkoleń i następnego dnia telefon, żebym zamiast od 1 listopada, przychodził od zaraz - jak tylko na to pozwala okres wypowiedzenia.
Na razie jestem na etapie jazdy z innymi kierowcami, różnych szkoleń teoretycznych i jazdy itp. Umowa podpisana, bez okresu próbnego. Nie jest to praca marzeń i pewnie nie raz będzie ciężko, ale tego szukałem.
Udało się i tego też Wam życzę. Tak jak to podpowiadali wszyscy: bewerben, bewerben, bewerben...

Super..

Gratulejszon. Szerokości

ax.pawlowski
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: ax.pawlowski » 17 lis 2016, 13:47

A moge tak zapytac z ciekawosci ile jest w stanie zarobic kierowca C ? jakie widelki ?

Odpowiedz