Polacy w Szwajcarii

(Forum of Polish Community in Switzerland)
Teraz jest Cz 31 lip 2014 06:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 29 wrz 2009 14:27 
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Gadu: 0
Przeczytałam, że nie można posiadać żadnej nieruchomości nawet za granicą, by móc korzystać z prawa do zasiłku R.M.C.A.S. Próbójąc zgłębić temat dowiedziałam się, że jest pewna suma dotycząca wartości posiadanej nieruchomości poniżej której o zasiłek jednak można wystąpić. Czyli, wolno być właścicielem domku letniskowego ale już nie domu czy mieszkania. Czy orientuje się ktoś czy to prawda i jak brzmi zapis regulujący tę kwestę.

PostNapisane: Śr 16 cze 2010 07:11 
Bywalec
Bywalec

wallis napisał(a):
Przeczytałam, że nie można posiadać żadnej nieruchomości nawet za granicą, by móc korzystać z prawa do zasiłku R.M.C.A.S. Próbójąc zgłębić temat dowiedziałam się, że jest pewna suma dotycząca wartości posiadanej nieruchomości poniżej której o zasiłek jednak można wystąpić. Czyli, wolno być właścicielem domku letniskowego ale już nie domu czy mieszkania. Czy orientuje się ktoś czy to prawda i jak brzmi zapis regulujący tę kwestę.

Po pierwsze w Szwajcari nie ma prawa o pomocy socjalnej a tym samym zasilku socjalnego. (w odroznieniu od Polski). Jest tylko zalecenie SKOS (SCHWEIZERISCHE KONFERENZ
FÜR SOZIALHILFE) dla gmin aby taka pomoc w szczegolnych wypadkach udzielac. Czyli nie mozna "zadac" pomocy powolujac sie na prawo. W tym zaleceniu SKOS sa wszystkie szczegoly. Jednakze poniewaz to nie jest prawo to szanse o uzyskania pomocy od gminy sa znikome. Poprostu to zalezy od kacyka gminy, ktory moze zgodnie z swoim wyobrazeniem postapic. Z reguly taka pomoc jest nie przyznawana.

PostNapisane: Śr 16 cze 2010 13:00 
Swojak
Swojak

Gadu: 5045389
hmmm... to skad ta pomoc dla osob malo zarabiajacych? Na przyklad doplaty do kas chorych, do wydatkow, do mieszkania o ktorych ciagle slysze?

Bartek M.

PostNapisane: Śr 16 cze 2010 13:45 
Swojak
Swojak

Gadu: 0
Bartek M. napisał(a):
hmmm... to skad ta pomoc dla osob malo zarabiajacych? Na przyklad doplaty do kas chorych, do wydatkow, do mieszkania o ktorych ciagle slysze?

Bartek M.

z tego pewnie ze tutaj ludziom sie jeszcze chce......

gdzie indziej jak ich nie zmusza batem to nie robia nic... bo im sie nie chce...

taka mala roznica w pojmowaniu spraw tego swiata...

Strefa czasowa: UTC + 1