czy na urlopie zdrowotnym można leczyć się i przebywać w Polsce?

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
britta
Bywalec
Bywalec

czy na urlopie zdrowotnym można leczyć się i przebywać w Polsce?

Post autor: britta » 22 wrz 2017, 15:33

Witam,
mam pytanie,
mój chłopak 2 miesiące temu zachorował, jest w szpitalu. Ma umowę na czas nieokreślony i płacone chorobowe. Mam pytanie -czy jest możliwość pobierania chorobowego tutaj a leczenie się (szpitalnego) w Polsce ? Na okres około dwóch miesięcy, może więcej może mniej
Dziękuję za wszelkie informacje

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent
Gadu: 0

Re: czy na urlopie zdrowotnym można leczyć się i przebywać w Polsce?

Post autor: bogwar » 22 wrz 2017, 19:57

britta pisze:
22 wrz 2017, 15:33
Witam,
mam pytanie,
mój chłopak 2 miesiące temu zachorował, jest w szpitalu. Ma umowę na czas nieokreślony i płacone chorobowe. Mam pytanie -czy jest możliwość pobierania chorobowego tutaj a leczenie się (szpitalnego) w Polsce ? Na okres około dwóch miesięcy, może więcej może mniej
Dziękuję za wszelkie informacje
Witam.
Jesli uzgodni to z ubezpieczycielem dniowek chorobowych i Krankenkassa, to jak najbardziej. Niech napisze wniosek do obu instytucji z uzasadnieniem, ze w Polsce ma rodzine i w zwiazku z tym ma tam lepsze warunki do opieki.
Ja tak zrobilem 3 lata temu, kiedy mialem zaplanowana operacje zwiazana ze zlamaniem nogi rok wczesniej i uzyskalem zgode SUVA bez problemu. SUVA pokryla koszty operacji w Polsce i mysle, ze byla zadowolona, bo tyle co zaplacili, kosztowaloby w Szwajcarii pewnie przygotowanie sali do operacji. :lol: Wprawdzie dotyczylo to SUVA, ale sprobowac zawsze mozna. :D
Zycze szybkiego powrotu do zdrowia Twojemu chlopakowi.
Pozdr.

britta
Bywalec
Bywalec

Post autor: britta » 23 wrz 2017, 01:23

Dziękuję Ci serdecznie Bogwar :)

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 24 wrz 2017, 14:55

britta pisze:
23 wrz 2017, 01:23
Dziękuję Ci serdecznie Bogwar :)
Nie ma za co. :D
Odradzam samowolne, czyli bez zgody wspomnianych instytucji, przeniesienie sie do Polski na czas choroby, bo ubezpieczyciel dniowek chorobowych moze nie uznac zwolnienia od polskiego lekarza ( znam to z relacji kolegow, osobiscie na szczescie mie mam takich doswiadczen ) i tym samym nie wyplaci chorobowego, a Krankenkassa moze odmowic zwrotu kosztow leczenia na podstawie rachunkow z polskiego szpitala czy aptek.
Pozdr. :D

arska
Domownik
Domownik
Kontaktowanie:

Post autor: arska » 26 paź 2017, 16:31

Po operacji tutaj w Szwajcarii bylam 3 mce w Polsce i przechodzilam terapie w Polsce. Wszystko wczesniej bylo ustalone z ubezpieczalnia, ktora wyrazila na to zgode. Wszystkie rachunki za terapie przetlumaczylam i wyslalam do ubezp. Ta przeliczyla to na franki i oddala mi na konto. Zatem jest to mozliwe ale tylko w porozumieniu z ubezpieczalnia. Pozdr

Odpowiedz