Wymiana Prwo Jazdy CE ---mieszkam w niemczech

Kariera, praca, CV i inne związane z tym tematy.
Tutaj NIE umieszczamy swoich ogloszen. Mozna je umieszczac w dzialach "Ogloszenia" ponizej.
Woody
Przygodny Gość
Przygodny Gość
Gadu: 0

Wymiana Prwo Jazdy CE ---mieszkam w niemczech

Post autor: Woody » 26 lis 2017, 13:46

Witam wszystkich!
Mam do was pytanie… Na początku opisze temat. Mieszkam i pracuje w Niemczech kilkanaście kilometrów od Basel.
Chciałbym spróbować pracy w Szwajcarii ale nie chcę się przeprowadzać ponieważ moje dziecko już od 3 lat tutaj chodzi do szkoły i nie chcę tego zmieniać.
Posiadam prawo jazdy CE i uprawnienia na wózek.
Z wózkiem już wiem co i jak. Szukam teraz info na temat prawka.
Jak mogę prawko wymienić?
Gdzie najpierw się udać w Basel?
Czy jako, że mieszkam w Niemczech i nie mam meldunku w CH będą jakieś z tym problemy?
Ostatnie pytanie . Czy mogę się starać o pozwolenie G jeżeli mieszkam w Niemczech jako polak? Dziękuje z góry za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik
Gadu: 7316141

Re: Wymiana Prwo Jazdy CE ---mieszkam w niemczech

Post autor: wojtek/rheinfelden » 26 lis 2017, 17:16

Witaj
Najpierw zacznij od poszukania pracy bo o Twoje pozwolenie G w większości przypadków stara się pracodawca.\

Jak już taką będziesz miał to przed pierwszą jazdą musisz wyposażyć się w Szwajcarskie prawo jazdy. Ablauf jest w miarę prosty. Otrzymasz prawo jazdy z kodem 111 *czyli niemieckie prawo jazdy musisz także wozić ze sobą.

W Szwajcarii musisz mieć jeszcze Fähigkeitsausweis, jeżeli masz w niemieckim prawo jazdy kod odpowiadający polskiemu kodowi 95, nie mam pojęcia jak to jest w niemczech ale chyba tak samo nazywa się to Kraftfahrer Inhaber eines Befähigungsnachweises.

To wtedy Tu udajesz się na 5 dni kursu Szwajcarskiego i składasz wniosek o Fähigkeitsausweis na www.cambus.ch

Ablauf z kantonu Aargau znalazłem
Miłej lektury
https://www.ag.ch/media/kanton_aargau/d ... 201607.pdf

Pozdrawiam
People for Process Automation

Odpowiedz