Internet na maj.

Wszystko co jest związane z komputerami i techniką.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Darek1
Bywalec
Bywalec
Gadu: 0

Internet na maj.

Post autor: Darek1 » 14 kwie 2015, 11:51

Kolejny raz proszę o aktualne wskazówki na internet dla turysty.
Pobyt: cały maj.
Rejony: Brig, Sion, Martigny, Interlaken, Meiringen i okolice.
Modem: Huawei E173u-2.
Wdzięczny będę za w miarę szczegółowe wskazówki dotyczące zakupu karty sim na taką miesięczną wizytę i tylko do przeglądania stron w celach planowania spacerów pieszych i rowerowych czy przejazdu pociągami.
Żadne you tuby i filmiki. Ewentualnie żeby ogarnąć mapy od czasu do czasu.
Pozdrawiam.
darek

zarti
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Re: Internet na maj.

Post autor: zarti » 14 kwie 2015, 15:12

Obecnie chyba w lycamobile jest najtaniej bo 1GB/30dni kosztuje 5,90CHF lub jak za dużo to 500MB za 3,25CHF .

Darek1
Bywalec
Bywalec

Post autor: Darek1 » 14 kwie 2015, 18:59

zarti - dzięki.
Jeżeli jeszcze do końca maja natkniesz się na info nt to czekam.
Gwoli ścisłości : kupuję kartę , wkładam i po chwili śmiga? Jakieś szwajcarskie rejestracje , zezwolenia to taki necik nie obowiązują?
Pozdrawiam :wink: .
darek

Awatar użytkownika
wojtek/rheinfelden
Domownik
Domownik
Gadu: 7316141

Post autor: wojtek/rheinfelden » 15 kwie 2015, 14:37

Kupujesz SIM w KKiosku lub na Poczcie na Polski ID lub pass, możesz zamówić wcześniej gratis SIM na adres Hotelu lub kolegi np. tu:
https://www.lebara.ch/is-bin/INTERSHOP. ... ected=TRUE

Wkładasz SIM do telefonu doładowujesz, aktywujesz pakiet #http://www.lebara.ch/de_CH/-cbb_HAqFI.1 ... rf-Options#

Insert SIM do Huawei"a.

Pozdrawiam
People for Process Automation

Marcin.osw
Domownik
Domownik

Post autor: Marcin.osw » 17 kwie 2015, 21:06

Lebary niestety strona szwajcarska się nie otwiera. Chciałem ceny sprawdzić. Kilka miesięcy temu widziałem jakieś porównanie cen internetu 1GB na miesiąc u kilkunastu operatorów w CH i jak dobrze pamiętam to Lebara tam była. Najtańszy net za 1GB na 30 dni kosztował coś 15 CHF. Wtedy już miałem Lycamobile, której na tej liście nie było i wiedziałem że płacę za 30 dni 5,90 CHF i mam 1 GB do wykorzystania.
Śmiga to tak jak w innych krajach się nie spotkałem. Jadąc w samochodzie (jako pasażer) można bez problemu prowadzić video-rozmowę przez Skypa. Dodatkowo ładując za 10 franków w KKiosku masz +1 gratis, a doładowując w internecie za pomocą płatności kartą - masz +2 Fr za każdą dychę. Ja obecnie z powodu braku łącza w domu mam największy pakiet 10GB za 45 Fr. Doładowując 50 dostałem 5 więcej. Gdyby nie problemy z moją kartą bankową, mógłbym mieć 10 gratis, czyli cena wyszłaby 35.

Ceny pakietów - http://www.lycamobile.ch/de/gro%C3%9Fe- ... %C3%BCndel
Niestety z tego co pamiętam i na bank u innych operatorów jest tak samo - potrzebne było "pozwolenie" żeby kartę aktywować.
Na druku jest 7 pozycji do wyboru i są to wszystkie rodzaje pozwoleń, szwajcarski dowód i szw. paszport.
Więc jedynie na kogoś, komu przed wyjazdem obiecacie tą kartę oddać. Zamawia się za darmo, przychodzi w ciągu 5 dni.

Proponowałbym też w Lycamobile w Polsce zapytać ile by kosztował jakiś pakiet internetowy w roamingu.
No a swoją droga internet powinien być w hotelu. Cywilizacja w końcu.

Darek1
Bywalec
Bywalec

Post autor: Darek1 » 23 kwie 2015, 21:13

Podziękowanie dla: zarti, Wojtek, Marcin - teoretycznie ogarniam temat, więc będzie Ok. W hotelu czy na campingu rzeczywiście jest net-myślałem o dostępie w czasie "spacerów" po górach.
Pozdrawiam wszystkich i raz jeszcze dzięki za odzew.
Darek.

Marcin.osw
Domownik
Domownik

Post autor: Marcin.osw » 29 kwie 2015, 21:19

Nie zagłębiałem się w temat, ale od jakiegoś czasu przychodzą wiadomości i na stronie też są informacje, że moja Lyca działa na takiej samej taryfie w CH i w 17 innych krajach (rozmowy). W tym jest też Polska. Odnośnie internetu przeczytałem tylko, że trzeba wykupić odpowiedni pakiet. Można by się dowiedzieć u nich więcej (np pisząc maila), bo całkiem możliwe że byłoby to opłacalne na taki wyjazd - zamówić kartę SIM w PL i wykupić jakiś pakiet coby net śmigał na terenie CH. Powodzenia.

jotjot50
Bywalec
Bywalec

Post autor: jotjot50 » 28 kwie 2016, 13:16

Darek. Możesz kupić lebarę w Polsce na allegro. Firma wszystko załatwi i wyjaśni. Ja jadę do Szwajcarii pod koniec maja , żeby pojeździć tam rowerem i też będę kupował lebarę na allegro.

Ziental
Domownik
Domownik

Post autor: Ziental » 28 kwie 2016, 14:05

Z tego co zrozumiałem, to nie da się w kiosku w CH kupić kartę sim np. "Starter internet na kartę 1gb", wsadzić ją w telefon i najzwyczajniej w świecie odpalić przeglądarkę? Potrzebne są specjalne pozwolenia typu szw. permit, paszport i trzeba rejestrować się imiennie? Trochę się gubię.
Nie zagłębiałem się w temat, ale od jakiegoś czasu przychodzą wiadomości i na stronie też są informacje, że moja Lyca działa na takiej samej taryfie w CH i w 17 innych krajach (rozmowy). W tym jest też Polska. Odnośnie internetu przeczytałem tylko, że trzeba wykupić odpowiedni pakiet. Można by się dowiedzieć u nich więcej (np pisząc maila), bo całkiem możliwe że byłoby to opłacalne na taki wyjazd - zamówić kartę SIM w PL i wykupić jakiś pakiet coby net śmigał na terenie CH. Powodzenia.
Ewentualnie w to można się pobawić...

Odpowiedz