UPC internet

Wszystko co jest związane z komputerami i techniką.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Awatar użytkownika
mark60
Rezydent
Rezydent
Gadu: 0

UPC internet

Post autor: mark60 » 29 sty 2013, 09:20

Mozek ktos z forumowiczow ma podpisana umowe z UPC.
Problem polega generalnie na oplatach ktore trzba ponosic za korzystanie z internetu i telewizji.
podpisujac umowe powiedziano mi ze oplata to 60 frankow za miesiac + aktywacja 37 frankow.
Wszystko bylo dobrze do czasu otrzymania pierwszej faktury, ktora dostarczyli po dwoch miesiacach i wyliczyli mi ze za miesiac to bedzie 80 + 45 aktywacja, ( po drodze doliczyli mi telefon stacionarny ktorego nie chcialem i nie uzywam) naturalnie reklamowalem wiec po miesicu skorygowali mi zgodnie z ustaleniami. Niestety po trzech miesiacach przysylaja nastepna fakture w ktorej pisza ze mam placic za gniazdko w mieszkaniu w kwocje ok.25 frankow za miesiac. W zwiazku z tym mam pytanie, jesli w umowie najmu mieszkania mam wliczona oplate za instalacje telwizyjna i telefoniczna to czy jest normalne ze mam placic dodatkowo za gniazdko ktore nalezy przeciez do wyposarzenia mieszkania zgodnie z umowa najmu?

ps. typ na infolini mi tlumaczyl ze taka oplata jest za sygnal HD

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Re: UPC internet

Post autor: godzilla » 29 sty 2013, 09:39

nie kijem go to pałką...

albo jak w Samych swoich: "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie."

Awatar użytkownika
rycho1972
Rezydent
Rezydent
Kontaktowanie:

Post autor: rycho1972 » 29 sty 2013, 13:45

mark60 pisze:Mozek ktos z forumowiczow ma podpisana umowe z UPC.
Problem polega generalnie na oplatach ktore trzba ponosic za korzystanie z internetu i telewizji.
podpisujac umowe powiedziano mi ze oplata to 60 frankow za miesiac + aktywacja 37 frankow.
Wszystko bylo dobrze do czasu otrzymania pierwszej faktury, ktora dostarczyli po dwoch miesiacach i wyliczyli mi ze za miesiac to bedzie 80 + 45 aktywacja, ( po drodze doliczyli mi telefon stacionarny ktorego nie chcialem i nie uzywam) naturalnie reklamowalem wiec po miesicu skorygowali mi zgodnie z ustaleniami. Niestety po trzech miesiacach przysylaja nastepna fakture w ktorej pisza ze mam placic za gniazdko w mieszkaniu w kwocje ok.25 frankow za miesiac. W zwiazku z tym mam pytanie, jesli w umowie najmu mieszkania mam wliczona oplate za instalacje telwizyjna i telefoniczna to czy jest normalne ze mam placic dodatkowo za gniazdko ktore nalezy przeciez do wyposarzenia mieszkania zgodnie z umowa najmu?

ps. typ na infolini mi tlumaczyl ze taka oplata jest za sygnal HD
Bardzo dziwne to jest. mamy u nich telefon i internet i jakos nigdy nie przyszlo nam jakies dodatkowe oplaty za gniazdko.
,,Najważniejszy element demokracji to grubość książeczki czekowej. Im więcej ludzie mają pieniędzy, tym bardziej korzystają z wolności,,--L.Wałęsa

Awatar użytkownika
Jagger
Domownik
Domownik
Kontaktowanie:

Post autor: Jagger » 25 lut 2013, 20:33

rycho1972 pisze: Bardzo dziwne to jest. mamy u nich telefon i internet i jakos nigdy nie przyszlo nam jakies dodatkowe oplaty za gniazdko.
Stała opłata (ok 30CHF) czasami jest wliczona do Nebenkosten, czasami nie - ale jeżeli w domu jest gniazdko TV to raczej trzeba płacić.

Podobno można zażyczyć sobie demontaż za 200CHF, ale to tylko pogłoska. Tak czy inaczej by mieć internet z cablecomu (UPC) ktoś musi płacić te 30CHF (Ty albo Landlord)
Robert Święcki

ozzman1
Domownik
Domownik

Post autor: ozzman1 » 26 lut 2013, 07:19

Jagger pisze:
rycho1972 pisze: Bardzo dziwne to jest. mamy u nich telefon i internet i jakos nigdy nie przyszlo nam jakies dodatkowe oplaty za gniazdko.
Stała opłata (ok 30CHF) czasami jest wliczona do Nebenkosten, czasami nie - ale jeżeli w domu jest gniazdko TV to raczej trzeba płacić.

Podobno można zażyczyć sobie demontaż za 200CHF, ale to tylko pogłoska. Tak czy inaczej by mieć internet z cablecomu (UPC) ktoś musi płacić te 30CHF (Ty albo Landlord)
Nie trzeba nic demontowac. W naszym mieszkaniu przez jakis czas nikt nie mieszkal i UPC zalozyl plombe. Nie wiem ile to kosztowalo, ale raczej nie 200 CHF skoro to 5min roboty. Za demontaz (poki co), nic nie placilismy

Inna sprawa to ich rachunki - mi tez doliczyli np. za DigiCard, ktory mial byc w tej ofercie gratis. Zadzwonilem i wszystko wyjasnilem, ale szwajcarskie podejscie zaklada "to niech pan zaplaci tak jak jest, a my potem panu zwrocimy"

vikernes
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu

Post autor: vikernes » 26 lut 2013, 07:57

Ja wlasnie podpisalem umowe i czekam na pierwszy rachunek. Wg www 39chf abonament za internet miesiecznie i 49chf aktywacja

w nebenkosten mam 'ryczalt na TV' 30chf - z tego co sie dowiedzialem to oplata za to ze instalacja jest w mieszkaniu czy innymi slowy 'oplata za gniazdko' - podobno w tej cenie jest jakas TV - jak sprawdze bede mogl napisac wiecej.

Awatar użytkownika
mark60
Rezydent
Rezydent

Post autor: mark60 » 11 kwie 2013, 15:47

Moje boje z upc w koncu skonczyly sie, po wielu telefonach i wyjasnieniach ze nikt nie udzielil mi info. na temat gniazdka przyznano mi racje. jednak nie do konca chcieli sie przyznac do bledu skonczylo sie na kompromisie ja zaplace za gniazdko a od nich dostalem 100 f. zwrotu + przez pol roku mam obnizony abonament o 50%. czyli wyszlo na to ze informacja nie byla do konca prawdziwa co do kosztow za internet.
jest duzym plusem to ze upc nagrywa rozmowy i mozna powolac sie na rozmowe telefoniczna co nam powiedzial konsultant/ka

shaque
Domownik
Domownik

Post autor: shaque » 10 kwie 2015, 17:06

czy ktoś wie skąd wziąć dłuższy kabel od ściany do modemu/routera? Chodzi mi o internet.
UPC daje tylko standardowy do 5m.

Albo może ktoś wie jak się nazywa ta wtyczka (na zdjęciu ta mniejsza) na tym kablu to bym sobie sam kabel zrobił?
http://www.thurgauerzeitung.ch/storage/ ... 1425467669

Awatar użytkownika
mark60
Rezydent
Rezydent

Post autor: mark60 » 10 kwie 2015, 17:22

to sa zwykle wtyczki do tv. jedna jest z bolcem druga z wejsciem na bolec, w kazdym sklepie telewizyjno radiowym kupisz takie koncowki i polaczysz z kablem .

shaque
Domownik
Domownik

Post autor: shaque » 10 kwie 2015, 17:32

No nie jest to takie proste.
Jest to na pewno kabel koncentryczny.
Do modemu wchodzi wtyczka zwana popularnie F (męska).
Natomiast do ściany wchodzi też męska wtyczka, ale jest ona zupełnie niestandardowa, bardzo cienka.
I absolutnie nie mają nic wspólnego z wtyczkami tv, które są większe, jak kabel antenowy.

shaque
Domownik
Domownik

Post autor: shaque » 10 kwie 2015, 17:38

ok, znalazłem producenta, ale tylko hurtownik:
http://www.zidatech.ch/de/downloads/dl/ ... skabel.pdf

Marcin.osw
Domownik
Domownik

Post autor: Marcin.osw » 11 kwie 2015, 20:53

To określenie MiniDat nigdzie nie wystepuje.
Zerknij tutaj po polsku są opisy, może znajdziesz jak to się nazywa.
http://www.tme.eu/pl/katalog/przewody-i ... _order=ASC

shaque
Domownik
Domownik

Post autor: shaque » 11 kwie 2015, 22:02

wow dzięki Marcin, udało mi się to zlokalizować.
Kabel można kupić np. tutaj:
http://www.digital-artikel.ch/pi.php/DS ... Modem.html

Jeśli ktoś nie chce wydać 30 franków (!) za 9m kabla, to można sobie kupić:

- dobry kabel koncentryczny
- wtyk F quick męski (do modemu)
- wtyk Wiclic męski (do gniazda w ścianie)

co ciekawe w Polsce stosuje się ten wtyk praktycznie tylko w antenach samochodowych, GPS itp.

Awatar użytkownika
Jagger
Domownik
Domownik
Kontaktowanie:

Post autor: Jagger » 22 wrz 2015, 13:40

shaque pisze:wow dzięki Marcin, udało mi się to zlokalizować.
Kabel można kupić np. tutaj:
http://www.digital-artikel.ch/pi.php/DS ... Modem.html

Jeśli ktoś nie chce wydać 30 franków (!) za 9m kabla, to można sobie kupić:

- dobry kabel koncentryczny
- wtyk F quick męski (do modemu)
- wtyk Wiclic męski (do gniazda w ścianie)

co ciekawe w Polsce stosuje się ten wtyk praktycznie tylko w antenach samochodowych, GPS itp.
A te złącza nie są galwanicznie połączone? Może wystarczyłby zwykły splitter antenowy (galwaniczny) za 2 CHF i kawałek kabla antenowego 75ohm. W przypadku gdy nie używasz TV, to zwykly kabel powinien wystarczyc.
Robert Święcki

Odpowiedz