Mobbing/Dyskryminacja

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Karol24
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

Mobbing/Dyskryminacja

Post autor: Karol24 » 15 lip 2017, 18:57

Ma moze ktos na forum doswiadczenie z instytucjami / firmami zajmujacymi sie doradzaniem osobom mobowanym?
Okolice Zürichu. Chodzi mi o zarowno dobre jak i zle doswiadczenia. Wiadomosci lub szczegoly prosze na prywatne.
Sprawa jest powazna i prosze bez glupich komentarzy. Bede sie staral kazdy powazny post odpowiedziec.
Chodzi nie o mnie lecz o serdecznego kumpla.
Z gory serdeczne dzieki.

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Re: Mobbing/Dyskryminacja

Post autor: bogwar » 22 lip 2017, 00:50

Karol24 pisze:
15 lip 2017, 18:57
Ma moze ktos na forum doswiadczenie z instytucjami / firmami zajmujacymi sie doradzaniem osobom mobowanym?
Okolice Zürichu. Chodzi mi o zarowno dobre jak i zle doswiadczenia. Wiadomosci lub szczegoly prosze na prywatne.
Sprawa jest powazna i prosze bez glupich komentarzy. Bede sie staral kazdy powazny post odpowiedziec.
Chodzi nie o mnie lecz o serdecznego kumpla.
Z gory serdeczne dzieki.
Ja nie pisze glupich komentarzy, bo takie pisza ludzie glupi, a, poki co, sam sie do takich nie zaliczam. :mrgreen:
Zdania jednak sa podzielone, jak zawsze wsrod Polakow, moich kochanych rodakow. :D
Nie wiem, czy ktos Ci odpowiedzial na prywatne, ale ja zaproponuje na panstwowe link ponizej.

https://www.google.ch/search?q=mobbingb ... e&ie=UTF-8

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 21 sie 2017, 07:18

Kodeks pracy definiuje mobbing jako działanie lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko niemu, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu, wywołujące zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Tyle teorii. W praktyce mobbing może przybierać różne formy, nawet wiązać się z wykorzystywaniem seksualnym. Można go doświadczać zarówno ze strony pracodawcy, jak i współpracowników.

Mobbing - plotki, groźby, przemoc
Jak rozpoznać, czy doświadczamy mobbingu? Jeśli jesteśmy ciągle wykluczani ze spotkań pracowników, nie są nam przekazywane najważniejsze informacje, jeśli ciągle wytyka nam się błędy, podważa umiejętności, nieustannie krytykuje się nasze działania zwłaszcza w obecności innych pracowników, jeśli w stosunku do nas kierowane są groźby, pogróżki, poniżające gesty, spojrzenia lub komentarze to oznaka, że doświadczamy mobbingu. Osoba mobbingowana może też być zarzucana bezsensownymi obowiązkami lub pracą szkodliwą dla zdrowia. Może też być nękana telefonicznie, SMS-ami, e-mailami bądź listami.

http://wyborcza.biz/biznes/7,159911,222 ... pracy.html
-------
Każdy trud przynosi zysk, gadulstwo - jedynie straty. (Salomon 925 p.n.e ).... ;-)

michelka
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: michelka » 25 lis 2017, 22:54

witam,
TEz mam taki problem. Tylko ze w syndykacie i prawnik pracy powiedzieli mi ze bez zadnych dowodow w stylu nagrana rozmowa czy sms to nie wiele mozna zrobic. Slowo pracodawcy kontra moje. Naprawde nie wiem jak z nimi walczyc.

Odpowiedz