Coroczne limity

Kariera, praca, CV i inne związane z tym tematy.
Tutaj NIE umieszczamy swoich ogloszen. Mozna je umieszczac w dzialach "Ogloszenia" ponizej.
ferarch
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Coroczne limity

Post autor: ferarch » 13 sty 2018, 12:35

Witam, grzebię już trochę po naszym forum (genialne źródło informacji), ale nie mogę znaleźć bardziej szczegółowych informacji na temat rocznych limitów dla osób przeprowadzających się do Szwajcarii. Stąd garść pytań:

1. Czy te limity są rozbite na poszczególne zawody?
2. Czy jest jakiś okres kiedy limity są "rzucone" i wtedy najlepiej podejmować się przeprowadzki?
3. Co faktycznie taka osoba jak ja (chcąca się przeprowadzić) musi fizycznie zrobić, by być wzięta pod uwagę w tych "przydziałach" i mieć jak największe szanse się załapać?

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik
Gadu: 7316141

Re: Coroczne limity

Post autor: wojtek/rheinfelden » 13 sty 2018, 15:38

Obywatele EU-28/EFTA czyli miedzy innymi Polski mogą bez większych ograniczeń zwalać się tysiącami do Szwajcarii i nie ma żadnych ograniczeń do przebywania na jej terytorium przez 3 miesiące w roku, następnie na podstawie umowy o prace zainteresowany składa w swojej gminie zameldowania wniosek o pozwolenie na pobyt...
Limity na zawody, limity rzucone, limity żeby się załapać nie istnieją. Chyba że jest się obywatelem EU-2 czyli Bułgaria i Rumunia. Bo dla tych państw od 01.06.2017 istnieje tzw kontyngent na pozwolenia na pobyt tzw B/

https://www.sem.admin.ch/sem/de/home/th ... hweiz.html

O innych kontyngentach pojęcia nie mam, jeżeli się mylę niech podeśle ktoś link...

Pzdr
People for Process Automation

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent
Gadu: 0

Post autor: bogwar » 20 sty 2018, 18:38

wojtek/rheinfelden pisze:
13 sty 2018, 15:38
Obywatele EU-28/EFTA czyli miedzy innymi Polski mogą bez większych ograniczeń zwalać się tysiącami do Szwajcarii i nie ma żadnych ograniczeń do przebywania na jej terytorium przez 3 miesiące w roku, następnie na podstawie umowy o prace zainteresowany składa w swojej gminie zameldowania wniosek o pozwolenie na pobyt...
Limity na zawody, limity rzucone, limity żeby się załapać nie istnieją. Chyba że jest się obywatelem EU-2 czyli Bułgaria i Rumunia. Bo dla tych państw od 01.06.2017 istnieje tzw kontyngent na pozwolenia na pobyt tzw B/

https://www.sem.admin.ch/sem/de/home/th ... hweiz.html

O innych kontyngentach pojęcia nie mam, jeżeli się mylę niech podeśle ktoś link...

Pzdr
No..... Wojtek, tym razem sie przylozyles. :D
Cos tam kosmetycznie ma sie zaczac zmieniac od 1 lipca tego, ale tylko w sprawie pierwszenstwa tubylcow i juz zatrudnionych obcokrajowcow. Link do artykulu na ten temat podalem w innym watku w tym dziale. Rzad szwajcarski generalnie olal wyniki referendum z lutego 2014 roku w sprawie zmniejszenia naplywu obcokrajowcow, bo tematy byly ujete zbyt ogolnie.
SVP, czyli Szwajcarska Partia Ludowa ( inicjatorka tego referendum ) zaczela jednak zbierac podpisy pod nowe referendum na temat wymowienia umowy o swobodnym przeplywie osob miedzy Szwajcaria i UE. Jesli to przejdzie, to bedzie dopiero rewolucja. Zanim jednak do tego dojdzie uplynie troche czesu, ale juz nie tak duzo, jak w przypadku wprowadzenia w zycie poprzedniego ( 3 lata ). W tym nowym rzad bedzie mial rok na wypracowanie nowych regulacji z UE, a jesli tego nie dokona, bedzie musial wymowic wspomniana umowe. I wtedy bedzie zadyma na miare Brexitu.

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik
Gadu: 7316141

Post autor: wojtek/rheinfelden » 20 sty 2018, 20:11

Na pytania np takie jak zadane w pierwszym poście tego wątku aż trudno odpowiedzieć nie poprawnie, przecież dotyczy to także mnie. Trzeba się interesować, bo czerwonego paszportu z białym krzyżykiem jeszcze nie mam....
Się tym razem przyłożyłem, uważasz, zawsze się przykładam. No może czasem mam trochę za mało czasu co by coś konstruktywnego napisać...
People for Process Automation

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent
Gadu: 0

Post autor: bogwar » 20 sty 2018, 21:33

wojtek/rheinfelden pisze:
20 sty 2018, 20:11
Na pytania np takie jak zadane w pierwszym poście tego wątku aż trudno odpowiedzieć nie poprawnie, przecież dotyczy to także mnie. Trzeba się interesować, bo czerwonego paszportu z białym krzyżykiem jeszcze nie mam....
Się tym razem przyłożyłem, uważasz, zawsze się przykładam. No może czasem mam trochę za mało czasu co by coś konstruktywnego napisać...
Jeszcze ? :shock: A masz nadzieje, ze dostaniesz, nie zeniac sie z obywatelka Szwajcarii ? :D
Nadzieja zawsze umiera ostatnia. :lol: No chyba, ze przyniesiesz ze soba grube miliony, bo Szwajcarzy najzwyczajniej sprzedaja swoje paszporty, ale za naprawde duze pieniadze albo baaaaaardzo znanym osobom, ale tez z kasa i nie od razu. Juz pisalem kiedys, ze taka Tina Turner, mimo, ze znana osobowosc i z kasa, na paszport szwajcarski czekala 17 lat. Moze jednak masz wieksza sile przebicia. Zycze powodzenia. :D
No widze, widze. I cieszy mnie to, bo jak wroce do Polski, a wroce na pewno ( zywy lub martwy :mrgreen: ), to byloby dobrze, zeby byl ktos na forum, kto bedzie udzielal rzetelnych informacji nowicjuszom. :D

Odpowiedz