TACY JESTEŚMY....?

Literatura, kino, poezja, balet, teatr i jeszcze kilka innych spraw...
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
b-r-k
Rezydent
Rezydent
Gadu: 0

TACY JESTEŚMY....?

Post autor: b-r-k » 09 sty 2014, 17:36

Chcę zmienić coś, czego zmienić nie sposób - przecież w sumie chodzi o nasze wstrętne cechy narodowe, utrwalone historycznie, z których - nie bez przyczyny / kozery / - śmieje się cała Europa. Najlepiej to podobno widać na emigracji, gdzie największym wrogiem dla Polaka jest drugi Polak. Smutne to, tragiczne wręcz, ale prawdziwe...

Żydzi, Litwini, Rosjanie, Portugalczycy, Turcy, Ukraińcy, o Kurdach nie wspominając - trzymają się razem, starają się w życiu wspierać. Patrząc na Polaków nie mogą zrozumieć tej ZAWIŚCI, WROGOŚCI – wręcz: NIENAWIŚCI oraz wzajemnego podkładania sobie "świni"; RYCIA i KOPANIA dołów pod bliźnimi swymi!!! Także - wielokrotnie powtarzanych prób topienia ich w przysłowiowej już – „łyżce wody” pomieszanej z jadem i żółcią… Cóż więc się dziwić, że taka sama sytuacja panuje w każdej zbiorowości, w każdym obszarze działalności! Po prostu - jako nacja…. - TACY JESTEŚMY.... "MY, NARÓD!"...
felieton Marka Różyckiego
http://www.twojewiadomosci.com.pl/conte ... -kas%C4%85

Awatar użytkownika
dunka
Rezydent
Rezydent

Re: TACY JESTEŚMY....?

Post autor: dunka » 09 sty 2014, 18:11

Ja tu spotkalam raczej przyjaznych Polakow. Moze nie potrzebowalam wiekszej pomocy, to nie mialam szansy sprawdzic czy jak bede tonela, to ktos mi poda przyslowiowa brzytwe ;)

Faktem jest jednak to, ze panowie Turcy, Kurdowie itp. jak juz gdzies wyemigruja, to sciagna cala swoja wioske, a pozniej tworza wspolnoty, co widac tutaj chyba w kazdej wiosce, jak np. w mojej.

Polskich wspolnot jako takich nie ma, albo nie sa mi znane. Za to Polacy czasem organizuja swoje spotkania. Mialam przyjemnosc w jednym takim uczestniczyc i tam faktycznie cos zgrzyta. Nie potrafili wszyscy razem biesiadowac i niektorzy zachowywali sie co najmniej dziwacznie...ale kiedy to bylo ho ho ho...

Od tamtego czasu preferuje kameralne spotkania :)

Wkrotce zmienie miejsce zamieszkania, zobaczymy, moze tam bedzie polska wspolnota?

:)

Awatar użytkownika
Aga1979
Rezydent
Rezydent

Re: TACY JESTEŚMY....?

Post autor: Aga1979 » 09 sty 2014, 18:50

ja tez spotkalam tu cudownych Polakow:)
zreszta, za kazdym razem, gdy podwinela sie w zyciu noga, moglam zawsze liczyc na pomoc prawdziwych przyjaciol.
wielu z nich to wlasnie Polacy.

mam wrazenie, ze te wszystkie niesnaki to raczej tylko anonimowo, co zreszta widac czesto na naszym forum:)
zreszta przez samo forum poznalam wielu wspanialych, zyczliwych osob.

fakt, wiekszych spotkan juz tez unikam, bo wychodzilo roznie;)
ale to chyba nie wynika z narodowsci, moze po prostu zwykle roznice w charakterach, pogladach, podejsciu do zycia.

Odpowiedz