juz za moment cos nowego

Witamy serdecznie wszystkich na Forum Polaków w Szwajcarii. Zapraszamy do napisania kilku słów o sobie.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
anettak
Przygodny Gość
Przygodny Gość
Gadu: 0

juz za moment cos nowego

Post autor: anettak » 20 kwie 2007, 12:53

czesc witam wszystkich na waszym a moze juz na naszym :D forum,juz niedlugo a dokladniej od czerwca mam zamiar sprowadzic sie do szwajcarii,mam na imie anetta i mam 29 lat,mieszkam i pracuje w elblągu,juz niedlugo wraz z moim poltorarocznym synkiem mamy przeniesc sie do lucerny tam gdzie pracuje moj maz,wiecie wizja zycia w zupelnie obcym miejscu byla dla mnie przerazajaca,wyobrazalam sobie ze bede tam zupelnie zagubiona i jakos tak przypadkiem znalazlam w sieci przewodnik zycia w szwajcarii co dalo mi podstawowy oglad na tamtejsze zycie i obyczaje i jeszcze do tego podnioslam sie na duchu wchodzac na forum,to niesamowite ze cos takiego funkcjonuje,bardzo bardzo ucieszylo mnie to ze istnieje taki kontakt miedzy polakami na obczyznie i ze kazdy z was jest taki sympatyczny i pomocny,czuje sie teraz o niebo lepiej,wiem ze wyjezdzajac zawsze moge spotkac przyjaznego sobie rodaka no a jak czytam ze tak precyzyjnie planujecie spotkania i do tego jeszcze w lucernie to juz w ogole....dzieki za to ze jestescie
moze ktos z was ma juz taka droge za soba jak ja jeszcze przed soba chodzi mi o przeprowadzke,napiszcie mi jak to wyglada na granicy jak jedzie sie wlasnym transportem z zapakowanym samochodem czescia swojego przeszlego zycia,bede wdzieczna za kazde slowo,pozdrawiam jeszcze z elblaga :)

Binnesman

Post autor: Binnesman » 20 kwie 2007, 12:58

Jak milo zobaczyc na forum elblazanke :wink:

Awatar użytkownika
lemina
Administrator
Administrator
Gadu: 5436677

Post autor: lemina » 20 kwie 2007, 13:39

Witaj Anetto na forum :) Z tego, co pamiętam, to kilka osób jest już z Elbląga :)

Jeśli zaś chodzi o mienie przesiedleńcze, to możesz zajrzeć np do wątków:
viewtopic.php?t=136
viewtopic.php?t=964

anettak
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: anettak » 20 kwie 2007, 13:54

czesc lemina dzieki za podpowiedz,a to mnie troche zaskoczylas ze sa ludzie z elblaga,wydawac by sie moglo ze to trakie niezaduze miasteczko a tu prosze ,pozdrawiam wszyskich
:D czesc rafal :) mi tez b.milo

Awatar użytkownika
lemina
Administrator
Administrator
Gadu: 5436677

Post autor: lemina » 20 kwie 2007, 13:58

anettak pisze:,a to mnie troche zaskoczylas ze sa ludzie z elblaga
Osobiście nie jestem z Elbląga, ale znam co najmniej 3 osoby na forum, które są z Elbląga :) Aczkolwiek cosik mi się po zwojach mózgowych kołacze, że ktoś jeszcze kiedyś pisał, że jest z E. (oprócz tych trzech osób)

Renata Pankiewicz
Bywalec
Bywalec

Post autor: Renata Pankiewicz » 20 kwie 2007, 19:51

Hej Anetto,
Strach ma wielkie oczy. Nie jest zle w Szwajcarii. Nie boj sie przeprowadzki, na pewno dacie sobie rade. ja mieszkam w Lozannie. Gdybyscie kiedys chcieli odwiedzic Lozanne to zapraszam.

Ja jestem z Zamoscia, czy sa tutaj jasyc krajanie ze wschodu?
Renata

Awatar użytkownika
Kingu
Rezydent
Rezydent

Post autor: Kingu » 22 kwie 2007, 14:23

Renata Pankiewicz pisze: Ja jestem z Zamoscia, czy sa tutaj jasyc krajanie ze wschodu?
Renata
Jestem z Lubelszczyzny, w Zamościu mieszka/-ła część mojej dalszej rodziny.

anettak
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: anettak » 23 kwie 2007, 13:34

hej Renata

dzieki za slowo otuchy,wiecie juz nie moge doczekac sie wyjazdu :)

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 23 kwie 2007, 13:38

czesc rodaczko, ja tez z Elblaga. choc wyjechalam dawno, dawno temu....

M.

anettak
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: anettak » 24 kwie 2007, 12:18

czesc malgosia,lubie nasz elblag ale to miasto bez zadnych perspektyw

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 24 kwie 2007, 12:36

anettak pisze:czesc malgosia,lubie nasz elblag ale to miasto bez zadnych perspektyw
Aneta,
Perspektywy musza stworzyc ludzie, a mnie podczas ostatniego pobytu wydawalo sie, ze w EL nie ma chetnych, albo sobie po prostu odpuscili.
Szkoda, bo tez lubie to miasto, nawet po tym, jak przestawili "moja" zabe z parku Traugutta gdzies tam do centrum miasta.
ciepelka,
M.

smok
Bywalec
Bywalec
Kontaktowanie:

Welcome to Luzern

Post autor: smok » 24 kwie 2007, 13:56

Witam z Luzerny, gdzie mieszka sie znakomicie na granicy miedy gorami, dolinami i jeziorem. Lepiej trafić nie mogłaś! Jak już przyjedziesz to daj znać.

Czołem

anettak
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: anettak » 25 kwie 2007, 09:15

wiesz malgosia nie zgodze sie z toba ze to zwykly czlowiek jest odpowiedizlany za rozwoj i to ze ma czy nie ma checi jak piszesz ma wplyw na to co sie u nas dzieje,tak to juz jest poukladane ze nad tym wszystkim sa wladze a nasze lokalne niestety ale nie dbaja o to zeby rozwijac miasto tak zeby kwitlo tu zycie kulturalne,rozwoj przemyslowy,gospodarczy ,jak to ma byc mozliwe kiedy funkcjonuje u nas raptem jeden no moze jeszcze jeden wiekszy zaklad ktory daje ludziom zatrudnienie i tak naprawde nie ma zadnych wizji na to ze kiedys tu bedzie lepiej,zobacz czy to normalne zeby np w takiej Biance(dawne truso)kobiety pracowaly jak dzikie woly za minimum,tzn nawet 700 zl,sama osobiscie pracuje od 8 lat w jednej firmie i co z tego ze skonczylam studia jak i tak od poczatku siedze na jednym stanowisku bez mozliwosci dalszego rozwoju a moje wynagrodzenie od poczatku zatrudnienia wzroslo o tyle ze az wstyd mowic
no ale mysle ze jeszcze nie jestem na straconej pozycji i nie bede zalowac podjetej decyzji o wyjezdzie po lepsze jutro
szkoda mi to mowic ale elblag pomalu staje sie miastem rencistow,emerytow,bezrobotnych i bezdomnych :( czy to tak powinno byc?

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 25 kwie 2007, 10:03

anettak pisze:wiesz malgosia nie zgodze sie z toba ze to zwykly czlowiek jest odpowiedizlany za rozwoj
Aneta,
Pisalam ludzie, co nie znaczy, ze zwykli ludzie.
Zgadzam sie z twoim twierdzeniem, ze wladze lokalne nic nie robia, ze nie ma zakladow pracy i miasto sie nie rozwija.
Wlasnie dlatego ludzie (ci z miejscowej wladzy) powinni miec jaies plany rozwoju, ulatwienia czy tez znizki podatkowe (chocby na pare lat tylko) dla kazdego, kto zechce zainwestowac w nowe miejsca pracy, nowe firmy, itp. Sam browar tego nie zrobi, a przeciez wielu bylo chetnych Holendrow do otworzenia zakladow produkcyjnych w Elblagu. Z braku pomocy ze strony miejscowych wladz, otworzyli zaklad w Tolkmicku i gdzies kolo Fromborka chyba.
Nie bede teraz i tutaj narzekac, ale komus jakis kop by sie przydal.
Z drugiej strony moze wroce do E-ga na emeryture. Jak znam zycie bedzie duzo taniej niz gdzie indziej wlasnie z powodu obecnego zastoju.
pozdrawiam,
Malgosia

anettak
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Post autor: anettak » 25 kwie 2007, 10:18

jest dokladnie tak jak piszesz malgosia,zle zrozumialam twoja wczesniejsza opdowiedz,szkoda mi tego naszego miasteczka bo jakby nie bylo tu jest moj "dom"
pozdrowionka :)

Binnesman

Post autor: Binnesman » 25 kwie 2007, 10:20

Przynajmniej wizualnie zmienia sie na lepsze :)

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 25 kwie 2007, 10:23

Binnesman pisze:Przynajmniej wizualnie zmienia sie na lepsze
Kino Syrena? :wink:
Chociaz tyle dobrego, ze wizualnie jest ladniej.

M.

Odpowiedz