Pracodawca udowadnia, że nie ma na rynku Szwajcarskim drugiego takiego jak ty

Kariera, praca, CV i inne związane z tym tematy.
Tutaj NIE umieszczamy swoich ogloszen. Mozna je umieszczac w dzialach "Ogloszenia" ponizej.
ferarch
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Pracodawca udowadnia, że nie ma na rynku Szwajcarskim drugiego takiego jak ty

Post autor: ferarch » 13 sty 2018, 21:06

Jak w praktyce działa ten mechanizm, którym wspomniałem w temacie?
Teoretyczna sytuacja:
Szukam pierwszej pracy w Szwajcarii, załóżmy, że pracodawca jest wstępnie chętny. Przyjeżdzam na rozmowę, wszystko iskrzy i zapewnia mnie, że zatrudni. Jak bardzo problematyczne jest to udowadnianie, że na szwajcarskim rynku kandydat nie ma konkurencji? Czy to tylko formalność, czy są do tego konkretne wytyczne, jak np. brak chętnych z rynku szwajcarskiego przez rok od wystawienia ogłoszenia?
Czy jeśli wola pracodawcy by mnie zatrudnić jest mocna, to faktycznie nadal całą sprawę może pogrążyć pierwszeństwo rynku szwajcarskiego?

yacek
Rezydent
Rezydent
Gadu: 0

Re: Pracodawca udowadnia, że nie ma na rynku Szwajcarskim drugiego takiego jak ty

Post autor: yacek » 15 sty 2018, 16:28

Nie ma obecnie takiego obowiązku odnośnie obywateli z Polski.
(Tak było jeszcze kilka lat temu)

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent
Gadu: 0

Re: Pracodawca udowadnia, że nie ma na rynku Szwajcarskim drugiego takiego jak ty

Post autor: bogwar » 15 sty 2018, 19:20

ferarch pisze:
13 sty 2018, 21:06
Jak w praktyce działa ten mechanizm, którym wspomniałem w temacie?
Teoretyczna sytuacja:
Szukam pierwszej pracy w Szwajcarii, załóżmy, że pracodawca jest wstępnie chętny. Przyjeżdzam na rozmowę, wszystko iskrzy i zapewnia mnie, że zatrudni. Jak bardzo problematyczne jest to udowadnianie, że na szwajcarskim rynku kandydat nie ma konkurencji? Czy to tylko formalność, czy są do tego konkretne wytyczne, jak np. brak chętnych z rynku szwajcarskiego przez rok od wystawienia ogłoszenia?
Czy jeśli wola pracodawcy by mnie zatrudnić jest mocna, to faktycznie nadal całą sprawę może pogrążyć pierwszeństwo rynku szwajcarskiego?
Witaj.
Przeczytaj ponizszy artykul i w zasadzie wszystko bedziesz wiedzial w temacie. Jest z grudnia ubieglego roku, wiec raczej aktualny.

https://www.nzz.ch/wirtschaft/inlaender ... ld.1337335

Pozdr.

Odpowiedz