Lekko uszczerbiony dowód osobisty- co robić

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Alicja91
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Lekko uszczerbiony dowód osobisty- co robić

Post autor: Alicja91 » 11 gru 2017, 17:43

Witam forumowiczów,

moja sytuacja wyglada następująco. Dzisiaj w banku w Polsce Pani w okienku zwróciła mi uwagę, że mam uszczerbiony dowód osobisty i przyjęła go w drodze wyjątku. Nie mam ważnego paszportu, a za 5 dni mam wykupiony bilet do Szwajcarii. Nie wiem jak potraktują mnie celnicy na granicy. Uszczerbek ten jest leciutki, w prawym górnym rogu, nie wpływa w żaden sposób na czytelność dowodu. Dzwoniłam do ambasady, ale średnio się dogadałam z angielsko-języcznym urzędnikiem. Pytał czy mam pozwolenie na pobyt, nie mam, ale powiedziałam że mam już podpisany kontrakt, zaczynający się w połowie grudnia. Urzędnik ten stwierdził, ze nie powinno być kłopotu. Wyjazd mam za 5 dni stad moja panika. Wyrabianie dowodu trwa w Polsce do miesiąca, a jeśli nie pojawię się w pracy w okresie świątecznym to mogę stracić pracę. Czy miał ktoś podobny problem? Co robią celnicy jeśli, mnie nie wpuuszczą do Szwajcarii, zostawiają przy autostradzie? Będę bardzo wdzieczna za jakiekolwiek opinie i porady. Pozdrawiam

DoraZH
Domownik
Domownik
Gadu: 0

Re: Lekko uszczerbiony dowód osobisty- co robić

Post autor: DoraZH » 11 gru 2017, 21:57

Szwajcarzy sa pragmatyczni, nie sadze zeby lekki uszczerbek byl jakim kolwiek klopotem. Tak ze sie wyluzuj, przed swietami sie bardzie interesuja szmoglowanie miesa, papierosow, alkoholu itp niz lekko zniszczonym dowodem osobistym.

Alicja91
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Re: Lekko uszczerbiony dowód osobisty- co robić

Post autor: Alicja91 » 12 gru 2017, 18:57

Dziękuję za odpowiedź:) Trochę się uspokoiłam.

Odpowiedz