Wypłata odszkodowania z ubezpieczenia sprawcy

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Awatar użytkownika
mirus199
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

Wypłata odszkodowania z ubezpieczenia sprawcy

Post autor: mirus199 » 31 sie 2017, 05:39

Witajcie,

czy ktos z szanownych Rodaków ma doświadczenie ze szwajcarskimi ubezpieczeniami samochodowymi? Gościu przerysował mi ostatnio przy cofaniu zderzak(wyłacznie jego wina, do której też przyznał się). Sporzadzono protokół zdarzenia. Ubezpieczenie sprawcy wyceniło szkodę na ponad 1600 Fr(Schlusskalkulation).

I teraz moje pytanie: Jeżeli zdecyduje się nie naprawiać tej szkody w tutejszym warsztacie(Garage) a jedynie wypłacić pieniążki z tej szkody "do reki/ na konto", to na jaką kwotę moge liczyć przy wypłacie. Widzę, że zdania sa tu podzielone. Jedni twierdzą, że bedzie to około 1/3 kwoty wynikajacej z kalkulacji(podobno odejmowane sa od tej kwoty koszty ksiagowania itd), znajomy mechanik uwaza, że bedzie to kwota wynikajaca z kalkulacji końcowej minus jakieś 15%, ubezpieczenie sprawcy(rozmowa telefoniczna) twierdzi, że bedzie to pełna kwota wynikajaca z kalkulacji końcowej(nie mam tego na piśmie).

Czy macie jakieś doswiadczenia w tym temacie? Zależy mi trochę na czasie, tak więc wdzieczny będę za Wasze odpowiedzi/wskazówki.

Pozdro all

Odpowiedz