Swiss Travel Pass czy Swiss Half Fare Card

Tutaj mamy forum typowo turystyczne. Dzielimy się informacjami z turystami, których celem podróży jest Szwajcaria oraz wymieniamy informacje podróżnicze wśród szwajcarskich Polaków.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
olgajk
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

Swiss Travel Pass czy Swiss Half Fare Card

Post autor: olgajk » 24 cze 2017, 19:37

Witam Wszystkich,
Wybieramy się z 2 dzieci ( 9 i 14) do Szwajcarii po raz pierwszy. Jedziemy samochodem i zabieramy ze sobą rowery oraz namiot. Chceilibyśmy wybrać się na wycieczkę słynnym Glacier Express lub Bernina Express oraz wjechać na Mount Pilatus najbardziej stromą kolejką. I tu moje pytanie.
1. Czy lepiej kupić Swiss Travel Pass dla dwóch dorosłych i wówczas dzieci otrzymają family card i możliwość podróżowania za darmo ( nie jestem pewna czy tak właśnie to działa) czy może korzystniej jest kupić Swiss Half Fare Card, ale co wtedy z dziećmi? Czy rowery można zabrać do pociągu zwykłego ( nie Glacier czy Bernina) i jaka jest za to opłata?
2. Zakładam, że cała Szwajcaria jest piękna, ale może ktoś poleci jakieś campingi nad jeziorem, w którym można się kąpać ( jeśli temperatura na to pozwoli) z widokiem na piękne góry.
3. Jakie miejsca na pierwszy raz polecacie - z rowerami, ale z dala od tłumów.
Nie mam pojęcia jak to ogarnąć.
Dziękuję z góry za wskazówki, linki, może jakieś zdjęcia.

Odpowiedz