Bezpłatne porady prawne.

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Awatar użytkownika
Kingu
Rezydent
Rezydent
Gadu: 0

Bezpłatne porady prawne.

Post autor: Kingu » 04 sty 2014, 00:35

Podaję informację za stroną polskiej ambasady w Bernie.

Pani Alina de Limoges, prawnik, będzie w każdą środę od 9.00 do 17.00 udzielać bezpłatnych porad w dziedzinie prawa pracy, pobytu i spraw rodzinnych.
Biuro Pani de Limoges mieści się przy Hess-Strasse 43, 3097 Liebefeld k. Berna.
Telefon kontaktowy dla interesantów 078 842 11 72.

http://www.berno.msz.gov.pl/pl/informac ... dy_prawne/
Pępek Wszechświata

Awatar użytkownika
Kristofer
Rezydent
Rezydent

Re: Bezpłatne porady prawne.

Post autor: Kristofer » 05 sty 2014, 10:00

interesujące
...nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

Awatar użytkownika
Kristofer
Rezydent
Rezydent

Post autor: Kristofer » 08 sty 2014, 09:51

mozna prosic o szczegóły?
...nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

Mientek
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Mientek » 08 sty 2014, 13:29

Dołączam się do prośby.

Awatar użytkownika
dunka
Rezydent
Rezydent

Post autor: dunka » 08 sty 2014, 18:56

Przeciez Kingu podal w swoim poscie wszystkie mozliwe szczegoly - imie, nazwisko, adres i telefon, wlacznie ze zrodlem informacji...

DarkAngel
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: DarkAngel » 22 lut 2014, 20:12

juz nie ma bezpłatnych porad prawnych... ambasada nie przedłuzyla póki co

renta
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: renta » 02 mar 2014, 09:44

no wlasnie dlatego pytam,
sama sobie grzebie w tych prawach tylko troche zaczena mi byc cieszko bo ja po niemieckua oni po franusku i tak sobie korespondujemy ,dodatkowo za karzdym zarem mi doradzaja wziac prawika,juz mialm i w zasadzie nic nie zrobil tylko pokomplikowal .
Potrzebuje taka osobe co byla przy konsulacie zeby sie upewnic czy dobrze interpretuje.

Jakby ktos mial wiesci o takiej osobie i mowie najlepiej pochodzenia polskiego.

Awatar użytkownika
chlodnica
Domownik
Domownik

Post autor: chlodnica » 02 mar 2014, 11:36

renta,możesz się bardziej przyłożyć do ortografii? :wink:

renta
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: renta » 03 mar 2014, 09:51

oj sie czepiasz..

wastenrod
Domownik
Domownik
Gadu: 4634959

Post autor: wastenrod » 28 kwie 2014, 19:28

Uważajcie na tą Panią korzystałem z kolegami z jej usług gdyż pracodawca nie wypłacił nam pieniędzy mówiła że sprawę zgłasza już do sądu i sąd będzie się tym zajmował gdyż nie załatwiła nic i co trochę wysyłała rachunek do zapłaty.Lepiej dołożyć i wziąć uczciwego prawnika szwajcarskiego

cynamon
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: cynamon » 02 cze 2014, 15:54

nie ma nic za darmo!i nie ma nic obrzydliwie tanio......lepiej zakceptowac inaczej bedzie drogo, bardzo drogo!

Awatar użytkownika
Boro_IT
Bywalec
Bywalec

Post autor: Boro_IT » 12 wrz 2014, 15:57

Witam ,

Pomoc Ambasady w CH to powiem Wam Śmiech na sali !

MMM
Bywalec
Bywalec

Post autor: MMM » 27 kwie 2015, 07:50

Witam,
mój mąż od kilku miesięcy pracuje w Szwajcarii, nie zna dobrze języka niemieckiego. Od jakiegoś czasu zaczął mieć problemy z pracodawcą a dokładniej w naliczaniem i wypłacaniem wynagrodzenia. Chciałby skonsultować te problemy z prawnikiem. Czy ktoś mógłby podać namiary na dobrego prawnika w okolicach Zurich, który świadczy usługi w języku polskim za rozsądne pieniądze. Sprawa jest dość pilna. Bardzo proszę o pomoc

Awatar użytkownika
kylu
Domownik
Domownik

Post autor: kylu » 26 sty 2017, 21:23

P.Alina udziela w środy darmowych porad,aktualnie korzystam z jej usług jak sprawa dojdzie do końca to napiszę jak poszło i czy dobrze wykonuje swoją pracę pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylu
Domownik
Domownik

Post autor: kylu » 27 lut 2017, 14:08

Tak jak pisałem wyżej podzielę się opinią o P.Alinie I niestety nie mam dobrych wiadomości skasowala 700chf ,a nic nie odzyskalem,a co najgorsze gdy miała wysłać pismo do sądu nie wysłała, mimo podwójnych ustaleń!!!!!!! i dodatkowo przedłuża I wysyła kolejne pisma,które nic nie wnoszą do sprawy ,a na końcu zaś rachunek ,człowiek nie jest sam w stanie tego ogarnąć ,a ta pani jedynie niestety naciaga na kasę pozd

Awatar użytkownika
kylu
Domownik
Domownik

Post autor: kylu » 07 mar 2017, 12:25

Tak jak pisałem wyżej ,,, przestrzegam wszystkich prze skorzystaniem z usług tej pani,,,,pseudo adwokatki,,,,, wystawiła mi końców rachunek na 1500 chf ,a nie odzyskaniem nic,,,, na pierwszym spotkaniu ustaliliśmy zadania do sądu ,,,,ale tego nie zrobiła tylko przez półtora miesiąca wysłała listy: co nie wniosły nic do sprawy,,Tak było jak pisał wyżej ,,wanstenrod,, u niej wszystko kosztuje nawet telefon do klienta 30chf za 3 minut rozmowy ,,najzwyczajniej nadciąga Polaków ,,,,korzystacie tylko z darmowych porad ,,,,,,,,nie dajcie się zwieść zapewnieniom ,ze wszystko będzie dobrze proszę się nie martwic,,,,,to są jej częste słowa ,,,i tylko zaliczki i rachunki ,,,,,pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylu
Domownik
Domownik

Post autor: kylu » 07 mar 2017, 16:40

kylu pisze:
07 mar 2017, 12:25
Tak jak pisałem wyżej ,,, przestrzegam wszystkich prze skorzystaniem z usług tej pani,,,,pseudo adwokatki,,,,, wystawiła mi końców rachunek na 1500 chf ,a nie odzyskaniem nic,,,, na pierwszym spotkaniu ustaliliśmy zadania do sądu ,,,,ale tego nie zrobiła tylko przez półtora miesiąca wysłała listy: co nie wniosły nic do sprawy,,Tak było jak pisał wyżej ,,wanstenrod,, u niej wszystko kosztuje nawet telefon do klienta 30chf za 3 minut rozmowy ,,najzwyczajniej nadciąga Polaków ,,,,korzystacie tylko z darmowych porad ,,,,,,,,nie dajcie się zwieść zapewnieniom ,ze wszystko będzie dobrze proszę się nie martwic,,,,,to są jej częste słowa ,,,i tylko zaliczki i rachunki ,,,,,pozdrawiam,,,,,zapomniałem dodać,ze mojej sprawy nie zakończyła wciąż się zmagam z szefem,ale końcowy rachunek wystawiła ,,

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 07 mar 2017, 18:12

kylu pisze:
07 mar 2017, 16:40
Tak jak pisałem wyżej ,,, przestrzegam wszystkich prze skorzystaniem z usług tej pani,,,,pseudo adwokatki,,,,, wystawiła mi końców rachunek na 1500 chf ,a nie odzyskaniem nic,,,, na pierwszym spotkaniu ustaliliśmy zadania do sądu ,,,,ale tego nie zrobiła tylko przez półtora miesiąca wysłała listy: co nie wniosły nic do sprawy,,Tak było jak pisał wyżej ,,wanstenrod,, u niej wszystko kosztuje nawet telefon do klienta 30chf za 3 minut rozmowy ,,najzwyczajniej nadciąga Polaków ,,,,korzystacie tylko z darmowych porad ,,,,,,,,nie dajcie się zwieść zapewnieniom ,ze wszystko będzie dobrze proszę się nie martwic,,,,,to są jej częste słowa ,,,i tylko zaliczki i rachunki ,,,,,pozdrawiam,,,,,zapomniałem dodać,ze mojej sprawy nie zakończyła wciąż się zmagam z szefem,ale końcowy rachunek wystawiła ,,
A o co Ty sie z tym szefem tak zmagasz ?

Awatar użytkownika
kylu
Domownik
Domownik

Post autor: kylu » 07 mar 2017, 22:15

W zeszłym roku w listopadzie miałem operację obu rak i od tego czasu mi nie płaci ,,,zabiera kase z poprzednich lat ,bo coś sobie wyrównuje ,w styczniu mnie zwolnił nie podając przyczyny ,a w papierach bałagan i nie ma osoby co by to ogarnęła,,,,ta adwokatka zgarnęła kasę ,a sprawy nie dokończyła przez co jest gorzej niż było bo trzeba zapłacić jej rachunek,ciężko opisać cała sytuacje bo to skomplikowane , ze nawet w gemainde łapią się za głowy

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 08 mar 2017, 10:10

Moze sprobuj tutaj.
andrzejdz1 pisze:
28 sty 2017, 06:09
"Instytut..."
Ponieważ widzę kilka zgłoszeń świadczących o trudnościach z dodzwonieniem się na wcześniej wskazany numer telefonu, podaję dodatkowe numery do kontaktu w sprawach trapiących polskich pracowników w Szwajcarii. Oczywiście rozmawiać można w języku polskim. Są to numery: +41 79 479 73 85, +41 77 921 76 12, oraz dla rozmów z Polski +48 50 400 48 56. W sytuacjach gdy potrzebny jest kontakt osobisty, można przyjechać w dowolną sobotę do Dornach na Klostergasse 23 w godzinach 10-ta do 12-ej, gdzie tymczasowo w soboty lokum użycza Dr Stanisław Fortuna.
Oczywiście można też zgłaszać swoje problemy za moim pośrednictwem poprzez priva na forum.
Pragnę jednocześnie potwierdzić, że nie przyjmujemy opłat za udzieloną pomoc, licząc jednocześnie na poważne potraktowanie i zgłaszanie się jedynie z rzeczywistymi problemami. Wszystkich pozdrawiam, Andrzej

Awatar użytkownika
kylu
Domownik
Domownik

Post autor: kylu » 08 mar 2017, 12:58

Tak ,,bogwar,, czytałem ten temat nie dzwoniłem,, bo mój problem może jedynie rozwiązać trybunal ,,,czas biegnie A porady nie rozwiążą problemu ,tylko doraźna pomoc ,,,,,byłem dziś w gemainde bo miałem spotkanie i powiedziałem że jak mi nie pomogą to przyjadę z rodziną i będziemy mieszkać na ulicy ,,,,,i w końcu wziął się szef gemainde za pracę i ruszyl trybunał Social i kinderamt ,a jak nie to oni jakieś środki wypłaca,,,,,,, największy problem to to ,ze tu wszyscy po francusku mówią ja niestety tylko niemiecki,,,,dlatego byłem u tej adwokatki bo ona mówi po francusku i niestety skończyło się to jak pisalem ,,,,,,dziś szef gemainde dzwonił do niej to powiedziała ,że nic nie pomoże bo nie zapłaciłem końcowego rachunku,,,,a rachunek przyszedł zaledwie wczoraj ,,,,,a w środy udziela darmowych porad ogólnie zaś była wrecz chamska ,,,brzmiało to tak jak by klient wyrządził jej jakaś krzywdę ,,,,,dzwoniłem do osoby która ja poleciła i też nie mogła uwierzyć , ze ona Tak postępuje bo ona pracuje przy ambasadzie,,,,,,,,, na ta chwile najlepsza pomoc to ktoś kto gada polsko-francuski nawet dzwoniłem do ,,,,,uni ,,,,ale nie pomoga bo nie jestem członkiem ,,,za tydzień zaś spotkanie w gemainde i niby taka osobę ten kierownik ma sprowadzić ,,,,co będzie ciężko powiedzieć pozdrawiam,

amelii3010
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: amelii3010 » 28 cze 2017, 07:56

Alimenty i rozwod maz jest w Szwajcarii.witam moeszkalam pol roku z mezem w Szwajcari i dziecmi bylam.zameldowana ale po jednych nieporozumieniach maz.kazal mi wrocic do Polski mam.na to swiadka. Odistopada jestem w Polsce. W marcu tego roku maz.nalisal.mi sms ze chce zakonczyc nasze malzenstwo, zalamalam sie chodze do lekarza i biore silne leki, chodze na terapie i moja corka z poprzedniego zwiazku rowniez. Mamy wspolnego synka ma 3lata. Czy moge zalozyc sprawę rozwodowa z jego winy w Szwajcarii i alimenty?jestem od marca na zwolnieniu lekarskim i wiem ze juz do pracy nie mam po co waracac blagam o pomoc.

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 28 cze 2017, 13:24

Amelie.
gorąco polecam
http://www.eporady24.pl/zlozenie_pozwu_ ... ,1557.html

tam też zapytasz online na czacie.

a tutaj o rozwodzie zagranicznym
http://www.infor.pl/prawo/rozwody/rozwo ... racji.html
-------
Każdy trud przynosi zysk, gadulstwo - jedynie straty. (Salomon 925 p.n.e ).... ;-)

Awatar użytkownika
dunka
Rezydent
Rezydent

Post autor: dunka » 28 cze 2017, 16:03

Basiu czy przypadkiem nie bylas w Warszawie na lotnisku w sobote?

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 28 cze 2017, 16:14

odpowiadam na priv.
-------
Każdy trud przynosi zysk, gadulstwo - jedynie straty. (Salomon 925 p.n.e ).... ;-)

Awatar użytkownika
dunka
Rezydent
Rezydent

Post autor: dunka » 28 cze 2017, 16:24

To masz sobowtora :) Pozdrawiam :)

jasiu_1988
Domownik
Domownik
Kontaktowanie:

Post autor: jasiu_1988 » 11 lut 2018, 19:59

Prawo na całym świecie jest skomplikowane, a w szczególności w Szwajcarii , gdzie mamy również prawo i zasady kantonalne , a nawet gminne.

Aby móc pomóc w różnych kwestiach musielibyśmy mieć dziesiątki prawników wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach. Niestety Polacy w Szwajcarii nie mają takiej możliwości.

W wielu przypadkach osób , które się ze mną kontaktowały i którym udało się uzyskać bardzo wiele jest pomoc dzięki ubezpieczeniom prawnym. Gdzie roczny koszt jest przystępny, a pomoc (jeżeli mamy oczywiście do niej prawo- są łamane nasze prawa) ma sens.

W kilku artykułach staram się przybliżyć funkcjonowanie :
http://szwajcaria-finanse.blogspot.ch/

Odpowiedz