ksiazki

Literatura, kino, poezja, balet, teatr i jeszcze kilka innych spraw...
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Awatar użytkownika
Malcia2005
Domownik
Domownik

Post autor: Malcia2005 » 04 lip 2008, 22:48

Z czystym sumieniem mogę polecic i polecam książke Sandry Brown pt: W objęciach chłodu :D

http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/ks ... ml?kw=2106
Według metryki 26 letnia kobieta , według stanu ducha nadal dziecko (i niech tak zostanie)
Życie nauczyło ją twardego stąpania po ziemi, jednak głowę wciąż nosi w chmurach
Idealistka nadal ucząca się życia...

Kasia
Domownik
Domownik
Gadu: 0

Post autor: Kasia » 28 lip 2008, 08:57

czytaliscie juz powiesc Michala Witkowskiego
Barbara Radziwillowna z Jaworzna-Szczakowej?

specyficzne, ale mozna sie "wczytac" i swietnie bawic :wink:
polecam
Kasia

Awatar użytkownika
justikar1
Rezydent
Rezydent
Gadu: 817823

Post autor: justikar1 » 28 lip 2008, 10:44

Historyk- Elisabeth Kostova
Przez to ze nie jest latwo - nie jest nudno :)

katrinewka
Przyjaciel Domu
Przyjaciel Domu
Kontaktowanie:

Post autor: katrinewka » 28 lip 2008, 11:48

polecam ksiazke "Kto zabral moj ser" - Spencer Johnson.
Krotka historia o nas samych .....

ewka

Krakuska
Domownik
Domownik
Gadu: 1662108
Kontaktowanie:

Re: ksiazki

Post autor: Krakuska » 20 lut 2009, 01:07

Jakoś tak ostatnimi czasy ten wątek coś pod umarł... Postanawiam go wskrzesić... :)

Jeśli są tu miłośnicy fantastyki, to gorąco polecam zbiór pod tytułem "Mroczna wieża" Stephena Kinga.
Seria ma 7 tomów i choć zaczyna sie niezbyt ciekawie i początek według mnie jest trochę przydługi, to ciąg dalszy jest niesamowicie wciągający. Opowiada on historię "Rewolwerowca- Rolanda". Roland nie jest jednak takim zwykłym rewolwerowcem jakich znamy z westernów. Roland pochodzi z innego świata (trochę jak w teorii Rozena-Kowalskiego, że istnieje niezmierzona ilość światów równoległych- o tym kiedy indziej ). Za pomocą specjalnych "przejść"- raz są to drzwi na środku plaży, a raz dźwięcząca błona, może przechodzić pomiędzy światami. Nigdy nie wie jednak co go czeka za następnym przejściem. W drodze towarzyszą mu 3 przybysze z naszego świata, każdy o umiejętnościach mogących uchodzić za niezwykłe. Ich celem jest tajemnicza Mroczna Wieża- centrum wszechświata.

Jestem już w połowie 4 tomu, a książka nadal mnie wciąga, więc chyba o czymś to świadczy... :wink:
Ostatnio zabiegana... Prosze o cierpliwosc :D

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 20 lut 2009, 08:15

Krakuska pisze:Jestem już w połowie 4 tomu, a książka nadal mnie wciąga, więc chyba o czymś to świadczy... :wink:
ja przeczytalem do konca to ci moge powiedziec jak sie skonczy....

:mrgreen:

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 20 lut 2009, 10:09

Krakuska, tez czytalam, ale nie powiem jak dalej :wink: :D

Dla milosnikow fantasy w dosc mocnym uderzeniu polecam sage:
Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych".
Jest ich iles-tam-tomow, chyba z osiem i nie dosc, ze bardzo wciaga, to jest to saga z tych trudniejszych, gdzie wymagane jest tez myslenie.
Nie wiem jak sie czyta w polskim tlumaczeniu, ale w oryginale jest superowo napisane.
Jestem w trakcie czytania szostego tomu.

streszczenie podaje za:
http://www.sklep.gildia.pl/literatura/4 ... 1-imperium
"Malazańską księgą poległych" Steven Erikson zostawił daleko w tyle wszystkich pisarzy fantasy. Streszczenie tej, zaplanowanej na 10 tomów powieści jest niemożliwe. Opowiedzieć wszystkie wątki nie sposób, zwłaszcza że wszystkie te nici autor splata w mocny gobelin i nie sposób wyrwać jednej nici bez sprucia całości. Dodać należy, że całość wykończona jest nader starannie i nie dość, że gładko płynie, to w dodatku nie zwisają żadne luźne końce. To już markowa cecha Stevena Eriksona - choć "Opowieści Malazańskiej Księgi Poległych" są niewątpliwie cyklem, to każdy tom zamyka się w spójną całość.
Na kartach powieści rosną całe cywilizacje ze swoimi systemami wartości i są to konstrukcje żyjące, zmieniające się w czasie i w zetknięciu z sąsiadami. Zderzenie dwóch spojrzeń na świat, darwinowskie pożeranie słabszej kultury i spychanie jej przedstawicieli na odległe marginesy stanowi nieustannie powtarzane memento kolejnych tomów powieści.
Druga zaleta Stevena Eriskona to umiejętne szkicowanie wewnątrzludzkich konfliktów. Każda z głównych postaci musi wybierać, co ze sobą zrobić, jakie decyzje podjąć i nie są to rozważania trywialne. Ściślejsze szkicowanie tych osobistych dramatów nie jest możliwe - brak tu miejsca, a i czytelnicy nie ukochali by nas za spoilerowanie
Po trzecie - humor i dialogi. W tym potwornym świecie jest wiele śmiechu. Erikson, jeśli chodzi o szkicowanie zwałów trupów nie ma sobie równych, ale jak mało kto potrafi wieść przez karty powieści zabawną postać, której wypowiedzi będą nieodmiennie radować.
Po czwarte jest to świat skąpany w magii bardziej niż jakakolwiek inna kreacja fantasy. Tu nie da się dopasować schematu "znane + czary", bo krainy wyrosłe w wyobraźni Stevena Eriksona zostały przez magię doszczętnie przeobrażone. Jak gdyby po wszystkich kontynentach przetoczył się gigantyczny czarodziejski walec, wplatający świadomość istnienia magii i magicznych istot w jaźń każdego, komu przyszło żyć w tym fragmencie czasoprzestrzeni. Książki Eriksona są wyśmienitą pożywką dla wyobraźni, a umiejętne wplecenie elementów nadprzyrodzonych, połączone z oryginalnym zestawem ras i starannie dopracowaną historią ich konfliktów, tworzy krajobrazy i wydarzenia przewyższające bogactwem i intensywnością większość wizji, jakie normalny umysł jest w stanie wypracować.

Pozostaje nam więc z zachwytem stwierdzić że z kazdym kolejnym tomem Gaudi fantasy nic nie traci ze swego talentu a "Malazańska księga poległych" jest wyśmienitą lekturą, pełną wszystkich zalet, jakimi szczyci się proza Stevena Eriksona. Warto, naprawdę warto zanurzyć się w niej, zwłaszcza, że Erikson ma nad innymi tuzami fantasy zasadniczą przewagę - potrafi pisać szybko bez strat dla jakości książki. I oby tak dalej.

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 20 lut 2009, 10:30

Malgosiek pisze:Dla milosnikow fantasy w dosc mocnym uderzeniu polecam sage:
Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych".
a dzieki, przyjrze sie temu... wlasnie koncze ostatni tom Zlotoskorego Hobb Robin i sie zastanawialem co dalej.....

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 20 lut 2009, 10:40

A jaki ten Hobb?
Widuje od czasu do czasu ciagle nowosci tego autora i tez sie zastanawiam nad zaczeciem jego ( a moze to ona?) sagi.

Ja ciagle latam pomiedzy Eriksonem, George RR Martin, Ian Irvine, D. Farland, Pratchet, Feist i dopoki zyl Jordan.
Jako, ze oni dosc powoli pisza, to chcialabym dorzucic cos i moze Hobb by sie nadal?
Warto?

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 20 lut 2009, 10:46

Malgosiek pisze:A jaki ten Hobb?
Widuje od czasu do czasu ciagle nowosci tego autora i tez sie zastanawiam nad zaczeciem jego ( a moze to ona?) sagi.

Ja ciagle latam pomiedzy Eriksonem, George RR Martin, Ian Irvine, D. Farland, Pratchet, Feist i dopoki zyl Jordan.
Jako, ze oni dosc powoli pisza, to chcialabym dorzucic cos i moze Hobb by sie nadal?
Warto?

ten Hobb to kobita.... http://pl.wikipedia.org/wiki/Robin_Hobb

ja mecze jeszcze Pilipiuka, z ktorym do jednej podstawowki chodzilismy i czekam na jego ostatnia ksiazke z autografem, ktora mi tutaj ktos z forum obiecal....

Awatar użytkownika
justikar1
Rezydent
Rezydent

Post autor: justikar1 » 20 lut 2009, 15:50

godzilla pisze:

raz mi jedna malpa powiedziaa na poczatku pierwszego tomu jak sie konczy anna karenina. Zachowalam sie nieladnie i uzylam wielu brzydkich slow. Nie zaluje. A ksiazke i tak skonczylam, bo musze konczyc zaczete utwory,jawet jak sa zupelnie do bani. zwichniecie czy co?

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 20 lut 2009, 15:53

justikar1 pisze:raz mi jedna malpa powiedziaa na poczatku pierwszego tomu jak sie konczy anna karenina
no prosze.... jakas wyrobiona malpa musiala byc.... ostatnio bylo w 20 minuten ze jakis szympans kobiete mocno poturbowal.... pewnie mu ta kobita powiedziala jak sie doktor ziwago konczy.....

;)

Awatar użytkownika
Lucja
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Post autor: Lucja » 20 lut 2009, 16:00

justikar1 pisze:
zwichniecie czy co?

nie tam zadne zwichniecie .....

chociaz ja juz drugi miesiac mecze szatanskie wersety i nie moge wymeczyc...

w miedzyczasie przeczatalam juz pare innych...... :roll: :roll:
" To nie rzadkosc umysl rzadki zmieniac komus w plynny mozg..... " RP.

Awatar użytkownika
justikar1
Rezydent
Rezydent

Post autor: justikar1 » 20 lut 2009, 17:02

Lucja, mamy ten sam patent :) Jedna ksiazke mecze juz ze 3 miechy a w miedzyzcasie wychodza mi jakies 3-4 na tydzien. A tamta czeka, dostaje sie w rece a po stronie czy dwoch odkladam...
moze za rok ja skoncze :D

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 22 lut 2009, 09:41

Lucja pisze:
chociaz ja juz drugi miesiac mecze szatanskie wersety i nie moge wymeczyc...
To dobra zawodniczka jestes. Ja mecze wersety od prawie 10 lat. Jestem tak w 2/3 i dalej nie wiem " ooosooochoziiiiiiii"

Awatar użytkownika
Lucja
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Post autor: Lucja » 04 mar 2009, 16:56

no jak chce podrosnac ....kojarza mi sie wersety z "mistrzem i malgorzata"..zabijcie nie wiem dlaczego... :roll:

Krakuska
Domownik
Domownik
Kontaktowanie:

Post autor: Krakuska » 04 mar 2009, 23:06

Godzilla, tak szczerza mówiąc to mi to nie bardzo przeszkadza, jeśli ktoś mi opowie zakończenie. Z jednym warunkiem- musi zostawić choćby niewielkie- niedopowiedzenie... :)
Choć z dwóch wybierając, wolę książkę przeczytać od początku do końca sama i... przekonać sie czy było warto.

Jak na razie "Wieża" jest trochę pogmatwana, trochę zaskakująca, trochę dająca się przewidzieć, miejscami czyta się ja jednym tchem, a miejscami ciągnie się jak flaki z olejem... Ogólnie mówiac, powiedziałabym, że raczej mi się podoba i jak na razie nie mam co narzekać... :mrgreen:

Justikar- mamy takie samo zboczenie... :oops:

Świat jest mały i nawet zboczeń nie można już mieć na wyjątek... :lol:

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 04 mar 2009, 23:20

Krakuska pisze:Godzilla, tak szczerza mówiąc to mi to nie bardzo przeszkadza, jeśli ktoś mi opowie zakończenie. Z jednym warunkiem- musi zostawić choćby niewielkie- niedopowiedzenie...
a co tu opowiadac? ida, ida, ida, ida, ida, ida i ida............

ostatnich paru tomow sobie sluchalem.... przy zakonczeniu ostatniego, jak juz mieli dochodzic usnalem i nie dosluchalem do konca... koncowke musialem przeczytac...

Krakuska
Domownik
Domownik
Kontaktowanie:

Post autor: Krakuska » 05 mar 2009, 14:02

hahaha

wytrwały w słuchaniu jesteś... :wink:

hahaha...

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 05 mar 2009, 14:09

gdy jezdze samochodem to sobie zawsze slucham jakiejs ksiazki.... a tamta koncowke sobie sluchalem w domu....

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 05 mar 2009, 14:52

a ja dzisiaj dostalem czwarta czesc Oka Jelenia autorstwa Andrzeja Pilipiuka, z ktorym do jednej podstawowki chodzilismy tylko w troche innych czasach... z dedykacja Autora....

dzieki Olka :!: :!: :!:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 05 mar 2009, 14:57

Ale fajnie :D

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 05 mar 2009, 15:00

Malgosiek pisze:Ale fajnie :D
no maaaaaasz..... kosztowalo mnie to parenascie godzin ciezkiej pracy przy laptoku, pare odciskow na tylko ale mysle ze sie oplacalo..... laptok smiga do dzis....

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 14 mar 2009, 19:17

po skonczeniu 6 tomu Cesarstwa Malazanow, postanowilam poczekac z nastepnymi tomami i wziac w miedzyczasie David'a Farland ciag dalszy Runelordow.
W przerwach czytam "The 7 habits of highly effective people" Stephen R. Covey.
Ksiazke polecil mi Bernard i ja polecam dalej.

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 23 mar 2009, 08:01

ksiażka "Warto być przyzwoitym" prof. Władysław Bartoszewski

" "Każdy z nas aby być szczęśliwym i żyć w lepszym i przyjaźniejszym świecie powinien postępować w sposób przyzwoity. Co oznacza, że powinien być uczciwy, prawy, tolerancyjny, życzliwy. Nie powinien chować uraz, ale zamiast tego przebaczać. Powinien też szanować siebie i innych oraz szukać tego, co nas z nimi łączy, a nie dzieli". O czym przekonuje nas prof. Władysław Bartoszewski."

tu recenzja http://www.do.org.pl/warto-byc-przyzwoitym-czlowiekiem/
-------
Każdy trud przynosi zysk, gadulstwo - jedynie straty. (Salomon 925 p.n.e ).... ;-)

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 23 mar 2009, 08:12

b-r-k pisze: "Każdy z nas aby być szczęśliwym i żyć w lepszym i przyjaźniejszym świecie powinien postępować w sposób przyzwoity. Co oznacza, że powinien być uczciwy, prawy, tolerancyjny, życzliwy. " O czym przekonuje nas prof. Władysław Bartoszewski."
ciekawe czy sam to juz czytal?

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 23 mar 2009, 08:26

godzil. Oto kawałek recenzji z podanego linku do całości

"Czy, według was, warto być człowiekiem przyzwoitym, uczciwym? Bo odnoszę wrażenie, że dziś zapomniano o tym, by być w porządku zarówno wobec samego siebie, jak i drugiego człowieka. By nikogo nie krzywdzić i nie ranić poprzez własne zachowanie, postawy i słowa. Bo według mnie, nie pomaga to w byciu szczęśliwym i w życiu w zgodzie z samym sobą czy z innymi ludźmi. A przecież dzięki temu możemy żyć w lepszym społeczeństwie i przyjaznym świecie. Przyznam, że do napisania tych słów skłoniła mnie lektura książki prof. Władysława Bartoszewskiego "
-------
Każdy trud przynosi zysk, gadulstwo - jedynie straty. (Salomon 925 p.n.e ).... ;-)

Spiggy
Swojak
Swojak
Gadu: 15653476

Post autor: Spiggy » 23 mar 2009, 08:36

ze sie tak wtrace z glupia frant
ten tytul profesorski to troche nie teges...

sie tam Walesa doktorem nie tytuluje
choc tych honoris caus-ow ma duzo
Kosciesza

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 23 mar 2009, 08:42

Spiggy , nic prostrzego, napisz w komentarzu pod recenzją. Do autora recenzji .
-------

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 23 mar 2009, 09:03

b-r-k pisze:"Nie powinien chować uraz, ale zamiast tego przebaczać. Powinien też szanować siebie i innych oraz szukać tego, co nas z nimi łączy, a nie dzieli". O czym przekonuje nas prof. Władysław Bartoszewski."
to takie wiecej "wartosci chrzescijanskie", ktorymi trzyma sie za twarz miliardy ludzi od tysiacleci.... robiac tymczasem swoje...

ten czlowiek nie powinien byc magistrem tylko od razu papiezem powinni go zrobic...

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 23 mar 2009, 09:29

Zgoda godzil.
Dla araba z saudyjskiej przyzwoite jest ukamieniowac zone czy corke, ktora smiala pokazac sie w miescie z obycm mezczyzna. Rownie przyzwoite jest obciecie reki zlodziejowi, nawet jesli wina nie jest tak zupelnie udowodniona.
Dla jednego meza jak najbardziej przyzwoite jest walenie po buzi swej zony bo obiad sie spoznil o 5 minut.
.... ja tak moge bez konca z przykladami "przyzwoitosci".........

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 23 mar 2009, 09:58

"Dla autora ważny jest każdy człowiek. On nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. On stara się każdego traktować w sposób sprawiedliwy i życzliwy."
-------

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 23 mar 2009, 10:15

b-r-k pisze:
"Dla autora ważny jest każdy człowiek. On nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. On stara się każdego traktować w sposób sprawiedliwy i życzliwy."
no tak.... dlatego ze jakis ktos napisal cos to my musimy mu wierzyc w kazde ........... slowo?

nie dzieli ale ubliza ludziom od "euro-matolkow" i uzywa innych epitetow bo mu tak KAZALI czy co???

a ty dalej jak ta KATARYNKA.....

ty moze krec tym bebenkiem a my sobie tu wszyscy pomedytujemy, co?

to ja zaczne...

uuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.......
b-r-k pisze:
b-r-k pisze:
b-r-k pisze:
b-r-k pisze:

b-r-k pisze:
b-r-k pisze:
b-r-k pisze:
b-r-k pisze:

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 23 mar 2009, 10:15

Niezwykła gorliwość W. Bartoszewskiego w postulowaniu zamknięcia księgarni "Antyk", jego nadzwyczajne ciągotki do stosowania nowej "polityczno-poprawnej" cenzury są szczególnie widomym przejawem żałosnego upadku tego człowieka, który sam kiedyś niejednokrotnie bywał ofiarą PRL-owskiej cenzury. Wybrana na starość droga poszukiwania zaszczytów i synekur stała się jednak dla Bartoszewskiego, profesora-maturzysty, ideą przewodnią. W imię tej idei przez ostatnie dziesięciolecia milczał w przypadku najbardziej nawet jaskrawych przejawów antypolonizmu ze strony środowisk niemieckich czy żydowskich. Szczególnie skandaliczne pod tym względem było jego zachowanie w izraelskim Knesecie, kiedy on - minister spraw zagranicznych III RP - siedział jak niema mumia, nie reagując podczas zajadłych, pełnych nienawiści oszczerczych ataków na Polskę. Szczególnie haniebne było przyjęcie przez Bartoszewskiego z rąk niemieckiego ministra spraw zagranicznych medalu im. G. Stressemanna, sławetnego niemieckiego ministra spraw zagranicznych - wyjątkowego polakożercy. Czy zrobił to tylko z ignorancji, czy z nieprzepartej pogoni za zaszczytami?
http://www.jerzyrobertnowak.com/artykul ... takuja.htm

pisam
Bywalec
Bywalec

Post autor: pisam » 23 mar 2009, 19:22

To moja ostatnia książka, która ma się pojawić w połowie kwietnia 2009 roku.

pisam
Bywalec
Bywalec

Post autor: pisam » 23 mar 2009, 19:24

A to poprzednia

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 23 mar 2009, 19:59

pisam pisze:To moja ostatnia książka, która ma się pojawić w połowie kwietnia 2009 roku.
twoja w sensie ze przeczytasz czy w sensie ze napisales i czekasz na ukazanie sie w ksiegarniach?

pisam
Bywalec
Bywalec

Post autor: pisam » 23 mar 2009, 22:43

Napisałem i w połowie kwietnia pojawi się w księgarniach, tuż po świętach. :wink:

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 24 mar 2009, 09:08

pisam pisze:Napisałem i w połowie kwietnia pojawi się w księgarniach, tuż po świętach. :wink:
aaaaaaa.... to gratuluje... niedawno sam czekalem na ukazanie sie ksiazki mojego znajomego...

Awatar użytkownika
lemina
Administrator
Administrator
Gadu: 5436677

Post autor: lemina » 25 mar 2009, 15:29

Dyskusja o książkach Pisam, o broni i innych obocznych niedotyczących ściśle książek została wydzielona tutaj
Nie zgadzam się z tobą, ale zaw­sze bro­nił będę twe­go pra­wa do po­siada­nia włas­ne­go zdania. (Wolter)

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 26 mar 2009, 11:36

Wracajac do ksiazek, to za darmo mozna sobie sciagnac interesujace ksiazki o nadchodzacym koncu swiata czlowieka. My homo sapiens stracimy zycie bo bog tak chce.
w podanym linku mozna wybrac jezyk z posrod 5.
Wesolej zabawy w wesolego alleluja:
http://www.the-end.com/

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 19 lip 2009, 15:47

Redakcja Wiadomości24 pod okiem Natalii Klimaczak już od pół roku pilotuje akcję pt. Wielką Kampanie Polecania ciekawych książek.
Odbyło sie już 6 edycji .
W każdej znaleźć można kilka , a nawet kilkanaście ciekawych recenzji i uwag o polecanych książkach.
Wydaje mi się , że każdy znajdzie coś interesującego, coś czego jeszcze nie czytał.

"Książki to intelektualne dobro tego świata. Już starożytni wiedzieli jak niezwykłą wartość ma literatura. Ale jak w dobie internetu przekonać ludzi, że warto sięgnąć po książki?"
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wiel ... 85561.html

oto kilka dobrych "tipów"
1.pierwszy finał http://www.wiadomosci24.pl/artykul/pier ... 88503.html
2. -"- http://www.wiadomosci24.pl/artykul/88517.html
3. -"- http://www.wiadomosci24.pl/artykul/91089.html
4 i 5 -" - http://www.wiadomosci24.pl/artykul/94378.html
6. -"- propozycje wakacyjne http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wkp_ ... 03980.html

Jeśli ktoś z Was ma swoje, to bardzo zapraszam do podzielenia się z uwagami .
-------

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 19 lip 2009, 15:52

b-r-k pisze:
Jeśli ktoś z Was ma swoje, to bardzo zapraszam do podzielenia się z uwagami .
No wlasnie - SWOJE - gdzie sa te swoje?

bo rzucajac recenzjami innych o ksiazkach to mozna caly internet skopiowac :mrgreen:

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 19 lip 2009, 15:54

Jak poszukasz znajdziesz.
Dla ułatwienia i szczędzenia Ci czasu : Podpowiem, że w ostatniej. :lol: :D :
trzeba nakliknęć na tytuł obok autora i otworzy się recenzja
-------

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 19 lip 2009, 15:56

b-r-k pisze:Jak poszukasz znajdziesz.
Dla ułatwienia i szczędzenia Ci czasu : Podpowiem, że w ostatniej. :lol: :D :
Brakuje mi emotikonka "wzruszenie ramionami"

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 19 lip 2009, 15:59

Jeśli koniecznie szukasz mojej recenzji jest w 6 edycji.
reszta wg instrukcji. :wink: tzn kliknij na tytuł.
-------

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 19 lip 2009, 16:04

Daruje sobie, wole czytac ksiazki :mrgreen:

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 19 lip 2009, 16:23

jasne, że lepiej czytać książki, rzecz w tym, że można skorzystać z polecenia tytułu, a żeby się o tytule ciekawych polecanych książek dowiedzieć trzeba zajrzeć w artykuł. Na ogół tytuł artykułu jest inny niż tytuł książki/ lub książek, bo np. pisałam o dwóch w jednym artykule.
-------

Awatar użytkownika
Malgosiek
Rezydent
Rezydent

Post autor: Malgosiek » 20 lip 2009, 07:30

b-r-k pisze: a żeby się o tytule ciekawych polecanych książek dowiedzieć trzeba zajrzeć w artykuł.
Alez wcale nie trzeba. Mozna przeczytac recenzje i krytyki na stronach internetowych wydawnictw, znanych tygodnikow, stronach poswieconych ksiazkom itp.
Mozna sie tez spytac znajomych lub wejsc na forum literackie.
Jest wiele mozliwosci.

b-r-k
Rezydent
Rezydent

Post autor: b-r-k » 20 lis 2009, 08:43

" Grypa szaleje w Naprawie" . autor : Jalu Kurek

Ciekawa zbieżność.
Zna ktoś tę zapomnianą książkę i zapomnianego literata i poetę, zmarłego w 1983 roku w Krakowie.?
Oczywiście nie wszystkim polecam, ale może kogoś zainteresują klimaty 30 lat.
-------

Spiggy
Swojak
Swojak
Gadu: 15653476

Post autor: Spiggy » 01 gru 2009, 16:59

taka ksiazka wpadla mi w oko
http://www.polityka.pl/kultura/ksiazki/ ... arodu.read
czy kto to czytal i moze napisac kilka slow?
Kosciesza

Awatar użytkownika
Lucja
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Post autor: Lucja » 18 lut 2011, 11:11

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

"Pod niemieckim lozkiem"-Zwierzenia polskiej sprzataczki (tlumaczenie wolne)

ksiazka omowiona w niemieckiej telewizji .na liscie bestsellerow zajmuje 3 miejsce..

niestety tylko po niemiecku.

Awatar użytkownika
bartos
Domownik
Domownik
Gadu: 3740325

Post autor: bartos » 20 lut 2011, 09:25

godzilla pisze:
Krakuska pisze:Jestem już w połowie 4 tomu, a książka nadal mnie wciąga, więc chyba o czymś to świadczy... :wink:

Minely dwa lata od waszego wpisu a oni ciagle ida ida ida ida:]

Awatar użytkownika
godzilla
Swojak
Swojak

Post autor: godzilla » 20 lut 2011, 12:30

bartos pisze:
godzilla pisze:

u mnie doszli gdy spalem, u krakuski pewnie tez juz doszli tylko sie nie odmeldowali...

Krakuska
Domownik
Domownik
Kontaktowanie:

Post autor: Krakuska » 24 lut 2011, 00:23

godzilla pisze:
bartos pisze:
godzilla pisze:

u mnie doszli gdy spalem, u krakuski pewnie tez juz doszli tylko sie nie odmeldowali...
Doszli, doszli i się odmeldowują... ;)

Odpowiedz