Quellensteuer : zaświadczenie o braku pracy Żony

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
kamilSwiss
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Quellensteuer : zaświadczenie o braku pracy Żony

Post autor: kamilSwiss » 13 lip 2017, 19:58

Dobry wieczór forumowiczom :)

Przeszukałem forum, lecz nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Pokrótce opiszę moją sytuację :
Pracuję na kontrakcie w Zurichu od początku kwietnia bieżącego roku. W tym czasie moja Żona pracowała w Polsce na umowie o pracę, dlatego przez pierwsze 3 miesiące moj Quellensteuer był liczony z tabelki C (dwoje małżonków pracuje). Żona złożyła odpowiednio wcześniej wypowiedzenie z pracy i od 1 sierpnia nie będzie pobierała wynagrodzenia w PL - przeprowadza się do mnie.
Pytanie:
1) Jakie zaświadczenie potwierdzające brak pracy w PL musi pobrać moja Żona aby mój Quellensteuer był liczony z tabelki B (jedna osoba pracująca)?
2) Czy jeżeli Żona zarejestruje się w PL jako bezrobotna(będzie pobierała kilkaset zł zasiłku dla bezrobotnych), to mój Quellensteuer będzie wciąż liczony według tabelki C ? Jeżeli tak, to gra nie warta świeczki.

Proszę o poradę, ponieważ różnica w podatku Quellensteuer pomiędzy tabelką B i C jest dosyć spora :)

Pozdrawiam,
Kamil

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent
Gadu: 0

Re: Quellensteuer : zaświadczenie o braku pracy Żony

Post autor: bogwar » 22 lip 2017, 17:38

kamilSwiss pisze:
13 lip 2017, 19:58
Dobry wieczór forumowiczom :)

Przeszukałem forum, lecz nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Pokrótce opiszę moją sytuację :
Pracuję na kontrakcie w Zurichu od początku kwietnia bieżącego roku. W tym czasie moja Żona pracowała w Polsce na umowie o pracę, dlatego przez pierwsze 3 miesiące moj Quellensteuer był liczony z tabelki C (dwoje małżonków pracuje). Żona złożyła odpowiednio wcześniej wypowiedzenie z pracy i od 1 sierpnia nie będzie pobierała wynagrodzenia w PL - przeprowadza się do mnie.
Pytanie:
1) Jakie zaświadczenie potwierdzające brak pracy w PL musi pobrać moja Żona aby mój Quellensteuer był liczony z tabelki B (jedna osoba pracująca)?
2) Czy jeżeli Żona zarejestruje się w PL jako bezrobotna(będzie pobierała kilkaset zł zasiłku dla bezrobotnych), to mój Quellensteuer będzie wciąż liczony według tabelki C ? Jeżeli tak, to gra nie warta świeczki.

Proszę o poradę, ponieważ różnica w podatku Quellensteuer pomiędzy tabelką B i C jest dosyć spora :)

Pozdrawiam,
Kamil
Witaj.
Przeciez sam sobie odpowiedziales na oba pytania. :D
Jesli zona sie zarejestruje jako osoba bezrobotna, to logiczne jest, ze nie pracuje. Czyz nie ? Przedstawiasz wiec przetlumaczona kopie rejestracji swojej zony w posredniaku w Polsce swojemu pracodawcy z prosba o zmiane tabeli opodatkowania i ewentualna korekte od momentu rejestracji zony.
A skoro zona nie pracuje, to logiczne, ze maja Cie opodatkowac z tabeli B.
Czy to jest takie skomplikowane ? :D
Pozdr.

Odpowiedz