Odmowa Niederlassungsbewilligung.

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Jan01
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Gadu: 0

Odmowa Niederlassungsbewilligung.

Post autor: Jan01 » 06 lut 2018, 23:35

Jestem w Szwajcarii juz od listopada 2006 roku. W roku 2015 wystapilem o przyznanie pozwolenia C. Niestety nie spelnilem wymogu pobytu 10lat w Szwajcarii. Oczywiscie prosba zostala odrzucona. Normalnie moglbym wystapic o te pozwolenie z koncem listopada 2016roku. Jednak Urzad Emigracyjny zastrzegl sobie, ze jakiekolwiek wystapienie o pozwolenie C jest mozliwe dopiero po 11 lutym 2018 roku. Wczesniejsze wystapienie o te pozwolenie bedzie odrzucone. Taka data byla na moim ostatnim pozwoleniu B. Bylo to potwierdzone paragrafami itp., oprocz wzmianki o odrzuceniu podania.
Niecale 2 tygodnie temu dostalem pismo w sprawie przedluzenia pozwolenia B. Oczywiscie wystapilem o pozwolenie C.
Niestety zostalo ono ponownie odrzucone z powodu braku zatrudnienia, pobierania zasilku dla bezrobotnych.
Majac te 53 lata nie jest latwo znalesc prace w Szwajcarii. Szukam juz od 14stu miesiecy i niestety bezowocnie.
Mam profil na EURES i stamtad dostaje sporadycznie oferty pracy, w Szwajcarii tylko odmowy. Czy to, ze jestem bezrobotny i pobieram zasilek dla bezrobotnych moze byc prawna przyczyna odmowy przyznania pozwolenia C? Ta odmowa nie jest potwierdzona jakimkolwiek paragrafem, przepisem itp.
Czy moze mi tutaj ktos cos poradzic? Czy jest to prawna decyzja czy raczej naciagane ze strony Migrationsamtu...?
Odwolac sie moge w ciagu 10 dni. Bede wdzieczny za jakakolwiek odpowiedz.
Pozdrawiam Janusz

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Re: Odmowa Niederlassungsbewilligung.

Post autor: godzilla » 07 lut 2018, 11:39

oczywiscie ze jest to "prawna" decyzja... nie masz zatrudnienia, wiec generujesz koszty dla tych co placa podatki... dopoki nie dostaniesz jakiegos stalego zatrudnienia to nie widze specjalnych szans na C a bralbym tez pod uwage cofniecie lub zakonczenie pozwolenia typu B... coz, zycie w Szwajcarii to nie jebajka, jak to mowia...

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 07 lut 2018, 19:18

Jan01 pisze:
06 lut 2018, 23:35
Jestem w Szwajcarii juz od listopada 2006 roku. W roku 2015 wystapilem o przyznanie pozwolenia C. Niestety nie spelnilem wymogu pobytu 10lat w Szwajcarii. Oczywiscie prosba zostala odrzucona. Normalnie moglbym wystapic o te pozwolenie z koncem listopada 2016roku. Jednak Urzad Emigracyjny zastrzegl sobie, ze jakiekolwiek wystapienie o pozwolenie C jest mozliwe dopiero po 11 lutym 2018 roku. Wczesniejsze wystapienie o te pozwolenie bedzie odrzucone. Taka data byla na moim ostatnim pozwoleniu B. Bylo to potwierdzone paragrafami itp., oprocz wzmianki o odrzuceniu podania.
Niecale 2 tygodnie temu dostalem pismo w sprawie przedluzenia pozwolenia B. Oczywiscie wystapilem o pozwolenie C.
Niestety zostalo ono ponownie odrzucone z powodu braku zatrudnienia, pobierania zasilku dla bezrobotnych.
Majac te 53 lata nie jest latwo znalesc prace w Szwajcarii. Szukam juz od 14stu miesiecy i niestety bezowocnie.
Mam profil na EURES i stamtad dostaje sporadycznie oferty pracy, w Szwajcarii tylko odmowy. Czy to, ze jestem bezrobotny i pobieram zasilek dla bezrobotnych moze byc prawna przyczyna odmowy przyznania pozwolenia C? Ta odmowa nie jest potwierdzona jakimkolwiek paragrafem, przepisem itp.
Czy moze mi tutaj ktos cos poradzic? Czy jest to prawna decyzja czy raczej naciagane ze strony Migrationsamtu...?
Odwolac sie moge w ciagu 10 dni. Bede wdzieczny za jakakolwiek odpowiedz.
Pozdrawiam Janusz
Bedac bezrobotnym w momencie skladania wniosku w Twoim kantonie nie masz najmniejszych szans na uzyskanie pozwolenia C i szkoda nawet sie odwolywac. :( Przeczytaj ponizszy link, a szczegolnie przedostatni warunek konieczny przy ubieganiu sie o pozwolenie C po kliknieciu
Voraussetzungen Niederlassungsbewilligung

https://ma.zh.ch/internet/sicherheitsdi ... igung.html

A swoja droga dziwne, ze przez 14 miesiecy nie znalazles zadnej pracy. Albo masz jakis strasznie niszowy zawod, albo musiales strasznie narozrabiac w ostatnich miejscach pracy. Bo, jesli masz zawod budowlany i nie znalazles przez taki czas pracy, to ........, lepiej niech to zostanie w domyslach. :mrgreen: W zeszlym roku w sezonie nie bylo najmniejszego problemu z praca na budowie w kantonie Bern. Pracowalem z gosciem ( Szwajcarem ) ktory sie do niczego prawie nie nadawal, a znalazl prace i jeszcze dostal 37,10 CHF/godz. W kazdym razie tak twierdzil. Sam co 2, 3 tygodnie dostawalem telefony z roznych biur posrednictwa, ktore mialy moje dokumenty, z pytaniem, czy mam prace. Nie sadze zeby w kantonie Zurych bylo gorzej. Pisze o pracy w zawodzie elektromontera, ale zawsze mozna sie zatrudnic jako pomocnik za troche mniejsze stawki, a za to bez kierunkowego wyksztalcenia. Nie wiem wiec na czym polega Twoj sekret pozostawania bez pracy. :( Bo z pewnoscia nie jest to wiek. Moze on byc pewna przeszkoda w znalezieniu zatrudnienia na stale ( ale cuda tez sie zdarzaja :D :wink: ), ale ze znalezieniem pracy tymczasowej przez biuro posrednictwa nie stanowi problemu. Zwlaszcza siedzac 12 lat w Szwajcarii. :shock: :shock: :shock: :shock:

Jan01
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Jan01 » 07 lut 2018, 20:55

W moim przypadku to jedynie Migrationsamt moze mi zarzucic brak pracy. Jednak skoro faktycznie mam tylko odmowy, to ja juz raczej na to nic nie moge poradzic. Zreszta mam tu stale jakies problemy, to z Krankenkasse,to z Rechschutzversicherung tez odmowa, z mieszkaniem (zamiana w tej samej klatce schodowej dopiero po 10 latach a bylo juz kilka mieszkan wolnych). Mialem prawo i spelnialem wszystkie wymogi po tych 10 latach w roku 2016 ale zostalo mi to zastrzezone (przesuniete) do 2018 roku...Widocznie nie jest ten kraj dla mnie. Jesli chodzi o prace nie jestem po branzy budowlanej i jak to w Szwajcarii to raczej trzeba miec jakies doswiadczenia, nawet na pomocnika. Szukam cos w logistyce, przy produkcji itp. ale uwazam, ze wiek jest przeszkoda i oczywiscie brak EFZ... Biura pracy...tak ostatnio mialem oferte pracy, raz w tygodniu za 21frankow a aktualnie dostalem prace do 17 lutego i stawka juz troche lepsza. Mam tez tutaj post w sprawie pracy i to juz od roku ale bez powodzenia. Pracowalem 5 lat w Orell Füssli "£" gdybym cos tam narozrabial to wylecialbym od razu... Dziekuje za informacje Bogwar i Godzilla. Pozdrawiam J.

Jan01
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Jan01 » 07 lut 2018, 20:55

W moim przypadku to jedynie Migrationsamt moze mi zarzucic brak pracy. Jednak skoro faktycznie mam tylko odmowy, to ja juz raczej na to nic nie moge poradzic. Zreszta mam tu stale jakies problemy, to z Krankenkasse,to z Rechschutzversicherung tez odmowa, z mieszkaniem (zamiana w tej samej klatce schodowej dopiero po 10 latach a bylo juz kilka mieszkan wolnych). Mialem prawo i spelnialem wszystkie wymogi po tych 10 latach w roku 2016 ale zostalo mi to zastrzezone (przesuniete) do 2018 roku...Widocznie nie jest ten kraj dla mnie. Jesli chodzi o prace nie jestem po branzy budowlanej i jak to w Szwajcarii to raczej trzeba miec jakies doswiadczenia, nawet na pomocnika. Szukam cos w logistyce, przy produkcji itp. ale uwazam, ze wiek jest przeszkoda i oczywiscie brak EFZ... Biura pracy...tak ostatnio mialem oferte pracy, raz w tygodniu za 21frankow a aktualnie dostalem prace do 17 lutego i stawka juz troche lepsza. Mam tez tutaj post w sprawie pracy i to juz od roku ale bez powodzenia. Pracowalem 5 lat w Orell Füssli "£" gdybym cos tam narozrabial to wylecialbym od razu... Dziekuje za informacje Bogwar i Godzilla. Pozdrawiam J.

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 07 lut 2018, 21:39

Jan01 pisze:
07 lut 2018, 20:55
Migrationsamt nie moze Ci zarzucic braku pracy, tylko odmawia Ci wydania pozwolenia C zgodnie z przepisami kantonu Zurich. To, ze spelniales warunki konieczne, nie znaczy, ze miales bezwarunkowe prawo do pozwolenia C i Migrationsamt musial Ci wydac to pozwolenie. Takie zasady obowiazuja dla pozwolen L i B, bo ich wydanie jest uregulowane w umowie o swobodnym przeplywie osob miedzy UE i Szwajcaria. Na temat pozwolen C w tej umowie nic nie ma i dlatego dla krajow unijnych ( poza 17 krajami UE 17, ktore maja ze Szwajcaria podpisane w tym temacie oddzielne umowy i ich obywatele C moga dostac juz po 5 latach pobytu ) obowiazuja tu przepisy ustawy o obcokrajowcach w ogole ( AuG ) i rozporzadzenia do tej ustawy. A w tych aktach prawnych sa tylko ogolne warunki konieczne do, tak naprawde, rozpatrzenia wniosku o pozwolenie C a nie obowiazku jego wydania. Mowi o tym art. 34 AuG, link ponizej.

https://www.admin.ch/opc/de/classified- ... index.html

W uzasadninych przypadkach mozna je uzyskac wczesniej, ale 10letni pobyt i pozostale warunki nie obliguja Migrationsamtu do wydania takiego pozwolenia. Tak naprawde, po spelnienieu warunkow z ustawy, reszta zalezy od widzimisie Migrationsamtu, a w zasadzie pewnie od nastawienia i humoru urzednika opracowujacego wniosek.
A probowales sie zatrudnic jako pomocnik elektryka, murarza, gipsiarza, czy tez w innym zawodzie budowlanym, poprzez biuro posrednictwa pracy ? Dopiero jak sprobujesz w ilus tam biurach i w sezonie nie dostaniesz pracy, bedziesz mogl powiedziec, ze tej pracy nie ma. :( Jest wiele robot na budowie, do ktorych nie potrzeba zadnego doswiadczenia tylko checi do pracy i glowy na karku, czyli umiejetnosci logicznego myslenia. Zycze powodzenia w staraniach i wiekszej sily przebicia.
Pozdr.

Jan01
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Jan01 » 08 lut 2018, 20:48

Mam nadzieje, ze wkrotce jakos troche sie pouklada. W sumie z pozwoleniem B tez mozna zyc... Wazna jest praca a tu zapowiada sie coraz lepiej. Trzeba po prostu wiecej ich nachodzic i w koncu
cos tam zalatwia pod warunkiem, ze faktycznie beda chcieli. ;-) Dzieki i pozdrawiam J.

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 08 lut 2018, 21:38

Jan01 pisze:
08 lut 2018, 20:48
Mam nadzieje, ze wkrotce jakos troche sie pouklada. W sumie z pozwoleniem B tez mozna zyc... Wazna jest praca a tu zapowiada sie coraz lepiej. Trzeba po prostu wiecej ich nachodzic i w koncu
cos tam zalatwia
pod warunkiem, ze faktycznie beda chcieli. ;-) Dzieki i pozdrawiam J.
Dokladnie tak. :D Wreszcie zamiast biadolic, zaczynasz glowkowac. Tak trzymaj.
W sezonie z pewnoscia beda chcieli, bo z kazdej Twojej godziny pracy maja swoja dzialke, a zapotrzebowanie jest duze i wczesniej czy pozniej gdzies Cie wcisna ( chocby dla swietego spokoju :lol: ). I badz w pracy dokladny, a wczesniej czy pozniej ktos to doceni. Ja wychodze z zalozenia, ze pozniej nikt nie pamieta ile czasu trwalo zrobienie czegos, za to jak jest zrobione, bedzie widac cale lata ( albo i dziesieciolecia :lol: ). Oczywiscie wszystko, co sie robi, najpierw musi dzialac, ale zaraz potem, dobrze wygladac. W moim przypadku to sie sprawdzilo w 100 %. Olewalem to, ze ktos mnie poganial czy kazal dodac gazu. Robilem swoje, za to dokladnie. Az w ostatniej firmie, po 4 miesiacach pracy przez biuro, dostalem propozycje zatrudnienia na stale. I mam full wypas. Jedyny minus, ze nie pojade juz na 3 miesiace do Polski szukac pracy. :wink: :wink: :wink: :( Czego i Tobie zycze. :D
Powodzenia. :D

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 10 lut 2018, 00:29

Janek, a tak w ogole, to Ty szukasz pracy i szukasz kobiety ? :shock: :shock: :shock: :shock:
I jak Ty to chcesz polaczyc ? :?: :shock: :shock:
Ty wiesz ile kobieta kosztuje ? :shock: Zwlaszcza tu w Szwajcarii ? Owszem, Jednorazowka w b.............alaganie, oh, sorry, w agencji towarzyskiej, :D :mrgreen: to wydatek jednorazowy :lol: , chociaz tez odnawialny ( i tu nie ma sie co oszukiwac, seks jest tak samo potrzebny do zycia, jak jedzenie i picie, no moze nie codziennie, ale jednak... :mrgreen: ), wiec w pewnym sensie staly, ale idziesz do przybytku kiedy chcesz i masz srodki, chocby z zasilku dla bezrobotnych lub socjalu. A taka partnerka na stale to staly wydatek. :lol: A to kolacja, a to wycieczka, a to ciuchy, a to perfumy......itd,.....itp.
A samym uczuciem sie nie wyzywicie. :mrgreen: Kobiety lubia poczucie bezpieczenstwa, wiec zadna atrakcyjna i sie szanujaca nie zwiaze sie na powaznie z golodupcem. Przepraszam za tak dosadne wywody, ale tak jest w zyciu. :( :(
I tu nie ma przebacz.
No...........chyba, ze jestes tak atrakcyjny, ze Panie beda o Ciebie konkurowac. Wtedy moje wywody nie maja racji bytu. :D :mrgreen:
To tez jakas opcja zyciowa. :D

Jan01
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: Jan01 » 11 lut 2018, 14:16

To miales farta, ze po 4 miesiacach Ciebie doceniono i dostales prace na stale. Ja musialem pracowac 18 miesiecy zanim przyjeli mnie na stale. I to bylo jedyne moje stale zatrudnienie. A gdzie to wykukales, ze ja szukam kobiety...? ;-)
Tak szukam i to juz bedzie ta sama cyfra jak wyzej, tylko ze w latach. Niestety, wiekszosc jest takich jak opisujesz albo widze Ciebie wtedy jak cos potrzebuja. Takie mnie raczej nie interesuja. Sa jeszcze ale to juz wyjatki, ktorej sa jeszcze normalnie
myslace i nie oczekujace niewiadomo czego. Tutaj pewnie nie znajde. Mam nadzieje, ze po powrocie do Niemiec poznam
jeszcze jakas konkretna partnerke. Tak, tak zaczynam powaznie myslec o wyjezdzie do Niemiec. Mam dosyc takiego tutaj
traktowania. Mysle, ze w Niemczech bedzie troche latwiej zyc i bede czul sie tam duzo lepiej jak w Szwajcarii.
Pozdrawiam J.

Awatar użytkownika
bogwar
Rezydent
Rezydent

Post autor: bogwar » 11 lut 2018, 23:30

Jan01 pisze:
11 lut 2018, 14:16
To miales farta, ze po 4 miesiacach Ciebie doceniono i dostales prace na stale. Ja musialem pracowac 18 miesiecy zanim przyjeli mnie na stale. I to bylo jedyne moje stale zatrudnienie. A gdzie to wykukales, ze ja szukam kobiety...? ;-)
Tak szukam i to juz bedzie ta sama cyfra jak wyzej, tylko ze w latach. Niestety, wiekszosc jest takich jak opisujesz albo widze Ciebie wtedy jak cos potrzebuja. Takie mnie raczej nie interesuja. Sa jeszcze ale to juz wyjatki, ktorej sa jeszcze normalnie
myslace i nie oczekujace niewiadomo czego. Tutaj pewnie nie znajde. Mam nadzieje, ze po powrocie do Niemiec poznam
jeszcze jakas konkretna partnerke. Tak, tak zaczynam powaznie myslec o wyjezdzie do Niemiec. Mam dosyc takiego tutaj
traktowania. Mysle, ze w Niemczech bedzie troche latwiej zyc i bede czul sie tam duzo lepiej jak w Szwajcarii.
Pozdrawiam J.
Farta to malo powiedziane. To jakbym los na loterii wygral, albo cud jakis. :D :lol: :lol: Dokladnie, to po 4 miesiacach, jak pisalem, dostalem propozycje, a zanim sie wszystko przemielilo, to minelo 7 miesiecy. Jak to w Szwajcarii. :D :D :lol: :lol:
Jan01 pisze:
16 gru 2017, 09:42
Kiedys mieszkalem w Niemczech i nie odczuwalem tak tej samotnosci. To bylo juz troche dawno temu... Liczba 35 byla
na poczatku, teraz te cyfry sie przestawily... a do samotnosci sie przyzwyczailem o ile mozna tak to ujac... Z checia chcialbym to odmienic i poznac sympatyczna kobiete, ktorej byc moze tez dokucza samotnosc. Pozdrawiam J.
A to nie Twoj post ? Zreszta zalozyles przeciez caly nowy watek.
" Samotnosc w Szwajcarii / Zurych ". Czy sie myle ? :D :?:

No coz, kazdy jest kowalem swego losu. Tylko zastanow sie dlaczego tylu Niemcow przyjezdza do pracy w Szwajcarii ? I to nie tylko ze wschodnich Landow. Ja sie czuje zdecydowanie lepiej w Szwajcarii. Zycze powodzenia. :D

Odpowiedz