zasiłek socjalny

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
wallis
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

zasiłek socjalny

Post autor: wallis » 29 wrz 2009, 14:27

Przeczytałam, że nie można posiadać żadnej nieruchomości nawet za granicą, by móc korzystać z prawa do zasiłku R.M.C.A.S. Próbójąc zgłębić temat dowiedziałam się, że jest pewna suma dotycząca wartości posiadanej nieruchomości poniżej której o zasiłek jednak można wystąpić. Czyli, wolno być właścicielem domku letniskowego ale już nie domu czy mieszkania. Czy orientuje się ktoś czy to prawda i jak brzmi zapis regulujący tę kwestę.

Szwajcar
Bywalec
Bywalec

Re: zasiłek socjalny

Post autor: Szwajcar » 16 cze 2010, 07:11

wallis pisze:Przeczytałam, że nie można posiadać żadnej nieruchomości nawet za granicą, by móc korzystać z prawa do zasiłku R.M.C.A.S. Próbójąc zgłębić temat dowiedziałam się, że jest pewna suma dotycząca wartości posiadanej nieruchomości poniżej której o zasiłek jednak można wystąpić. Czyli, wolno być właścicielem domku letniskowego ale już nie domu czy mieszkania. Czy orientuje się ktoś czy to prawda i jak brzmi zapis regulujący tę kwestę.
Po pierwsze w Szwajcari nie ma prawa o pomocy socjalnej a tym samym zasilku socjalnego. (w odroznieniu od Polski). Jest tylko zalecenie SKOS (SCHWEIZERISCHE KONFERENZ
FÜR SOZIALHILFE) dla gmin aby taka pomoc w szczegolnych wypadkach udzielac. Czyli nie mozna "zadac" pomocy powolujac sie na prawo. W tym zaleceniu SKOS sa wszystkie szczegoly. Jednakze poniewaz to nie jest prawo to szanse o uzyskania pomocy od gminy sa znikome. Poprostu to zalezy od kacyka gminy, ktory moze zgodnie z swoim wyobrazeniem postapic. Z reguly taka pomoc jest nie przyznawana.

Bartek M.
Swojak
Swojak
Gadu: 5045389
Kontaktowanie:

Post autor: Bartek M. » 16 cze 2010, 13:00

hmmm... to skad ta pomoc dla osob malo zarabiajacych? Na przyklad doplaty do kas chorych, do wydatkow, do mieszkania o ktorych ciagle slysze?

Bartek M.
Wyzej podane informacje sa jedynie moimi domyslami na podstawie poczynionych obserwacji i moga sie roznic od stanu faktycznego
Nie umiem widziec w "nadplaszczyznie" i nie "wiem, kto za tym stoi".

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 16 cze 2010, 13:45

Bartek M. pisze:hmmm... to skad ta pomoc dla osob malo zarabiajacych? Na przyklad doplaty do kas chorych, do wydatkow, do mieszkania o ktorych ciagle slysze?

Bartek M.
z tego pewnie ze tutaj ludziom sie jeszcze chce......

gdzie indziej jak ich nie zmusza batem to nie robia nic... bo im sie nie chce...

taka mala roznica w pojmowaniu spraw tego swiata...

Odpowiedz