Chętnie podpowiem co warto obejrzeć i gdzie się wybrać:)

Tutaj mamy forum typowo turystyczne. Dzielimy się informacjami z turystami, których celem podróży jest Szwajcaria oraz wymieniamy informacje podróżnicze wśród szwajcarskich Polaków.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
lenulka
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Chętnie podpowiem co warto obejrzeć i gdzie się wybrać:)

Post autor: lenulka » 16 sty 2015, 16:25

Witam:) Jestem geografem, geomorfologiem, podróżnikiem. Uwielbiam aktywnie spędzać czas w otoczeniu cudownych krajobrazów tego świata (niekonwencjonalne podróże rowerowe połączone z wędrówkami pieszymi). Chętnie udzielę wskazówek gdzie warto się wybrać i co obejrzeć, jak również gdzie odpocząć.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Modulo
Domownik
Domownik
Gadu: 0

Re: Chętnie podpowiem co warto obejrzeć i gdzie się wybrać:)

Post autor: Modulo » 16 sty 2015, 17:36

Witaj :-)
Dokąd zatem polecasz się wybrać?

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 16 sty 2015, 18:27

także Witam.
ciekawostki od geografa i geomorfologa no i podróżika będą kuszące. Czekam i ja z niecierpliwością.
co polecasz na pierwszy ogień?
-------
Każdy trud przynosi zysk, gadulstwo - jedynie straty. (Salomon 925 p.n.e ).... ;-)

Jakej
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: Jakej » 16 sty 2015, 21:23

Ja zapytam nawet dokładniej, co polecasz na krótki 2dniowy wypad w lutym =D ? Jakie miejsca zimą są najlepszym celem wycieczek?

bernstein
Domownik
Domownik

Post autor: bernstein » 17 sty 2015, 10:36

Dokad mozna pojechach z dzieckiem 8 letnim, ktore pierwszy raz bedzie w Szwajcarii? Auto jest... moze jakis wyciag? Zeby mu Alpy pokazac...

Pozdrawiam

cab
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: cab » 28 sty 2016, 15:22

Ciao,
Planujecie wycieczkę do Ticino w 2016??
W wiadomości prywatnej chętnie odpowiem na pytania, polecę najlepsze atrakcje low-cost.
Pozdrawiam znad Lago Maggiore!
Moje dwa Światy - Zakopane/Ticino

cab
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: cab » 30 kwie 2016, 20:51

Ciao, oferta nadal aktualna!
Jeśli planujecie wycieczkę do Ticino w 2016 - w wiadomości prywatnej chętnie odpowiem na pytania, polecę najlepsze atrakcje, także low-cost np. noclegi, parkingi, wszystko z cudownym widokiem, etc.
Pozdrawiam i do zobaczenia!
Moje dwa Światy - Zakopane/Ticino

Marek52
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Marek52 » 07 cze 2016, 20:56

cab pisze:Ciao, oferta nadal aktualna!
Jeśli planujecie wycieczkę do Ticino w 2016 - w wiadomości prywatnej chętnie odpowiem na pytania, polecę najlepsze atrakcje, także low-cost np. noclegi, parkingi, wszystko z cudownym widokiem, etc.
Pozdrawiam i do zobaczenia!
Witam być może będę w sierpniu w Tenero-Contra co za tem polecasz by zobaczyć w Ticino powiem że już zwiedziłem Locarno, Ascone, Bellizone, jak i tame Bonda przejechałem przełęcz BernardinoPass

olgajk
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: olgajk » 24 cze 2017, 18:22

Witam,
Wybieramy się 4-osobową rodziną do Szwajcarii po raz pierwszy. Jedziemy z samochodem z 4 rowerami. Chcielibyśmy zobaczyć widoki zapierające dech w piersiach, o których tyle się naczytałam. Pojeździć trochę na rowerach, przejechać się widokowymi trasami samochodowymi. Może podróż Glacier Express lub Berniem? I np na Pilatus? Ale nie mam pojęcia jak to wszystko zaplanować, co warto zobaczyć, gdzie kupić bilety. Aha, mamy świetny namiot i chcielibyśmy nocować na jakichś campingach.
Błagam o pomoc :)
Pozdrawiam

olgajk
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: olgajk » 24 cze 2017, 18:22

Witam,
Wybieramy się 4-osobową rodziną do Szwajcarii po raz pierwszy. Jedziemy z samochodem z 4 rowerami. Chcielibyśmy zobaczyć widoki zapierające dech w piersiach, o których tyle się naczytałam. Pojeździć trochę na rowerach, przejechać się widokowymi trasami samochodowymi. Może podróż Glacier Express lub Berniem? I np na Pilatus? Ale nie mam pojęcia jak to wszystko zaplanować, co warto zobaczyć, gdzie kupić bilety. Aha, mamy świetny namiot i chcielibyśmy nocować na jakichś campingach.
Błagam o pomoc :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kerum
Domownik
Domownik
Kontaktowanie:

Post autor: kerum » 26 cze 2017, 11:42

jest wiele roznych mozliwosci rowerowych, od podjezdzania pod alpejskie przelecze (np. Gotthard) po piekne doliny (np. Lauterbrunnental)
zerknij np. tutaj: http://www.veloland.ch/de/veloland.html

Odpowiedz