zwolnienie chorobowe

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
michelka
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

zwolnienie chorobowe

Post autor: michelka » 27 paź 2017, 17:17

Witam wszystkich,

Jestem na zwolnieniu chorobowym od wtorku. I mam pytanie: czy osoby z ressources humaines moga do mnie wydzwaniac zeby zapytac jak sie czuje, czy jestem zmuszona odebrac telefon. Pozatym tu gdzie pracuje juz od 3 dnia nieobecnosci w pracy wydzaniaja do mnie jacys z programu ktory zajmuje sie nieobecosciami w pracy ale to nie sa z assurance maladie -perte gain. Wiec nie wiem o co im chodzi i narazie nie odebralam telefonu.
Czy oni maja prawo wydzwaniac tak do kogos i sprawdzac czy sie jest chorym czy nie.

Dodam ze pracuje juz 3 lata i dopiero jest to moje pierwsze chorobowe.
prosze poradzcie?
dzieki z gory. michelka

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Re: zwolnienie chorobowe

Post autor: bogwar » 27 paź 2017, 21:25

michelka pisze:
27 paź 2017, 17:17
Witam wszystkich,

Jestem na zwolnieniu chorobowym od wtorku. I mam pytanie: czy osoby z ressources humaines moga do mnie wydzwaniac zeby zapytac jak sie czuje, czy jestem zmuszona odebrac telefon. Pozatym tu gdzie pracuje juz od 3 dnia nieobecnosci w pracy wydzaniaja do mnie jacys z programu ktory zajmuje sie nieobecosciami w pracy ale to nie sa z assurance maladie -perte gain. Wiec nie wiem o co im chodzi i narazie nie odebralam telefonu.
Czy oni maja prawo wydzwaniac tak do kogos i sprawdzac czy sie jest chorym czy nie.

Dodam ze pracuje juz 3 lata i dopiero jest to moje pierwsze chorobowe.
prosze poradzcie?
dzieki z gory. michelka
Witam Ciebie. :D
Czemu sie irytujesz, zamiast sie cieszyc, ze tak dbaja o Twoje zdrowie i sie o Ciebie martwia ? :mrgreen:
Przeciez nikt im nie zabroni wykonac telefonu w trosce o Twoje zdrowie ( oczywiscie cel ich kontaktu jest zgola inny, ale oficjalnie, jak sama piszesz martwia sie o Ciebie :mrgreen: ), tak samo, jak nikt Cie nie zmusi do odebrania takiego polaczenia. Byc moze, jesli nie odbierzesz kilku polaczen, przyjda z wizyta, martwiac sie, czy czasem nic Ci sie nie stalo. :mrgreen: Zwlaszcza, jesli w zwolnieniu jestes zobowiazania do lezenia w lozku. Nie badz dzieckiem, szukaja po prostu mozliwosci pozbawienia Cie zasilku chorobowego. A sprawdzaja czy np. nie pojechalas sobie na zwolnieniu do Polski.
AHV przeciez zatrudnia detektywow, ktorzy sledza ( zreszta, jak czytalem w gazecie z powodzeniem, bo koszt zatrudnienie detektywow jest niewspolmiernie niski do udowodnionych przypadkow bezzasadnego pobierania renty ) podejrzane przypadki przyznania renty inwalidzkiej, a przeciez wykonanie telefonu jest znacznie tansze. :D :lol:

michelka
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Re: zwolnienie chorobowe

Post autor: michelka » 25 lis 2017, 22:56

Dzieki Bogwar za odzew . naprawde dzieki

Odpowiedz