Wazne na wczoraj!!!

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
piotrekGRD
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Wazne na wczoraj!!!

Post autor: piotrekGRD » 30 paź 2017, 17:19

Witam. Mam pewien problem, otoz :
Kolega bierze zasilek w norwegii. A chce przyjechac na ok 1 miesiac do pracy w szwajcarii. Pierwszy raz. Wiadomo, ze pierwsze 3 miesiace mozna pracowac, ze tak powiem "na luzie" ale mimo wszystko bedzie to gdzies zgloszone. Chodzi o to, ze nie chcemy przerywac zasilku i zeby nie poszly jakiekolwiek papiery do Pl ze pracowal w szwajcarii. Moze spokojnie przyjechac i popracowac te pare tyg czy to nie przejdzie bez "echa" poza swiss. Dziekuje za szybkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik
Gadu: 7316141

Re: Wazne na wczoraj!!!

Post autor: wojtek/rheinfelden » 30 paź 2017, 18:55

Nawet nie potrafisz sklecic paru zdac co by sie przysłowiowej kupy trzymaly...,
Po pierwsze jaki zasilek w tej Norwegii pobiera
Po drugie co maja te Swiss'y do Polski wysylac jakie papiery.
Tzn w miere prostym jezyku jak poleciec w ch..ja zeby miec dwa dochody i zeby nikt sie nie dowiedzial tak ?
People for Process Automation

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent
Gadu: 0

Re: Wazne na wczoraj!!!

Post autor: bogwar » 31 paź 2017, 20:10

wojtek/rheinfelden pisze:
30 paź 2017, 18:55
Nawet nie potrafisz sklecic paru zdac co by sie przysłowiowej kupy trzymaly...,
Po pierwsze jaki zasilek w tej Norwegii pobiera
Po drugie co maja te Swiss'y do Polski wysylac jakie papiery.
Tzn w miere prostym jezyku jak poleciec w ch..ja zeby miec dwa dochody i zeby nikt sie nie dowiedzial tak ?
Wojtek, do k...y nedzy, kultury troche. :evil:
To porzadne forum i tu sie..........az takich dosadnych form nie powinno uzywac. :evil: Nawet ja, taki prostak tego nie robie. :lol: :lol: :lol: :lol:
Przyznam jednak, ze napisales zwiezle i przejrzyscie. :wink: :D :lol:
A swoja droga, jak kilka kropek moze oszukac cenzure. :lol: :lol: :lol: :lol:
Czemu tego nie robili w PRLu ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Przypominam jednak wszem i wobec, ze to jest moj osobisty, prywatny i jednoosobowy patent,
bogwar pisze:
19 lut 2017, 23:27
Bo wystarczy wykropkowc,
zeby sobie pofolgowac.
ktory chyba zglosze w Urzedzie Patentowym. I jak ktos go odkupi, nie bede musial juz pracowac, :) :) zajmujac sie......,.no wlasnie.....czym ? :( :( :( :lol: :lol:

Odpowiedz