KRANKENKASSE POMOCY!

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
ancza1989
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

KRANKENKASSE POMOCY!

Post autor: ancza1989 » 17 lis 2017, 12:52

Witam serdecznie.

Czy ktoś z WAS ma swoją Krankenkasse w Groupe Mutuel , profil Prima TEL?
Albo czy ktoś zna się na ubezpieczeniach w Szwajcarii ale chodzi mi o tą konkretnie Krankenkasse. Mam mega problem i nie wiem jak go rozwiązać, proszę o informację jeśli ktoś zna osobę która zajmuje się właśnie ubezpieczeniami z tej konkretnie ubezpieczalni to proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Ania

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak
Gadu: 0

Re: KRANKENKASSE POMOCY!

Post autor: godzilla » 17 lis 2017, 13:10

a jakos tak konkretniej, bez podawania danych osobowych?

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 17 lis 2017, 18:36

ancza1989 pisze:
17 lis 2017, 12:52
Witam serdecznie.

Czy ktoś z WAS ma swoją Krankenkasse w Groupe Mutuel , profil Prima TEL?
Albo czy ktoś zna się na ubezpieczeniach w Szwajcarii ale chodzi mi o tą konkretnie Krankenkasse. Mam mega problem i nie wiem jak go rozwiązać, proszę o informację jeśli ktoś zna osobę która zajmuje się właśnie ubezpieczeniami z tej konkretnie ubezpieczalni to proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Ania
Witaj Aniu. :D
Zastanow sie. Jesli ktos zajmuje sie ubezpieczeniami z tej konkretnie Krankenkasse nie bedzie sobie strzelal w stope i Ci pomagal w bojach ze zrodlem dochodow. :( :( Jak napisal Szanowny przedmowca, nikt Ci nie pomoze bez blizszej znajomosci tematu. A ku przestrodze dla innych link ponizej.

https://www.comparis.ch/community/de/ve ... upe-mutuel

Pozdr. :D

Awatar użytkownika
AniaL
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: AniaL » 21 lis 2017, 17:42

Mam pytanie ...okazalo sie przy kontrolnym badaniu w pl ze mam nowotwor...zwolnienieL4 ...jak mam zalatwic formalnosci w Szwajc pracuje na 100%.czy jest ono akceptowane ? ...prosze o pomoc

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 21 lis 2017, 19:21

AniaL pisze:
21 lis 2017, 17:42
Mam pytanie ...okazalo sie przy kontrolnym badaniu w pl ze mam nowotwor...zwolnienieL4 ...jak mam zalatwic formalnosci w Szwajc pracuje na 100%.czy jest ono akceptowane ? ...prosze o pomoc
Witaj.
Z tym akceptowaniem zwolnienia moze byc roznie. Najlepszym wyjsciem w Twojej sytuacji byloby sie jak najszybciej na takie badanie zglosic do lekarza w Szwajcarii i rozpoczac leczenie, wystepujac jednoczesnie z prosba do Krankenkasse i ubezpieczyciela dniowek chorobowych o zgode na leczenie w Polsce, jesli tak wolisz.
Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia.

jasiu_1988
Domownik
Domownik
Kontaktowanie:

Post autor: jasiu_1988 » 11 lut 2018, 20:24

W wielu przypadkach udało mi się już rozwiązać wiele sytuacji problematycznych związanych z różnymi Ubezpieczycielami. Niestety w wielu przypadkach Ubezpieczyciel nie będzie skłonny do ustępstw . Warto zawsze sprawdzać jakość ubezpieczenia przed jego wyborem posiłkując się statystykami, wtedy będziemy mieli mniej niemiłych niespodzianek:

http://ubezpieczenia-szwajcaria.pl/2018 ... zwajcarii/

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 16 lut 2018, 11:37

Groupe M...uel w ostatnich latach polknela pare kas chorych...
Aktualnie to sa te kasy:
Avenir
Easy Sana
Hermes
Mutuel
Panorama
Philos
SKBH
Supra 1846
Universa

a byc moze jest ich jeszcze wiecej... sa oszczedni w placeniu za leczenie... czy sa najtansi?
???????

Odpowiedz